Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα το ebay ειναι καλυτερο αλλα οταν η διαφορα ειναι μεγαλη, οφειλουμε να το ψαξουμε.

Στο προκειμενο, ειναι οντως μεγαλη, στο ebay ξεκινανε απο 145$ ο φθηνοτερος και μετα 165-170-195.

http://www.ebay.com/sch/Cell-Phones-Smartphones-/9355/i.html?LH_BIN=1&LH_ItemCondition=1000&_from=R40&_nkw=Lenovo+A760&_sop=15



το τηλέφωνο του θέματος έχει μπροστική κάμερα ενω το παραπάνω Α760 όχι

Οπως εχει ειπωθει, αν δεις λιγο πιο πισω, το μονο διαφορετικο χαρακτηριστικο του τηλ του θεματος ειναι το αδιαβροχο, κατα τα αλλα παιρνεις καλυτερα μοντελα lenovo στα ιδια ή λιγοτερα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έχω βρει 2 μπαταρίες στο ebay που υποτίθεται είναι οι γνησιες lenovo 1500mAh.

1

2

 

η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή. ειδικά η πρώτη 4,30€. η δεύτερη 9€ οκ.

διπλάσια διαφορά ενώ υποτίθεται είναι η ίδια.

λέτε να είναι μαιμού; μήπως είναι μαιμού η φθηνή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω βρει 2 μπαταρίες στο ebay που υποτίθεται είναι οι γνησιες lenovo 1500mAh.

1

2

 

η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή. ειδικά η πρώτη 4,30€. η δεύτερη 9€ οκ.

διπλάσια διαφορά ενώ υποτίθεται είναι η ίδια.

λέτε να είναι μαιμού; μήπως είναι μαιμού η φθηνή;

σαν πωλητες, καλα τα πανε, δες μονο λιγο τα αρνητικα reviews για περισσοτερες λεπτομερειες.

για τις μπαταριες, πιθανοτατα δεν ειναι γνησιες, καθως αλλα λενε στον τιτλο κ αλλα στην περιγραφη.

ειδικα ο 1ος λεει στην περιγραφη >

"New generic battery for..."

"Type: Generic / Aftermarket"

που σημαινει, οχι γνησια.

 

Anyway, στειλε ερωτημα και στους 2 και ρωτα τι απο τα 2 ισχυει, ο τιτλος ή η περιγραφη?

Τωρα στα 5 € δεν χανεις κ τιποτε να δοκιμασεις, το πολυ πολυ, τον μαυριζεις μετα αν δεν σου στειλει τα λεφτα πισω, σε περιπτωση που σου πει γνησια και δεν ειναι τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μου πει ότι είναι γνήσια, πως θα το καταλάβω όταν την παραλάβω; υποθέτω θα έχουν το logo της lenovo και οι 2.

καλά 5€ δεν είναι πολλά.

θα τους στείλω μήνυμα.

και να μην είναι γνήσια δε με πειράζει. αρκεί να μη κρατάει 1 ώρα και σβήνει το κινητό.  να συμπεριφέρεται δηλαδή όπως η γνήσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και να μην είναι γνήσια δε με πειράζει. αρκεί να μη κρατάει 1 ώρα και σβήνει το κινητό...

 

Battery BL179 2300 mAh for Lenovo A288T A298T A520 A660 A698T A690 A370 A530

 

http://stores.ebay.com/electroworld88/Battery-for-Cell-phone-/_i.html?_nkw=Battery+BL179+2300+mAh&submit=Search&_fsub=2934301010&_sid=1018199620

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν και με ενδιαφέρει μπαταρία με μεγάλη διάρκεια, τη συγκεκριμένη τη θέλω για φίλο μου. απλά ζήτησε μια 2η μπαταρία.

αυτή που αναφέρεις ήθελα να την πάρω για μένα. 

απ ότι διάβασα όμως στο myphone, η απόδοση της δεν αξίζει. 

την έχεις πάρει εσύ; σου κρατάει περισσότερο;

 

για μένα κατέληξα σε μια Pisen 1630mAh. 

βασικά έχω βρει 4-5 διαφορετικές μπαταρίες 1500-2500mAh. 

το ιδανικότερο θα ήταν να τις δοκιμάσουμε όλες αλλά δεν είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...απ ότι διάβασα όμως στο myphone, η απόδοση της δεν αξίζει. 

την έχεις πάρει εσύ; σου κρατάει περισσότερο;

 

 

Ναι έχω αγοράσει δύο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...

 

Γενικά, όλες οι καινούριες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες πρέπει να αφήνονται να ξεφορτίσουν τελείως -μέχρι να κλείσει η συσκευή- και μετά να φορτίσουν πλήρως πριν χρησιμοποιηθούν πάλι...

 

Aυτό επαναλαμβάνεται 3-4 φορές και βοηθά θεαματικά στην βελτιστοποίηση (απόδοση- διάρκεια) των επαναφορτιζόμενων μπαταριών...

 

Μετά τις φορτίζουμε κατά βούληση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω αγοράσει δύο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...

 

Γενικά, όλες οι καινούριες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες πρέπει να αφήνονται να ξεφορτίσουν τελείως -μέχρι να κλείσει η συσκευή- και μετά να φορτίσουν πλήρως πριν χρησιμοποιηθούν πάλι...

