Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατα το ξεκλείδωμα της οθόνης (με slide το έχω) πως αφαιρώ τη δόνηση;

έχω κοιτάξει σε: 

 

settings-> display

settings-> security

settings-> Language & input

 

δε βλέπω τίποτα;

δε ρυθμίζεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδιά πολλοί που το πήραν από το minideal, παρόλο που έλεγε για root, δεν είναι root.

και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.

πρέπει να το κάνουμε μόνοι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παιδιά πολλοί που το πήραν από το minideal, παρόλο που έλεγε για root, δεν είναι root....και σε μένα το ίδιο συμβαίνει....

 

Eχω αγοράσει 2 για μένα + 3 γιά φίλους και ήταν όλα root...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κι εγώ την εντύπωση ότι το κινητό δεν είναι rooted.

διάφορες εφαρμογές που βάζω και έπρεπε να δούλευαν σε ρουταρισμενο κινητό, μου λένε ότι δεν έχουν root access (link2sd).

Με το Root Checker πάλι τα ίδια.

είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή ότι δεν είναι ρουταρισμένο. το google play πάντως το έχει. όπως έχει και το κινέζικο εικονίδιο με το # (Κινέζικο superSU απ ότι κατάλαβα)

 

σκέφτομαι να το ρουτάρω με αυτόν τον οδηγό.

υπάρχει περίπτωση να του κάνω ζημιά αν είναι ήδη ρουταρισμένο;

σε περίπτωση που κάτι δε πάει καλά θα μπορέσω να το επαναφέρω μόνος μου ή θα πρέπει να το στείλω πίσω.

να το επιχειρήσω;

 

επίσης, ο φορτιστής είναι 700mAh,

έχω άλλους 2 των 1000mAh και 1300mAh.

αν χρησιμοποιήσω αυτούς θα επηρεαστεί πολύ η μπαταρία;

τουλάχιστον τον 1000αρι μιας και ο άλλος δίνει διπλάσιο ρεύμα και το φοβάμαι.

υποτίθεται χαλάει η μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το root δε ξέρω να σου απαντήσω, αλλά για τους φορτιστές έχω να σου πω πως δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Ο χαρακτηρισμός του τροφοδοτικού σε A(mpere) ή οποιεσδήποτε υποδιαιρέσεις έχει να κάνει με την ικανότητά του να παρέχει το ΠΟΛΥ τόσο ρεύμα στη συνδεδεμένη συσκευή χωρίς να μεταβληθεί σημαντικά η τάση της τροφοδοσίας (5V στη συγκεκριμένη περίπτωση...).

 

Συνδέοντας λοιπόν μια συσκευή που δεν έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις ισχύος από 700mA στα 5V (5*0.7 = 3.5W) σε τροφοδοτικό που μπορεί να παρέχει 5W δε διατρέχεις κανένα απολύτως κίνδυνο. Ομοίως και σε μεγαλύτερο*. Βάζοντας ένα μικρότερης ισχύος από την απαιτούμενη, πρώτα από όλα πιθανότατα η συσκευή σου δε θα δουλεύει ομαλά (αν δουλέψει καθόλου) διότι η τάση το τροφοδοτικού θα πέσει σημαντικά, τέλος εάν επιμείνεις πολύ μπορεί να υπερθερμάνεις και να κάψεις το τροφοδοτικό.

 

Πάντως σε κάθε περίπτωση από τις παραπάνω, η συσκευή σου είναι ασφαλής.

 

 

 

*Βέβαια, χρησιμοποιώντας ένα τροφοδοτικό με πολύ μεγάλη ικανότητα παροχής σε μια συσκευή που θα τραβάει μόνο το 10% (λέμε) αυτής, καταντάς να "καις" περισσότερη ενέργεια από ότι αν είχες χρησιμοποιήσει ένα μικρότερο και, σε ακραία περίπτωση, μπορεί να πάθει ζημιά το τροφοδοτικό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειτε μου οτι περιμενετε να τα κανετα απεγκατασταση σαν απλη εφαρμογη λογο ρουτ!

 

Αν ναι στο λαθος νημα ρωτατε, σε κανενα τοπικ για android θα βρειτε πιο γρήγορα απαντήσεις κ δεν θα γεμιζει το τοπικ εδω με μηνύματα γενικό περι andoid!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα το ξεκλείδωμα της οθόνης (με slide το έχω) πως αφαιρώ τη δόνηση;

έχω κοιτάξει σε: 

 

settings-> display

settings-> security

settings-> Language & input

 

δε βλέπω τίποτα;

δε ρυθμίζεται αυτό;

Καπου στις ρυθμισεις ηχου μπορεις να βγαλεις το vibration.

 

Κατα τα αλλα, ρε παιδια, ελεος.

20 ποστ για το αν ειναι root, γιατι δεν φευγουν οι Κινεζικες κλπ.

 

Ξηλωμα με TiBu, αφου παρετε ενα backup της εφαρμογης πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί και σε προηγούμενη σελίδα αλλά προφανώς χάνεται μέσα στο πλήθος...υπάρχει το link2sd με το οποίο μπορείτε να παγώσετε όποια εφαρμογή δεν επιθυμείτε και αν παρουσιαστεί το οποιδήποτε πρόβλημα απλά την ξεπαγώνετε!δε μπήκα ποτέ στη διαδικασία του titanium...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...