Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το εχει τσεκαρει κανεις?

 

http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html

 

 

φαινεται (και ειναι)πολυ πιο τουμπανο και βγαινει στα 114 ευρω ... 

κατι αναλογο στην ελληνικη αγορα το βρισκεις πανω απο 250ε που κοιταγα...

 

(να κανω και μια χαζη ερωτηση επιπλεον :P  το rootαρισμα κτλ ειναι δωρεαν?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Regarding my order (#αριθμός παραγγελίας σου), please make sure -as the item's details indicate- that the Lenovo A660 comes:

 

- Rooted

- with full Playstore installed

- with Greek language installed

plus,

- a European adaptor

- case color: black

- and as a low value/gift package (SG Post-Registered Airmail)

 

Regards,

X.X.

 

Στο Α660 το γράφουν με κόκκινα γράμματα δεξιά στη σελίδα προϊόντος ότι το στέλνουν rooted κλπ, και φυσικά δεν έχει έξτρα χρέωση (όπως και η θήκη με το screen protector) . Αν τελικά πας για άλλο κινητό ή από άλλο shop και δεν γράφει κάτι τέτοιο στη σελίδα του, λογικά δεν περιμένεις να είναι rooted (όπως έγινε σε πολλούς). Προσωπικά δεν έτυχε να διαβάσω αν σε τέτοια περίπτωση κάποιος το ζήτησε και αν το δεχτήκανε+χρεώθηκε έξτρα ή όχι, οπότε θα τους ρωτούσα πριν την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Α660 το γράφουν με κόκκινα γράμματα δεξιά στη σελίδα προϊόντος ότι το στέλνουν rooted κλπ, και φυσικά δεν έχει έξτρα χρέωση (όπως και η θήκη με το screen protector) . Αν τελικά πας για άλλο κινητό ή από άλλο shop και δεν γράφει κάτι τέτοιο στη σελίδα του, λογικά δεν περιμένεις να είναι rooted (όπως έγινε σε πολλούς). Προσωπικά δεν έτυχε να διαβάσω αν σε τέτοια περίπτωση κάποιος το ζήτησε και αν το δεχτήκανε+χρεώθηκε έξτρα ή όχι, οπότε θα τους ρωτούσα πριν την παραγγελία.

 

 

A820 is in stock.And we will root it and install Greek language and googleplay in it before sending.As to the map,you should download it by yourself.
 
Best Regards
Joyce Zhou
 
Website:www.minideal.net

 

 

Mου απαντησαν αυτο οποτε λογικα δεν εχει εξτρα χρεωση!

 

σε ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εχει τσεκαρει κανεις?

 

http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html

 

 

φαινεται (και ειναι)πολυ πιο τουμπανο και βγαινει στα 114 ευρω ... 

κατι αναλογο στην ελληνικη αγορα το βρισκεις πανω απο 250ε που κοιταγα...

 

(να κανω και μια χαζη ερωτηση επιπλεον :P  το rootαρισμα κτλ ειναι δωρεαν?)

 

Είναι και το λίγο νεότερο Α830 που μεγαλώνει την οθονη μιση ιντσα (5 αντι για 4.5), προσθέτει φλας στην κάμερα και διαθέτει και μια μπροστινή (το Α820 δεν εχει) ώστε να υπάρχει δυνατότητα βιντεοκλήσης. Επίσης έρχεται με λιγο νεοτερη έκδοση android 4.2.1 αντι για 4.1.2

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5462&idPhone2=5463

 

Στα υπόλοιπα είναι ίδια 

Η διαφορά τιμής τους αυτη τη στιγμή δεν ειναι και αμελητέα (+30 δολαρια/22 ευρω) αλλα όποιος θεωρεί οτι η μπροστά κάμερα είναι σημαντική, καλά είναι να το έχει υπόψη του σαν επιλογή

 

ΥΓ Μακριά απο το Α820e, καθώς είναι κατώτερο του απλου Α820 με μόνο + την προσθηκη κάμερας.

Οι κινεζοι ΒΑΦΤΙΣΑΝΕ τετραπυρηνο τον Qualcomm MSM8625, ενώ είναι ένας παλιός διπύρηνος με πυρήνες Α5 και παλιά κάρτα γραφικών Adreno 203 http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)#Snapdragon_S4

Επισης εχει και μικρότερη αναλυση στην οθόνη.....

 

Αυτό με τον επεξεργαστή είναι ενδεικτικό του χάους που επικρατεί στην κινεζική αγορά, και της σοβαρότητας των καταστημάτων που αγοράζουμε πληρώνοντας προκαταβολικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον επεξεργαστή είναι ενδεικτικό του χάους που επικρατεί στην κινεζική αγορά, και της σοβαρότητας των καταστημάτων που αγοράζουμε πληρώνοντας προκαταβολικα.

Ξέρεις εσύ κανένα μαγαζί που να μην πληρώνεις προκαταβολικά και μετά να σου στέλνουν τα εμπορεύματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα

ποια η γνωμη σας για αυτο

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο lenovo 820 ή 830

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις εσύ κανένα μαγαζί που να μην πληρώνεις προκαταβολικά και μετά να σου στέλνουν τα εμπορεύματα;

 

Αν ρωτάς αν υπάρχει κάποιο τέτοιο που να διακινεί διεθνώς προιόντα, τότε όχι, δεν υπάρχει.

Το νόημα της διαπίστωσης δεν είναι "προτιμήστε κάποιο που πληρώνεις στην παράδοση", αλλα οτι δεν υπάρχει η στοιχειώδης σοβαρότητα - των συγκεκριμένων κινέζικων καταστημάτων - να γνωρίζουν τι μας πουλάνε!