 

Aυτό επαναλαμβάνεται 3-4 φορές και βοηθά θεαματικά στην βελτιστοποίηση (απόδοση- διάρκεια) των επαναφορτιζόμενων μπαταριών...

 

Μετά τις φορτίζουμε κατά βούληση...

αν το κανεις αυτο τη καταστρεφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους. :)

 

προσφατα πηρα το lenovo,  για τα λεφτα του δεν εχω παραπονο  αλλα  εχω μερικες ερωτησουλες :

 

1) η μπαταρια του κραταει και σε εσας τοσο λιγο? ουτε μερα δεν βγαζει ( με wifi παντα ανοιχτο αλλα σε αναμονη τις περισσοτερες ωρες)

2) γιατι καθε φορα που θελω να κανω κληση η να στειλω μηνυμα μου εμφανιζει μηνυμα οτι η sim card is now roaming και πρεπει να παταω οκ για να προχωρησω?

3) οταν γραφω μηνυμα στα ελληνικα δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω 160 χαρακτηρες αλλα πολυ λιγοτερους και μετα χρεωνει 2ο μηνυμα.

4) ανα διαστηματα σερνετε οχι μονο στα παιχνιδια αλλα και στο κεντρικο μενου (μηπως φταινει οι προεγκατεστημενες κινεζιες? και ειδκα μηπως το βαραινει αυτο το προγραμμα που εχει ως ασφαλεια "le sec protecting". μπορουν να αφαιρεθουν ?

5) οταν συνδεω ακουστικα ακουω εναν ηχο σαν σφυριγμα χαμηλο ενω με τα ιδια ακουστικα στο lumia 920 δεν ακουω τιποτα.

 

ευχαριστω

 

φιλικα 

Αντωνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) απ ότι κατάλαβα όλοι αυτοί που γκρινιάζουν για τη μπαταρία το λιώνουν λίγο. το έχω πολύ λίγο καιρό.

    έκανα ένα τεστ:  110 λεπτά ομιλίας, 3 λεπτα wifi και μου κράτησε 5 μέρες 5 ώρες 17 λεπτά. ήταν στο 3% και τότε το φόρτισα.

    άμα έχετε ανοιχτά wifi, 3G και κάθε τρεις και λίγο το σκαλίζετε μη περιμένετε και πολλά.

    αν θυμάμαι καλά όταν το έλιωσα στο wifi άντεξε 5-6 ώρες συνεχόμενα. δεν είμαι σίγουρος όμως

    και πριν κάποιες μέρες που έπρεπε να διασχίσω τη μισή ελλάδα με το λεωφορείο μου κράτησε 1 μέρα. 

    όταν το φορτίζω από Usb Υπολογιστή κρατάει λιγότερο. όπως και με άλλα κινητά που είχα.

 

 

2) προφανώς έχεις Q γι αυτό. αυτό ρυθμίζεται αν σε ενοχλεί.

 

3) άλλαξε πληκτρολόγιο

 

4) πάει άψογα. παιχνίδια δε παίζω πάντως.

    λογικά μπορούνε αλλά πρόσεχε τι κάνεις

   

5) χρησιμοποιώ κάτι ακουστικά alcatel από παλαιότερο κινητό. μια χαρά ακούγονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω τον φιλο cyber_katsarida για τις αμεσες απαντησεις του.

 

Κατι αλλο που προσεξα μολις τωρα ειναι οτι αφου εγκατεστησα το advanced task killer , ανοιγοντας το μου εμφανιζει οτι το κινητο εχει μονο 59 mb free ram... και πατωντας να κλεισω 4-5 εφαρμογες ανεβαινει στα 105 περιπου αλλα οταν βγω εξω και μετα ξαναμπω παλι δειχνει τα ιδια!

 

Θεωρω τα νουμερα αυτα υπερβολικα μικρα αφου το κινητο θα επρεπε να εχει περιπου 380 mb free ram...

 

Ξερεις κανενας τι συμβαινει και για ποιο λογο ειμαι τοσο χαμηλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω τον φιλο cyber_katsarida για τις αμεσες απαντησεις του.

 

Κατι αλλο που προσεξα μολις τωρα ειναι οτι αφου εγκατεστησα το advanced task killer , ανοιγοντας το μου εμφανιζει οτι το κινητο εχει μονο 59 mb free ram... και πατωντας να κλεισω 4-5 εφαρμογες ανεβαινει στα 105 περιπου αλλα οταν βγω εξω και μετα ξαναμπω παλι δειχνει τα ιδια!

 

Θεωρω τα νουμερα αυτα υπερβολικα μικρα αφου το κινητο θα επρεπε να εχει περιπου 380 mb free ram...

 

Ξερεις κανενας τι συμβαινει και για ποιο λογο ειμαι τοσο χαμηλα? 

Τσάμπα τη μπαταρία σου τρως με το advance task killer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πού βρισκόμαστε αυτή τη στιγμή;

 

Παίζει κανά εκπτωτικό κουπόνι, δώρο μπαταρία ή οτιδήποτε άλλο;

 

Από χρώμα παίζει μόνο το περτικαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...