Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι παράγγειλα στις 23.6 και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ούτε στο TRACK TRACE των ΕΛΤΑ...

Τι στο καλό γίνεται :/

Από minideal μου είπαν ότι έχει καθυστερήσεις αυτές τις μέρες η Singapure Post, αλλά αν μου λέει ο Proaskos ότι το παρέλαβε ήδη, μήπως να αρχίσω να ανησυχώ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια που πιάσαμε τις μεταφορές,

ξέρει κανείς ποια είναι η διαδικασία για να έρθει ένα πακέτο σε μας.

 

από τη στιγμή που βγάζει Despatched to overseas (Country code: GR)

σημαίνει ότι έχει αναχωρήσει αεροπορικώς για ελλάδα ή είναι έτοιμο για να αναχωρήσει κάποια στιγμή;

 

μετά τι γίνεται; έρχεται κατευθείαν ελλάδα ή κάνει στάσεις σε διάφορες χώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που πιάσαμε τις μεταφορές,

ξέρει κανείς ποια είναι η διαδικασία για να έρθει ένα πακέτο σε μας.

 

από τη στιγμή που βγάζει Despatched to overseas (Country code: GR)

σημαίνει ότι έχει αναχωρήσει αεροπορικώς για ελλάδα ή είναι έτοιμο για να αναχωρήσει κάποια στιγμή;

 

μετά τι γίνεται; έρχεται κατευθείαν ελλάδα ή κάνει στάσεις σε διάφορες χώρες;

 

 

Παραγγειλα απο minideal, Παρασκευη μεσημερι 28 ιουνιου....Στις 2 Ιουλιου εγραψε dispatched to Overseas, και στις 9 ιουλιου εγραψε arrived to overseas - ΚΔ αεροδρομιου...Στις 10 ΚΔ Αθηνων, στις 11 μου το παραδωσανε στην διευθυνση μου...βεβαια μιλαω για το Α800, αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος, πού μπορούμε να κάνουμε Tracking τις παραγγελίες μας; Υπάρχει κάποιο site;

 

Επίσης, όταν με το καλό φτάσει το πακέτο, πρέπει να πάω εγώ να το πάρω από κάπου ή θα μου έρθει στο σπίτι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος, πού μπορούμε να κάνουμε Tracking τις παραγγελίες μας; Υπάρχει κάποιο site;

 

Επίσης, όταν με το καλό φτάσει το πακέτο, πρέπει να πάω εγώ να το πάρω από κάπου ή θα μου έρθει στο σπίτι μου;

 

σου έχουν δώσει το site και το track number. δες το μαιλ. που σου στείλανε.

όταν μπει ελλάδα θα μπορείς να το δεις και στο site των ΕΛΤΑ.

 

ανάλογα που μένεις. συνήθως έρχεται χαρτάκι σπίτι ότι έχεις πακέτο.

μπορεί να στο φέρει και σπίτι ο ταχυδρόμος και αν δε σε βρει σου αφήνει το χαρτάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, όσοι το παραλάβατε εντυπωσεις; ελληνικά εχει; το θελω για ένα γνωστό 50αρη οποτε ψιλοαπαραίτητα τα ελληνικά...

 

απο waterproof/shockproof δοκιμασιες του κανατε τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που πιάσαμε τις μεταφορές,

ξέρει κανείς ποια είναι η διαδικασία για να έρθει ένα πακέτο σε μας.

 

από τη στιγμή που βγάζει Despatched to overseas (Country code: GR)

σημαίνει ότι έχει αναχωρήσει αεροπορικώς για ελλάδα ή είναι έτοιμο για να αναχωρήσει κάποια στιγμή;

 

μετά τι γίνεται; έρχεται κατευθείαν ελλάδα ή κάνει στάσεις σε διάφορες χώρες;

Ρε παιδιά απαντήστε κάποιος σε αυτό το μήνυμα μιας και ενδιαφέρει και μένα!!! Έχω αγχωθεί αφού είναι η πρώτη μου παραγγελία από minideal και πήγε στραβά από'τι φαίνεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι παράγγειλα στις 23.6 και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ούτε στο TRACK TRACE των ΕΛΤΑ...

Στο απλό κοιτάς? Τσέκαρε στις ταχυμεταφορές

 

Παραγγειλα απο minideal, Παρασκευη μεσημερι 28 ιουνιου....Στις 2 Ιουλιου εγραψε dispatched to Overseas, και στις 9 ιουλιου εγραψε arrived to overseas - ΚΔ αεροδρομιου...Στις 10 ΚΔ Θεσ/νίκης, στις 11  και την ίδια μέρα αργότερα, μου το παραδωσανε στην διευθυνση μου...

