Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ το έφτιαξα. single player κι εγώ...

 

ΥΓ: Είναι πολύ απαιτητικό ρε παιδιά ή μου φαίνεται; Χρησιμοποιεί για πλάκα πάνω από 3GB από τη μνήμη της κάρτας γραφικών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θες αναβάθμιση σε CPU οπωσδήποτε, κρατάει πίσω την 970 η πλατφόρμα που έχεις, αλλά ναι το παιχνίδι έχει κάποιες απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλά games τερματίζει η vram όχι μόνο της 970 αλλά και της 980ti από κάποια games. Στο DL είναι ένα από αυτά που όσο περισσοτερη ώρα παίζεις αυξάνεται το usage της vram αλλά και ram. Πιο πολύ βέβαια στις μεγαλύτερες αναλύσεις πχ 4Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grappling hook γαμαει μαγκες....εντωμεταξυ δεν ηξερα οτι θα χει και αλλη περιοχη περα απτα Slums στο main game.Μια χαρα,εξαιρετικο game μεχρι στιγμης με κατι ψεγαδια εδω και απο κει.Το κακο ειναι οτι με το που πηρα οπλα εχω παρατησει τελειως τα meele,δεν νομιζω να υπαρχει καποιο νοημα να τα χρησιμοποιω πλεον.

 

Επισης το quest markers στο χαρτη πολλα ειναι λανθασμενα η παραπλανητικα,εκει ηθελε παραπανω δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grappling hook γαμαει μαγκες....εντωμεταξυ δεν ηξερα οτι θα χει και αλλη περιοχη περα απτα Slums στο main game.Μια χαρα,εξαιρετικο game μεχρι στιγμης με κατι ψεγαδια εδω και απο κει.Το κακο ειναι οτι με το που πηρα οπλα εχω παρατησει τελειως τα meele,δεν νομιζω να υπαρχει καποιο νοημα να τα χρησιμοποιω πλεον.

 

Επισης το quest markers στο χαρτη πολλα ειναι λανθασμενα η παραπλανητικα,εκει ηθελε παραπανω δουλεια

Το grappling πολυ ωραιο αλλα ειναι λιγοοοο op :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι απ οτι φαίνεται έχει ακόμα πρόβλημα.

το πήρα απο steam και έχω ακόμα το ιδιο θέμα με το αρχικό.

Σε μερικά σημεία ο επεξεργαστής μαλλον δεν είναι σε θέση να δώσει φαΐ στην κάρτα γραφικών και πέφτει το % χρήσης της κάρτας και τα καρέ μαζί.

Και είναι δυστυχώς αρκετά εκνευριστικό να οδηγάς και να στριβεις και να βλέπεις στη μια 60 καρέ και στην αλλη 45 και να πηγαινοέρχονται.

ειτε με high είτε με medium το ιδιο πράγμα γίνεται, και απ οτι βλέπω στα χαρακτηριστικά κανονικά δεν θα έπρεπε να είχα θέμα.

 

όπως και να έχει ζητησα επιστροφή χρημάτων.

Κρίμα πάντως γιατί ειναι ωραιο σαν παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη νύχτα ρε παιδιά που πρέπει να αποφύγεις τα ζόμπια πώς γίνεται; Με έχουν ξεκωλώσει, δε μπορώ να ξεφύγω...

 

Εγώ απλα τρέχω και οπου μπορώ δεν ανάβω τον φακό επισης να προσέχεις επάνω που εχει ενα scanner μην αρχίσουν και σε κυνηγάνε κατι συγκεκριμένα ζόμπι που ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έπαιξα λίγο και ξενέρωσα. Το αμαξάκι δεν με ψήνει καθόλου. Μου άρεσε το τρέξιμο σε γέφυρες ταράτσες κτλ... το να τρέχω με αμάξι μου φαίνεται βαρετό. Όλος ο χάρτης είναι "optimized" για αμάξι ή έχει και urban areas;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έπαιξα λίγο και ξενέρωσα. Το αμαξάκι δεν με ψήνει καθόλου. Μου άρεσε το τρέξιμο σε γέφυρες ταράτσες κτλ... το να τρέχω με αμάξι μου φαίνεται βαρετό. Όλος ο χάρτης είναι "optimized" για αμάξι ή έχει και urban areas;

 

Για τι αμάξι λες εγώ κοντεύω να το τελειώσω και δεν εχω πάρει αμάξι ( οχι οτι με χαλάει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελείωσα σήμερα το Following. Μεγάλο σε διάρκεια και μπορείς να καβλαντισεις αρκετά στον χάρτη. Καλο το τουτου αλλα και εγω προτιμαω το περπάτημα. Βεβαια οι αποστάσεις ειναι μεγάλες οποτε σε ψιλο αναγκάζει να το χρησιμοποιείς.

Επισης εχει 2 endings:

 

αλλα δυστυχώς ειναι και τα 2  lose/lose για τον χαρακτηρα


Νομίζω οτι το Dying Light είναι ίσως το καλύτερο zombie game ever :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...