Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και τελειωσα το game πριν μερικες μερες,να γραψω και γω μερικες εντυπωσεις.

 

Θεωρω πως οντως ειναι το καλυτερο zombie game που χω παιξει.Πολυ απολαυστικο combat,fun to play side quests και ωραιο story για τα δεδομενα των zombie games.Μαλιστα οσον αφορα τα side activities εχει και μπολικα challenges τα οποια σκεφτειται εκανα ελαχιστα γιατι μου φαινοταν ηδη πολυ μεγαλο το παιχνιδι(και εγω μπολικα games να περιμενουν :P )

 

Το expansion επισης πολυ ωραιο,αν και με κουρασαν οι μεγαλες αποστασεις που επρεπε να πας back n forth με το αμαξι.Οποιος γουσταρει εστω και λιγο zombie games,ειναι must play

 

Στα 35 ευρω που πουλιεται τωρα η Enhanced edition μαζι με base game και expansion ειναι best value for money απο τοτε που βγηκε το Witcher 3.Συνιστω ανεπυφιλακτα.

 

9/10 απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγα να αρχισω το the following χωρις να εχω κρατησει save.

 

Επαιξα αναγκαστικα παλι το prologue απο το κανονικο παιχνιδι αλλα με rookie character στο following και τα εχω βρει μπαστουνια. Ευτυχως εχω το τοξο και special arrows για να μπορω να αντιμετωπιζω bandits που εμφανιζονται απο την πρωτη αποστολη κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να αρχισω το the following χωρις να εχω κρατησει save.

 

Επαιξα αναγκαστικα παλι το prologue απο το κανονικο παιχνιδι αλλα με rookie character στο following και τα εχω βρει μπαστουνια. Ευτυχως εχω το τοξο και special arrows για να μπορω να αντιμετωπιζω bandits που εμφανιζονται απο την πρωτη αποστολη κιολας.

 

Βρες έτοιμο save. Μην πάρεις αυτά που λένε 100% complete γιατί θα σε βγάλουν με 99 medpacks κτλ. Πάρε ένα που να έχει κάνει 40% story ας πουμε. Αν για κάποιο λόγο έχει το grapling hook, πέτα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να το αντιμετωπισω ως challenge. Η μονη δυσκολια ειναι οτι δεν μπορω να αγορασω καλα οπλα γιατι πανε με το επιπεδο, αλλα εχω ηδη 2 πολυ καλα μαχαιρια και rifles απο τους bandits που σκοτωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να το αντιμετωπισω ως challenge. Η μονη δυσκολια ειναι οτι δεν μπορω να αγορασω καλα οπλα γιατι πανε με το επιπεδο, αλλα εχω ηδη 2 πολυ καλα μαχαιρια και rifles απο τους bandits που σκοτωσα

 

Εντάξει τότε, μια χαρά είσαι! Και 'γώ με ένα Police Baton ξεκίνησα :Ρ, αλλά έκλεψα το police rifle απο τους bandits. Αλλά έχω ξεμείνει με 20 σφαίρες μόνο. Μετά παίρνεις πολλά SMG bullets αλλά πουθενά δεν έχω βρει ένα SMG.

 

Εξ'αλλου είναι ωραία η αίσθηση να νιωθεις κηνυγημένος, παρά να τα κηνυγάς.

 

Χαίρομαι που στο following τα zombie ειναι πραγματική απειλή. Στο dying light με το parkour στα κτήρια δεν ήταν ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Υ/Γ: βέβαια είναι λίγο εξωπραγματικό οτι οι hunters τρέχουν πιο γρήγορα απο το buggie.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True και εγώ χτες το τελειωσα το following αλλα είχα καλο save από το κανονικό, that ending though...συμβουλή για το τέλος είναι να πείτε "FUCK NO" αντί για ναι, χωρίς spoiler απλά άμα πείτε ναι θα χάσετε μέρος του game. Δείτε μετά στο yt το άλλο ending ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τότε, μια χαρά είσαι! Και 'γώ με ένα Police Baton ξεκίνησα :Ρ, αλλά έκλεψα το police rifle απο τους bandits. Αλλά έχω ξεμείνει με 20 σφαίρες μόνο. Μετά παίρνεις πολλά SMG bullets αλλά πουθενά δεν έχω βρει ένα SMG.

 

 

SMG βρηκα ηδη στην αποστολη με το water pump. Δεν θυμαμαι αν το πηρα απο bandit η αν το βρηκα σε καποιο κιβωτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dying Light: The Following – Enhanced Edition – Patch 1.11.1

 

Changelog:

 

General:
• Chromatic aberration toggle added.
• Various stability improvements, including co-op

 

Dying Light: The Following fixes:
• Fixed a rare bug causing loss of all equipped car parts during a Be the Zombie match

 

Linux-specific fixes:
• Fixed movies not playing in the skill details sub-menu.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα, οποιος ασχολείται ακομα με το game ή το θυμαται πολύ καλα θελω να μου στειλει pm, χρειαζομαι βοηθεια. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να κανω καποιο spoil, αν εχεις τον χρονο και το ενδιαφέρον να με βοηθησεις στειλε μου ενα pm

Γράψε ότι θες να γράψεις με σημείωση "SPOILER" και όποιος θέλει το βλέπει! Βάλε και χρωματάκι αν θες....

 

Π.χ.

 

 

SPOILER ALERT

 

Ο Σούπερμαν είναι ο Κλαρκ Κεντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...