Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως εστειλα μυνημα στον πωλητη για το ποσο να φορτισω την μπαταρια οταν την παραλαβω και μου εστειλε αυτη την απαντηση: Hello,

Thanks for your reply.As for a new battery,it still has little power,So please help discharge it fully,and then help start the first chargering.

Usually as for a new battery,Please help charge the battery fully and discharge it fully 3 times. Then it will activate the battery. Then it will improve the battery. Please help do and then let me know the result.

By the way,Maintenance of cell phone batteries: 
1,If you buy a new mobile phone lithium ion battery, the first 3 to 5 times the charge commonly referred to as the adjustment period, shall be filled with more than 14 hours to fully activate the activity of the lithium-ion; 

2, rechargeable, lithiumthe battery does not require special discharge, improper dischargeringwill damage the battery;

3, using the original charger or a good reputation brand charger; 

4, Please turn off your phone to charger the battery.

Επειδη μπερδευτηκα λιγο, οταν την παραλαβω να μην την φορτισω καθολου και να την χρησιμοποιησω μεχρι να τελειωσει τελειως και μετα να την φορτισω με κλειστο το κινητο (14 ωρες λεει blink.gif) και να την χρησιμοποιησω μεχρι τελους, και να το επαναλαβω αλλες 3-5 φορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει τσιμπήσει λίγο το κινητάκι από τo minideal ... 123 ντόλαρς  :-) 
http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

Μάλλον αγοράσατε πολλοί και είχε μεγάλη ζήτηση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τσιμπήσει λίγο το κινητάκι από τo minideal ... 123 ντόλαρς  :-) 

http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

Μάλλον αγοράσατε πολλοί και είχε μεγάλη ζήτηση :)

 

Αν δεν κανω λαθος το τελευταιο 15ημερο ανεβοκατεβαινει, το ειχαν κ για 3-4 ημερες μια προσφορουλα, κ "παιζει" απο 115 $ εως 123$, σημερα μας δειχνει ο Ntinaras , οτι ξανακατεβηκε λιγο!

Ημουν κ εγω στο τσακ να το παραγγειλω, αλλα απο οσα  διαβασα εδω τελευταια για το οιτ δεν ειναι κ ενετελως waterproof, αγορασ με τα ιδια λεφτα απο ελληνικο μαγαζι, φυσικα κατι υποδεεστερο! :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος το τελευταιο 15ημερο ανεβοκατεβαινει, το ειχαν κ για 3-4 ημερες μια προσφορουλα, κ "παιζει" απο 115 $ εως 123$, σημερα μας δειχνει ο Ntinaras , οτι ξανακατεβηκε λιγο!

Ημουν κ εγω στο τσακ να το παραγγειλω, αλλα απο οσα  διαβασα εδω τελευταια για το οιτ δεν ειναι κ ενετελως waterproof, αγορασ με τα ιδια λεφτα απο ελληνικο μαγαζι, φυσικα κατι υποδεεστερο! :mellow:

περιεργως εχουν 2 διαφορετικα λινκ για το ιδιο κινητο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Battery BL179 2300 mAh for Lenovo A288T A298T A520 A660 A698T A690 A370 A530

 

http://stores.ebay.com/electroworld88/Battery-for-Cell-phone-/_i.html?_nkw=Battery+BL179+2300+mAh&submit=Search&_fsub=2934301010&_sid=1018199620

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θεωρητικά οκ. άλλο 1500 άλλο 2300 (αν είναι τόσο).

το θέμα είναι τι προσφέρει στην πράξη αυτή η μπαταρία.

μια βελτίωση 20% πάντως εμένα θα με ικανοποιούσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.aliexpress.com/item/64-Languages-A660-Lenovo-A660-dual-sim-Tri-proof-phone-5-0mg-dual-camera-IP67-MTK6577/1054014758.html

 

 

109$ 

 

εβαλα παραγγελια 01/08 και παρελαβα 13/08 επαρχια...

Πως αγοραζεις απο εκει.? πως πληρωνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αγοραζεις απο εκει.? πως πληρωνεις?

 

με πιστωτικη

 

ειναι κατι σαν το ebay μονο που το ρολο του palypal οσον αφορα πληρωμη/disputes κτλ την εχουν αναλαβει αυτοι (aliexpress) αν παραλαβεις οκ κανεις confirm οτι παρελαβες και τοτε πληρωνουν τον πωλητη 

 

απλα οπως και στο ebay προσεχε απο ποιον αγοραζεις τι rating ποσες πωλησεις εχει κανει κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο offtopic

 

με πιστωτικη

 

ειναι κατι σαν το ebay μονο που το ρολο του palypal οσον αφορα πληρωμη/disputes κτλ την εχουν αναλαβει αυτοι (aliexpress) αν παραλαβεις οκ κανεις confirm οτι παρελαβες και τοτε πληρωνουν τον πωλητη 

 

απλα οπως και στο ebay προσεχε απο ποιον αγοραζεις τι rating ποσες πωλησεις εχει κανει κτλ...

 

επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα. έχω ανοίξει και θέμα εδώ.

γενικά είναι αξιόπιστο site; αν μας την κάνει ο πωλητής βγάζουμε άκρη εύκολα;

εννοείται ότι προσέχουμε από που και τι αγοράζουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το tracking number στο track & trace των ΕΛΤΑ και μου βγαζει αυτο:

21/8/2013 5:37:30 μ.μ. ` ` ` `
`
ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

22/8/2013 3:41:07 π.μ. ` ` ` `
`
ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Αποστολή Συσκευασίας

Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο αυριο ή απο την αλλη εβδομαδα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργως εχουν 2 διαφορετικα λινκ για το ιδιο κινητο!!!

 

Καθόλου περίεργο, έτσι κάνουν και στο aliexpress πολλά καταστήματα, κρατάνε τη βασική σελίδα με την κανονική τιμή και όποτε έχουν κάποια προσφορά φτιάχνουν ξεχωριστή για 2 λόγους, προφανώς για να μην αλλάζουν συνέχεια την βασική αλλά και για να εξακολουθούν να πουλάνε και στη βασική και στης προσφοράς (αν π.χ. παραθέσω τη βασική και πας με το δικό μου λινκ πιθανότατα δεν θα ψάξεις όλο το μαγαζί για να δεις αν έχει το ίδιο μοντέλο φτηνότερα και θα ψωνίσεις απο εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ.

Πολύ καλές οι εντυπώσεις μου. Καλύτερο απ'οτι περίμενα σίγουρα!

Ίσως περάσω και την rom του cybermaus αλλά προς το παρόν το έχω "μαμά" :P

 

Πάρα πολύ καλή επιλογή στα 88 ευρώ οπου και μου βγήκε και ΠΟΛΥ καλή η θήκη σιλικόνης που δίνουν δώρο.

 

Περιμένω απο το φίλο την μέτρηση της ακτινοβολίας όποτε μπορέσει θα μας κάνει μεγάλη χάρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες και εγώ. Παραγγελία 10/08 παραλαβή 21/08

 

Πολύ καλές εντυπώσεις (προήγουμενο κινητό HTC Google Nexus One).

 

Έτρωγε κάποια κοληματάκια όταν άνοιγα το gallery απο sd card και έκανε restart. Φορματ στη κάρτα και παίζει κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...