Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πριν 2 μέρες είχαν το πράσινο στη φωτο αλλά μόνο πορτοκαλί προς επιλογή/αγορά.

Εχει 1-2 μέρες που άλλαξαν φωτο (ίσως είδαν ότι πουλάει περισσότερο και το επέλεξαν πλεον για τη 'βιτρίνα', who knows--άλλωστε κάτω στις φωτο έχει και τα 2) μεν, αλλά ταυτόχρονα προστέθηκε και το πράσινο στην επιλογή. Συν, έπεσε και 5-6 δολλάρια η τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά το έχω και το έχω καταυχαριστηθεί.. ΑΛΛΑ: με τρώει να του βάλω την καινούργια cyanogen...

Είστε να μαζευτούμε όσοι μπορούμε και να βάλουμε απο 10 ευρώ ο καθένας, για να να μαζέψουμε μια αμοιβή, για αυτόν που θα φτιάξει μία ROM, για το τηλεφωνό μας?

Ρε παιδιά δεν ενδιαφέρεται κανένας με ένα 10ρικάκι να δούμε την καινούργια CyanogenMOD 10.1 στο κινητό μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 5/6

αποστολή 6/6

ΚΔ Αθήνας 17/6

παίζει αύριο να παραλάβω δλδ..

12 μέρες απο την αποστολή δεν είναι κι άσχημα :P

 

Με τι φορέα παραγγέλνουμε ΗΚ-Registered η SG-Registerred για πιο γρήγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ενδιαφέρομαι για συγγενικό πρόσωπο, που τα έφτυσε το δικό του Android κινητάκι, για ενα σεμνό και σεβαστό κινητό με μικρό κόστος, ισχύει ακόμα κάποιο κουπόνι για το συγκεκριμένο?

 

Η τιμή που βλέπω τώρα είναι 119 δολλάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας μου πει κάποιος για την κάμερα του κινητού... Είναι "μέτρια" η "χάλια".  Η ας ανεβάσει κάποιος φώτος και 1 βιντεάκι να δούμε. Επίσης από μπαταρία τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας μου πει κάποιος για την κάμερα του κινητού... Είναι "μέτρια" η "χάλια".  Η ας ανεβάσει κάποιος φώτος και 1 βιντεάκι να δούμε. Επίσης από μπαταρία τι λέει;

Βιντεακι απο χρηστη του myphone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρήγγειλα και εγώ 2 μαυρα-πρασινα από το Minideal + μπαταρια για το καθένα για την αδερφή μου και έναν φίλο. Με root δεν έχω ξανασχοληθεί, ελπίζω να έχουν καλή rom ή ακόμα καλύτερα να μπορέσουμε να του περάσουμε καμία Cyanogen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από minideal.
Έχει βγάλει κανείς άκρη με το να περνάει τις εφαρμογές στην εξωτερική SD? 
Με link2sd απλά μου τα μεταφέρει ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ μεταξύ εσωτερικού χώρου(2.53gb) και χώρου τηλεφώνου που το ονομάζει sd (1.55gb)

 

Στον root explorer /mnt υπάρχει φάκελος sdcard και sdcard2, όπου το πρώτο είναι ο αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου 1,55GB και το δεύτερο η εξωτερική SD 16GB.

Πιστεύω εκεί είναι το πρόβλημα. 
Ξέρει κανείς πως θα το λύσουμε να μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική SD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link2sd και όλα τα script αυτού του τύπου απαιτούν την ύπαρξη 2ου partition στην κάρτα sd. Μόνο έτσι θα δουν τον χώρο και θα περνάνε εκεί τις εφαρμογές!

 

Σε δικό μου low end κινητό, με ελευθερο χώρο εφαρμογών μόλις 70ΜΒ (σε συνολο 150ΜΒ) χρησιμοποίησα το int2ext το οποιο αναλαμβάνει την πλήρη ανακατευθυνση όλων των user app σε αυτό το δευτερο partition της κάρτας (οποτε δημιουργώντας ένα partition 4gb, έχω χώρο 4 γίγα απο 150MB που είχα αρχικα). Φυσικά δε πρεπει να εχεις αργή sd γιατί αλλιώς σερνεται....

 

το νήμα του int2ext στο XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716124

και ένα προχειρο συγκριτικο όλων των λύσεων http://htcpico.blogspot.gr/2012/11/Difference-Between-A2SD-M2SD-INT2EXT-And-D2EXT-Plus-Download-Links.html

 

Προαπαίτηση να εισαι root και να έχεις CWM για να φλασάρεις το zip που δίνουν

 

Πάντως δε θα τα συνιστούσα για το Α660 καθώς έχει υπεραρκετό χώρο. Το link2sd με το δευτερο partition στην sd ειναι μια χαρα για χρήση με καμια μεγάλη εφαρμογη



Ρε παιδιά δεν ενδιαφέρεται κανένας με ένα 10ρικάκι να δούμε την καινούργια CyanogenMOD 10.1 στο κινητό μας?

 

Έχεις βρει κάποιον dev που ζητάει χρήματα για να ασχοληθεί? Γιατί απο ότι ξέρω οι περισσότεροι δε δουλευουν έτσι.....

Επειδή είναι μια πολύ επίπονη δουλειά, θα απαιτούσε πολυ χρόνο (οπότε και αντίστοιχα πολλά χρήματα)...

Άρα το μόνο τους κίνητρο είναι η δημοφιλία της συσκευής και η ελπίδα να καταξιωθούν στην online κοινότητα..... (άντε να βάλουν μετά κανα donation για να πληρωθούν εκ των υστέρων)

 

Προτιμότερο ειναι να βρεις ή να φτιάξεις το αντίστοιχο νήμα στο xda και να πάμε όλοι όσοι το πήραμε ή θα το πάρουμε, να ρίξουμε την ψήφο μας για να γίνουμε αισθητοι... Όσοι περισσότεροι οι κάτοχοι τόσο πιο πιθανό ειναι να γίνει. Αν και με το συγκεκριμένο είναι θέμα χρόνου με τέτοιο λόγο ποιοτητας/τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...