Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

no prob. Το Α820 που ανεφερα, το εχει σε λευκο στα 160, σε μαυρο το εχει 150$ >

http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html

 

Με αυτα τα χαρακτηριστικα και κατασκευη lenovo, σε διαολιζουν τα ατιμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όντως. Αλλά ας μείνουμε στα περί του Α660 γιατί αρχίσαμε να κατρακυλάμε πάλι σε άλλα μοντέλα και είναι κρίμα να το φάει η μαρμάγκα το θρεντ. :)


 

 

:shifty: 

 

Αντιγραφω απο report για το θεμα: "Δεν ειναι προσφορα πια. Ειναι η κανονικη του τιμη."

 

Ετσι φαινεται να ειναι λιγο πολυ, οποτε θα πρεπει να κλειδωσει το θεμα. Ενας λογος παραπανω ειναι οτι γινεται κουβεντα για αλλα smartphones.

 

Λεω ομως να το αφησω ανοιχτο για λιγο ακομα για οποιον θα χρειαστει να παρει μια βοηθεια σχετικα με το Α660. Οποτε παρακαλω για να το κρατησετε ανοικτο, απο εδω και περα αυστηρα ερωτησεις-προβληματα-απαντησεις μονο για το Α660.

 

Ευχαριστω.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

:shifty: 

 

Αντιγραφω απο report για το θεμα: "Δεν ειναι προσφορα πια. Ειναι η κανονικη του τιμη."

 

Ετσι φαινεται να ειναι λιγο πολυ, οποτε θα πρεπει να κλειδωσει το θεμα. Ενας λογος παραπανω ειναι οτι γινεται κουβεντα για αλλα smartphones.

 

Λεω ομως να το αφησω ανοιχτο για λιγο ακομα για οποιον θα χρειαστει να παρει μια βοηθεια σχετικα με το Α660. Οποτε παρακαλω για να το κρατησετε ανοικτο, απο εδω και περα αυστηρα ερωτησεις-προβληματα-απαντησεις μονο για το Α660.

 

Ευχαριστω.

Δεν θα ήταν πιο εύκολο να μετακινηθεί το thread στην κατηγορία των κινητών?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι και εγω.στο le Sec προσπαθώ να ενεργοποιησω το.sms Alert αλλα οταν γραφω τον αριθμο του τηλεφωνου για να στελνει μυνημα σε καποιους αριθμους τηλεφωνου, λεει στα αγγλικά να βαλω εναν εγκυρο αριθμό τηλεφώνου. Γιατι δεν μπορώ; μηπως παιρνει μονο κινεζικους αριθμους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μετά απο τον πρώτο ενθουσιασμό για τα χαρακτηριστικά (στα χαρτια) του Α660, έχω να συνοψίσω για τους υποψήφιους αγοραστές:

 

1. Η οθόνη του ΔΕΝ ειναι IPS. Ενώ δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία κατα την αγορα, κατάλαβα τι έχανα όταν είδα την οθόνη του Α800 που τυχαίνει να έχω στα χέρια μου αυτη τη στιγμή. Όχι τόσο τα καλύτερα χρώματα (μη ενοχλητικη διαφορα) όσο οι γωνίες θέασης (ειδικά στο κείμενο και σε πλάγια θέση)! Στο Α660 είναι πολύ ενοχλητικό

2. Στεγανότητα ημιτελής. Δεν τόλμησα να κάνω πείραμα στο Α660 που παρέλαβα, αλλα υπάρχουν κάποια posts που αναφέρουν εισχώρηση υγρασίας μετα απο μπανάκι. Ίσως όμως να πέσανε σε ελαττωματικό κομμάτι ή να μην είχαν κλείσει καλά τα πορτάκια.... Για την υγρασία στο ντους ωστόσο κάνει σιγουρα....

3. Το Gorilla Glass πιθανόν να είναι μουφέξ. Του φίλου μου το Α660 έχει μια πολύ ωραία γρατσουνιά απο πτωση σε λειο πάτωμα, ενώ διαβασα αναφορες και για σπασμένο digitizer κι άλλα τετοια που αποδεικνύουν οτι κάποιο θέμα υπάρχει ή είναι Gorilla μονο στα χαρτια. Καμία σχέση πάντως με κάτι παλιά σκυλοκινητά με λάστιχο κι αφήστε τους ρώσους να τα μαχαιρώνουν στο youtube :-)

 

 

Βέβαια κάποιος μπορεί να παραβλέψει τις 3 παραπάνω ατέλειες, αλλα καλό είναι να τα γνωρίζετε καθώς υπαρχουν αρκετά αξιόλογα σε αυτα τα χρήματα. Ειναι κριμα να πληρώσεις IP67 και να φοβάσαι να του ριξεις νερό ή να το κακομεταχειριστείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια κάποιος μπορεί να παραβλέψει τις 3 παραπάνω ατέλειες, αλλα καλό είναι να τα γνωρίζετε καθώς υπαρχουν αρκετά αξιόλογα σε αυτα τα χρήματα. Ειναι κριμα να πληρώσεις IP67 και να φοβάσαι να του ριξεις νερό ή να το κακομεταχειριστείς....

Πρότεινέ μας. Ποιά είναι τα αξιόλογα σε αυτά τα χρήματα; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θές άνοιξε ένα νέο θέμα στην ενότητα των κινητών ορίζωντας το όριο χρημάτων που θέλεις να δώσεις για να μην είμαστε εκτός θέματος εδώ. Πρόχειρη πρόταση: Εγω που δουλευω αυτή τη στιγμή το Α800 θα το πρότεινα με 1000, καθως δε με ενδιαφερει η "κορώνα/γράμματα" προστασία απο υγρασία, ούτε τόσο η μπροστινή κάμερα και ειναι και ελάχιστα φθηνότερο. Αν θες καλύτερη απόδοση όμως, ψάξε ένα κινητο με 1GB RAM, γιατι αυτα με 512ΜΒ σκαλώνουν αμα τα φορτώσεις λίγο..πχ Α820/Α830/P770 σε lenovo

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρότεινέ μας. Ποιά είναι τα αξιόλογα σε αυτά τα χρήματα; Ευχαριστώ!

στο τσακα-μπαμ, εχει 3 εδω πανω κ 1 σελιδα πισω :-)

 

 

Γιατι δεν εχει ανοιξει κατοχος ενα ειδικο θεμα, ωστε/μεχρι να κλειδωθει το παρον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παρηγγειλα αυτη τη μπαταρια (http://www.ebay.com/itm/111140494293?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649) επειδη διαβασα οτι η μπαταρια δεν "κραταει" πολυ. Θα διαρκει πιο πολυ αυτη η μπαταρια ή επραξα λαθος που την αγορασα;

Επεξ/σία από CrashBandicoot_123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον εσύ θα μας το πεις αυτό. ενδιαφέρομαι κι εγώ και μεγαλύτερη μπαταρία

+1111111111111111111111111111

 

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου...τα προγράμματα στην εξωτερική sd του τηλεφωνου πώς τα περνάτε?

link2sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...