Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου ήρθε πριν 2-3 μέρες το Lenovo A789 που είχα παραγγείλει και ως πρώτη εντύπωση είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω ένα σημαντικό θέμα που έχω, και παρότι το thread αφορά ένα διαφορετικό νινητό, είναι νομίζω κοινό και για τις δύο συσκευές, διότι είναι και οι δύο dual sim:

Σε ότι αφορά λοιπόν τις δύο κάρτες sim μου, χρησιμοποιώ τη δεύτερη αποκλειστικά για να μιλάω με την κοπέλα μου. Δηλαδή τη χρησιμοποιώ μόνο για ένα νούμερο. Οπότε ναι μεν όρισα ότι θέλω όλες μου οι κλήσεις και τα sms να γίνονται by default από την πρώτη κάρτα sim, αλλά θα ήθελα (αν γίνεται) να ορίσω ότι κάθε φορά που καλώ μια συγκεκριμένη επαφή (την κοπέλα μου), να την καλώ αυτόματα μέσω της δεύτερης κάρτας. Θα ήθελα δηλαδή να βρω μια επιλογή ώστε να ρυθμίσω τα properties της συγκεκριμένης επαφής ώστε να την καλώ από τη δεύτερη κάρτα, ή έστω να μου δίνει την επιλογή να διαλέγω από ποια από τις 2 κάρτες θα την καλώ.
Βρήκα αυτό το link που περιγράφει υποτίθεται μια λύση στο πρόβλημα μου, μέσω της επιλογής
Settings > SIM Management > Contact Binding > Select one of my SIM cards > Bind contacts to this SIM.
Όμως στο μενού του κινητού μου, στο SIM Management ΔΕΝ υπάρχει πουθενά η επιλογή Contact Binding. Ούτε υπάρχει σχετική επιλογή στα settings της εκάστοτε επαφής. Τι μπορώ να κάνω; Ξέρει κανείς; Ρώτησα και σε ένα άλλο φόρουμ, αλλά κανείς δεν έχει απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με κανα dual sim ή Multi sim προγραμμα απο το market.

 

Aλλιως βρες κανα dialer (exdialer, contacts+) μπας και εχει επιλογη να διαλεξεις μια και καλη απο ποια sim θα καλεις το συγκεκριμενο νουμερο.

 

Αλλα ολο αυτο για να γλυτωσεις το popup παραθυρο που σε ρωτα καθε φορα απο ποια sim να καλεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με κανα dual sim ή Multi sim προγραμμα απο το market.

 

Aλλιως βρες κανα dialer (exdialer, contacts+) μπας και εχει επιλογη να διαλεξεις μια και καλη απο ποια sim θα καλεις το συγκεκριμενο νουμερο.

 

Αλλα ολο αυτο για να γλυτωσεις το popup παραθυρο που σε ρωτα καθε φορα απο ποια sim να καλεσει;

Ε όσο να' ναι θα ήταν βολικό αν μπορούσα να το ρυθμίσω αυτόματα. Θα δοκιμάσω αυτά τα apps που λες, αν και δε μου φαίνεται ότι έχουν αυτή τη λειτουργία. Δεν υπάρχει κανένας άλλος που να ήθελε να κάνει το ίδιο πράγμα με κάποια επαφές στο dual sim κινητό του ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει παρατηρήσει κανείς παράσιτο με ανοιχτή ακρόαση;

σε άλλα κινητά που είχα η ανοιχτή ακρόαση ακουγόταν μια χαρά. σε αυτό ακούγεται παράσιτο.

όχι πολύ ώστε να σου δημιουργεί πρόβλημα αλλά ακούγεται. ειδικά αν βάλεις το αυτί σου στο μεγάφωνο.

είχα και την ένταση τελείως χαμηλωμένη, 

από το ακουστικό ακούγεται άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω ενα τηλ απο minideal αλλα δεν εχω paypal

αν θελει καποιος να παραγγειλει απο mini deal και αυτος και ειναι απο αθηνα και μπορει να βαλει στην παραγγελια του και το δικο μου ας μου στειλειι ενα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω, το Α660 δεν αξιζει ουτε αυτα τα λεφτα.

512 μνημη εχει.

δηλαδη με 88 ευρω θες να εχει και 4gb ddr3?