Ακριβώς τα ίδια με εξαίρεση την παράδοση που έγινε την ίδια μέρα, δεν ξερω τι εξωπραγματικό παίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο απλό κοιτάς? Τσέκαρε στις ταχυμεταφορές

Εκεί μου λέει από 27.6 κλείσιμο από IPS... Άντε να βγάλεις άκρη τώρα :/ Σκέφτομαι να ζητήσω refund αν δεν έρθει και την άλλη εβδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο απλό κοιτάς? Τσέκαρε στις ταχυμεταφορές

 

 

όπα αυτό δε το ήξερα.

κοιτάω στο απλό ΕΛΤΑ και δε μου βγάζει τίποτα. λογικό πριν 4 μέρες έφυγε.

κοιτάω στο δικό σου και λέει:

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ                  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         ΩΡΑ      ΠΕΡΙΟΧΗ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS            08-07-2013       15:19       IPS

 

 

για ποιο λόγο το εμφανίζει στις ταχυμεταφορές;

τι είναι το IPS;

αφου δε θα ερθει με courier;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Το ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS ξερει κανεις τι σημαινει??"

 

"Ναι, ότι είναι transit προς Ελλάδα.

IPS είναι υπηρεσία που έχουν συστήσει (οι εθνικοί μεταφορείς ανά τον κόσμο όπου ο καθένας αναλαμβάνει τη διεκπεραίωση στη χώρα του και έχει κοινό tracking. International Postal Service ή κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά όταν το έψαξα.

"Κλείσιμο" σε ότι έχω δει μέχρι τώρα σημαίνει ότι ο μεταφορέας της ξένης χώρας το προώθησε προς τη χώρα προορισμού.

Σε μερικές μέρες θα δεις updates από τη διαδρομή του εντός Ελλάδας."

 

Όταν σου βγάλει αφιξη στη χωρα προορισμού, τότε θα δείξει την πορεία (αεροδρόμιο>κεντρο διαλογής>τοπικό Ελτα>παράδοση) στο απλό track&trace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά απαντήστε κάποιος σε αυτό το μήνυμα μιας και ενδιαφέρει και μένα!!! Έχω αγχωθεί αφού είναι η πρώτη μου παραγγελία από minideal και πήγε στραβά από'τι φαίνεται!!!

σημενει οτι εφυγε για ελλαδα  και υπολογησε σε  τις  μερες περιπου που θα θα σου ερθει  αναλογα με τι αποστολη εχεις βαλει .π.χ singapure post -ems- που ειναι συστημενα  ειναι περιπου 10-12 μερες πιο απλο ταχυδρομειο οπως china post και αλλα απλα ειναι 20-30- μερες.... το minydeal στελνει με singapure post και tranking nuber οποτε υπολογησε 12-15 μερες και ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα και γρηγορα  μαγαζια οποτε μην ανυσηχεις καθολου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, όσοι το παραλάβατε εντυπωσεις; ελληνικά εχει; το θελω για ένα γνωστό 50αρη οποτε ψιλοαπαραίτητα τα ελληνικά...

 

απο waterproof/shockproof δοκιμασιες του κανατε τιποτα;

 

Τα περισσότερα και πιο σημαντικά ειναι στα ελληνικά (μιλαω για του minideal την ROM, γιατι το καθε καταστημα βαζει μια παραλλαγμενη δικη του εκδοση). Το πιο πιθανο ειναι να το ρυθμίζουν με καποια εφαρμογη τυπου MoreLocale που μπορεις να κατεβάσεις κι εσυ εκ των υστερων, αλλα να μη σε παρω στο λαιμο μου.... για του minideal παντως ισχυουν τα παραπανω

 

Για την στεγανοτητα υπάρχει και ελληνικο βιντεακι που ο δοκιμαστής τραβαει υποβρύχιο βίντεο.

Για την αντοχή του γυαλιού, έχω δει βίντεο με ρώσους που το μαχαιρώνουν, αλλα στον γνωστό μου που πήρε το Α660 που παρηγγειλα, έπεσε απο ύψος 1.5 μετρου και έκανε γρατσουνιά καλή στο γυαλι..... άρα για εμένα τουλαχιστον, ειναι λιγο fail αν ειναι gorilla όπως λένε στην Lenovo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη σας πάρω στο λαιμό μου, ανέφερα πριν για μια μπαταρία μεγαλύτερη την οποία είχα σκοπό να παραγγείλω όταν έρθει το κινητό.

τώρα διάβασα αυτό.

οπότε το νου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...