Προφανώς ο προμηθευτής τους, τους το έδωσε με την περιγραφή Quad Core (τετραπύρηνο) και το γράψανε στην επισημη σελίδα παρουσιασης και πώλησης του προιόντος, χωρίς έστω ένα στοιχειώδη έλεγχο!

 

παιδια καλησπερα

ποια η γνωμη σας για αυτο

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο lenovo 820 ή 830

 

Βασικά εμένα μου έχει κάνει "κλικ" σαν εταιρεία η Lenovo και έχω κολλήσει λίγο... δεν εχει κάτι κακό η ΖΤΕ. Για το διλημμα αναμεσα σε 820 και 830, δες το προηγουμενο μήνυμά μου... ουσιαστικά ειναι +22 ευρω για την μπροστά κάμερα. Το +0,5 της οθονης δε το θεωρώ τόσο σπουδαίο απο τη στιγμή που δεν αυξάνεται η ανάλυσή της.

 

Αν δε σε νοιαζει η μάρκα του κινητού, τότε υπάρχει και το THL W200 το οποιο το θεωρώ best buy αυτη τη στιγμή...

http://www.banggood.com/ThL-W200-5_0-Inch-8G-ROM-Android-4_2-MTK6589T-1_5GHz-Smart-Phone-p-79615.html

 

180 δολάρια με το κουπόνι 2BGTHL και ειναι πολύ καλύτερο στα χαρτια και απο τα 3 που παρεθεσες

Για την THL δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα απο το bangood ειναι οκ (απλα πολυ καθυστερημενο στην παραδοση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

:shifty: 

 

Αντιγραφω απο report για το θεμα: "Δεν ειναι προσφορα πια. Ειναι η κανονικη του τιμη."

 

Ετσι φαινεται να ειναι λιγο πολυ, οποτε θα πρεπει να κλειδωσει το θεμα. Ενας λογος παραπανω ειναι οτι γινεται κουβεντα για αλλα smartphones.

 

Λεω ομως να το αφησω ανοιχτο για λιγο ακομα για οποιον θα χρειαστει να παρει μια βοηθεια σχετικα με το Α660. Οποτε παρακαλω για να το κρατησετε ανοικτο, απο εδω και περα αυστηρα ερωτησεις-προβληματα-απαντησεις μονο για το Α660.

 

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 1 μερα χρησης...

 

αρνητικα : το κουμπι power ειναι δυσκολο να πατηθει,ειδικα με τη θηκη,η οθονη εχει κακες γωνιες θεασης ειδικα απο πανω...

το λαχανι που πηρα ειναι λαχανι μονο σε λιγα σημεια και οχι σε ολο το καπακι οπως το πορτοκαλι...

εχει εγκατεστημενα κατι κινεζικα software που δε ξερω πως να τα βγαλω γιατι,...ειναι στα κινεζικα....

 

θετικα : γρηγορο,ποιοτικο κατασκευαστικα,δε δειχνει να χει κενα οπως ειχε το προηγουμενο huawei u8800pro που ειχα,

 

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,και το προτεινω για αγορα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαχανι που πηρα ειναι λαχανι μονο σε λιγα σημεια και οχι σε ολο το καπακι οπως το πορτοκαλι...

Μπερδεύεσαι, ακριβώς ίδια είναι η χρωματική αντιστοιχία:

Όπου έχει μαύρο στην μαύρη έκδοση=πορτοκαλί στην πορτοκαλί έκδοση

όπου έχει μαύρο στην πορτοκαλί έκδοση=πράσινο στην μαύρη έκδοση.

Κοινώς, όλο μαύρο με πράσινη ρίγα περιμετρικά και όλο πορτοκαλί με μαύρη ρίγα περιμετρικά.

εχει εγκατεστημενα κατι κινεζικα software που δε ξερω πως να τα βγαλω γιατι,...ειναι στα κινεζικα....

Με άλλο app τα βγάζεις, πολλοί το έκαναν (κι εγώ) με το Link2sd, άλλοι με άλλα παρόμοια app. Αναφέρονται και σ'αυτό το θρεντ και στο myphone, πριν κάνεις οτιδήποτε ρίξε διάβασμα γιατί κάποιοι έκαναν πατάτα και είχαν προβλήματα με απεγκατασταση των κινεζικων. Το κινητό δεν το έχω πλέον στα χέρια μου αλλά με το link2sd, δύο βασικα points, ήταν: α) δεν πετάμε .odex αρχεία β) κάνουμε "freeze" την εφαρμογή πριν την κάνουμε Uninstall.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να μην υπήρχαν φωτο και βίντεο, ήμαρτον δηλαδή...=P

πηρα ενα πορτοκαλι και ενα πρασινο μαύρο

το πορτοκαλι εχει πορτοκαλι καπακι,και το πρασινο εχει μαυρο καπακι...

Τα κινητό είναι μαύρο, πράσινη είναι η λεπτομέρεια. Οπότε αν εννοείς καπάκι μπαταρίας, όλη η πίσω όψη δηλαδή, είναι σωστά, αυτό ακριβώς που είπα. Κυρίως σώμα πορτοκαλί=κυρίως σώμα μαύρο, μαύρη λεπτομέρεια=πράσινη λεπτομέρεια

 

Αν εννοείς το καπάκι των θυρών επάνω (που δεν νομίζω), είναι κουλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως ειναι στη φωτο ειναι και τα 2.

απλα περιμενα το πρασινο να ειναι πρασινο εκει που ειναι πορτοκαλι και το πορτοκαλι :P

κατανοητος? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL ναι, γι'αυτό σου είπα εξ αρχής "μπερδεύεσαι". Απλά δεν είσαι χθεσινός εδώ μέσα και απορώ που δεν τσέκαρες αναλυτικά φωτο από πριν να ξέρεις τι παίρνεις/περιμένεις =P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...