Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσιάζει τη mini έκδοση του Galaxy S4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^^ iphone εχεις σίγουρα!

οχι δεν εχω iphone, galaxy s1 ειχα και λογω μεγεθους και μονο δεν πηρα τα s2 kai 3 (ηθελα το κινητο να μπορω να το χειριζομαι με το ενα χερι μονο) και κατεληξα στο ταπεινο s3 mini.

αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι οταν εγραψα το μηνυμα σκαλωσα στο μεγεθος της οθονης, ξενερωσα και ετσι δεν προσεξα οτι το πραγματικο μεγεθος του κινητου εχει μεινει σχεδον ιδιο... λαθος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 γραμμάρια βαρύτερο από το GS4 mini. I rest my case.

 

καμία σχέση το βάρος...... είναι πολύ μεγάλο για να λέγετε mini (ελαφρύ είναι επειδή έχει ψευτοπλαστικα)

 

 

χάλια μεταπωλητική αξία τα samsung, όπως και το design τους...

 

για μεταπολιτική αξία δεν νοιάστηκα ποτέ καθώς εγώ τα ξεζουμίζω τα κινητά σε βαθμό μετά από 2 χρόνια να είναι άχρηστα (τουλάχιστον εγώ τα ευχαριστιέμαι ενώ μερικοί που σκέφτονται να το πουλήσουν τρέμουν τα χέρια τους και βάζουν θηκούλες :eek: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χάλια μεταπωλητική αξία τα samsung, όπως και το design τους...

or super price, για αυτούς που δεν τρελαίνονται να πάρουν κάτι αμέσως μόλις βγει.

Έχει δυο όψεις το νόμισμα. Εξαρτάτε ποια βλέπεις ή ποια θες να δεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα έπρεπε να το λένε SII Plus, είναι αρκετά ελκυστικό στο midrange, αν πέσει και η τιμή σε αυτή που πουλιέται τώρα το S3 mini, που θα πέσει σιγά σιγά, θα φεύγει σαν ζεστό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μικροτέρο κινητό από 4,3 ιντσες δεν νοείται την σήμερον ημέρα.

 

λογικά αν ποτέ η samsung βγάλει s4 μικρότερο από 4,3 ίντσες θα το ονομάσει micro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

13 γραμμάρια βαρύτερο από το GS4 mini. I rest my case.

 

καμία σχέση το βάρος...... είναι πολύ μεγάλο για να λέγετε mini (ελαφρύ είναι επειδή έχει ψευτοπλαστικα)

Το iPhone που έχει αληθινοαλουμινιο είναι ελαφρύτερο :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω καθόλου μερικά πράγματα που ενοχλούν κάποιους. Λέγεται S4 mini, και έχει μικρότερες διαστάσεις από το S4 άρα είναι σωστό που το λέει mini. Κάποιοι λένε ότι 4,3 ίντσες είναι πολύ μεγάλες για αυτούς και δεν θέλουν τόσο μεγάλο κινητό.

 

Δεκτό. Μιλάμε για την Samsung την εταιρεία που μπορείς να την κατηγορήσεις για πολλά, αλλά ρε παιδιά έχει την μεγαλύτερη γκάμα κινητών σε όλες τις ίντσες δηλαδή δεν βγάζει κάποιο που να σας κάνει σε μέγεθος σε όλη την γκάμα????????????????????????????

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι παράλογο να σε πειράζει η ονομασία, είναι!

Τα κινητά μοιάζουν, οπότε και το μικρότερο το ονομάζει mini.

Το ότι έχετε συνδέσει το "mini" με 3" κινητά, δεν φταίει σε κατι η Samsung.

Εκεί που φταίει είναι στην ανεβασμένη τιμή τους πρώτους μήνες, που το καθιστούν fail αγορά. Όπως το S3 mini που έκανε 400€ και τώρα 222€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το sony xperia mini και είναι πραγματικά mini.

Αυτο τι mini είναι; Μεγαλύτερο και απο το κεφάλι μου θα είναι.

Έλεος ρε samsung.

Nα κάνεις παρέα με τον άλλο με τα μικρά χέρια :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση το βάρος...... είναι πολύ μεγάλο για να λέγετε mini (ελαφρύ είναι επειδή έχει ψευτοπλαστικα)

 

Μια σύγκριση Xperia x10 mini pro με Galaxy S4 mini:

 

Dimensions 90 x 52 x 17 mm  Weight 120 g

 

Dimensions 124.6 x 61.3 x 8.9 mm  Weight 107 g

 

 

 

Επειδή απ' αυτά που διαβάζω αρχίζω να χάνω την εμπιστοσύνη μου θα "μεταφράσω" τα παραπάνω νούμερα σε λέξεις. Το S4 mini είναι 3.5 εκατοστά μακρύτερο, ένα εκατοστό πλατύτερο αλλά έχει περίπου το μισό πάχος και έτσι εξηγείται το ότι είναι πιο ελαφρύ. Η επιφάνεια του S4 mini είναι 60% μεγαλύτερη, χονδρικά μιάμιση φορά. Το x10 mini pro έχει οθόνη 2.55" και το S4 mini 4.3".

 

Τί συμπεράσματα βγάζει κάποιος που μπήκε στον κόπο να διαβάσει αυτά τα στοιχεία πριν κρίνει; Ότι η Samsung έβαλε μια σχετικά μεγάλη οθόνη σε ένα εντυπωσιακά συμμαζεμένο smart, όποιος θέλει κάνει συγκρίσεις και με smart 3.5" προηγούμενης γενιάς για να δούμε αν είναι παντόφλα, σας προ(σ)καλώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...