το κινητο ειναι φανταστικοτατο

το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει φλας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεει ποιος ναλαμβανει το κοστος

Returns & Replacements thanks for you to deal with Minideal.net ,if your products have problem,u can return to us,then we can change it for you or repair it,contact us so that we can give your return address

τους εχω στειλει μαιλ με το προβλημα και περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν

τελικα τι εκανες φιλε μου επειδη εχω κι εγω προβλημα με ενα thl w100 apo minideal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα μιλησα με Mini deal και μου ζητησανε να το στειλω πισω και θα μου το αλλαζανε με καινουριο. Αλλα απαιτησα να μου πληρωσουν και τα μεταφορικα για να το στειλω πισω αφου δεν δουλευε απο την μερα που το παρελαβα και δεν το δεχτηκαν.

 

"You should pay the cost of sending it to China and we pay the cost of sending it back to you.We will replace it with a new after receiving it"
 
Ετσι εκανα dispute στο paypal και η απαντηση απο το paypal ειναι 
 
Hello,

After carefully reviewing your case, we've determined that you'll be
eligible for a refund (including handling and shipping) once you've
returned the merchandise to the seller.
Once you have returned the merchandise, you will be covered under PayPal
Buyer Protection and eligible to receive a full refund

 

Το εστειλα πισω και τωρα περιμενω να φτασει για να δω τι θα πληρωθω και αν θα μου δωσουν και τα μεταφορικα. οχι οτι ειναι κανενα μεγαλο ποσο, 10€ ηταν τα μεταφορικα για να το στειλω αλλα γιατι να τα επιβαρυνθώ εγω.

 

Καλυτερα dispute στο paypal για να εισε απολυτα καλυμενος.

Θελει πολλες μερες για να φτασει κινα και αν περασει καιρος νομιζω πως δεν θα μπορεις να κανεις dispute

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, το Paypal σου λέει πως απλά θα κάνει refund όλο το ποσό που πλήρωσες στο minideal μέσω αυτού: τιμή + αρχικά μεταφορικά. Όχι το extra κόστος της επιστροφής. Δε μπορεί να κάνει και τίποτε άλλο. Η άλλη περίπτωση θα ήτανε να μη σου άρεσε το κινητό γιατί ήταν ας πούμε πιο μπλε απ' ότι περίμενες και όπου θα σου δίναν μόνο την αξία της συσκευής. 

 

Δυστυχώς το "ο καθένας πληρώνει τα μεταφορικά από τη μεριά του σε κάθε αναποδιά" είναι ο κανόνας.

 

Καλό θα ήτανε οι Κινέζοι να γίνονταν Amazon αλλά φευ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει κανείς αν γίνεται να παραγγείλω κάποιο κινητό από αυτά τα κινέζικα μαγαζιά π.χ minideal χωρίς paypal και χρεωστικές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι γίνεται και με τραπεζικό έμβασμα αλλά σίγουρα δεν σε συμφέρει γτ η προμήθεια για γερμανία πχ που είχα κάνει εγώ ήταν 12 ευρώ τώρα εσένα που είναι κίνα και άλλο νόμισμα σίγουρα θα ανέβει και άλλο. Δεν είναι κάτι να πας να βγάλεις μια prepaid και να την συνδέσεις σε ένα paypal acc. 

 

 

edit υπάρχει κανένα εκπτωτικό coupon για τα κινέζικα eshops? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαστε πια και καμιά σελίδα στο θρεντ, έχουν ειπωθεί άπειρες φορές:

 

- Minideal

- Kουπόνι δεν παίζει αυτή τη στιγμή

- Σημείωμα στην παραγγελία/μέιλ για υπενθύμιση των βασικών: rooted, playstore, Greek language, δηλωμένο gift+low value, ευρωπαικό αντάπτορα, χρωμα θηκης.

- Επιλογη αποστολής> με SG. 

 

 

καλησπερα!

 

για να μην κανω καμμια πατατα :P  δεν κανετε ενα copy paste το mail που στειλατε να το στειλουμε και μεις ,για να ερθει κομπλε το κινητο (για μας που δεν εχουμε αγορασει ποτε απ εξω και ειμαστε ασχετοι με τα ρουτ και τα κινεζικα που γραφετε?)

 

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...