Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποψιάζομαι πως θέλει απλώς να βρει τρόπο να παρακάμψει την πόρτα που τρώει από το παιχνίδι όταν πάει να τρέξει, όπως έκανε πχ το προηγούμενο cod απ' όσο ξέρω εαν δεν είχες 6gb μνήμης, και όχι να του βρούμε τρόπο να παίζει με περισσότερα frames.

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις στο google με κάτι του τύπου "how to bypass dying lights minimum specs" ξέρω γω.Ή να δεις σε κανένα βίντεο στο yt που παίζει με κάρτα κάτω των ελάχιστων απαιτήσεων εαν ο uploader λέει κάτι στην περιγραφή του βίντεο ή υπάρχει κανένα σχετικό σχόλιο.

 

edit: λοιπόν μετά από μια βασική σχετική αναζήτηση στα φόρουμ του steam δε μπορώ να καταλάβω τι σε κόβει.Δεν αντιλήφθηκα τρόπο βέβαια να το "patchάρεις" παρακάμπτοντας το σχετικό έλεγχο και να παίξεις.Αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί η 5850 είναι dx11 που θέλει οπωσδήποτε, ναι μεν ζητάει από 6χχχ σειρά και πάνω αλλά άλλοι το παίζουν με 5ρες και έχεις και τη μνήμη.Να σε περιορίζει ο επεξεργαστής;Τι να πω, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι πως θέλει απλώς να βρει τρόπο να παρακάμψει την πόρτα που τρώει από το παιχνίδι όταν πάει να τρέξει, όπως έκανε πχ το προηγούμενο cod απ' όσο ξέρω εαν δεν είχες 6gb μνήμης, και όχι να του βρούμε τρόπο να παίζει με περισσότερα frames.

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις στο google με κάτι του τύπου "how to bypass dying lights minimum specs" ξέρω γω.Ή να δεις σε κανένα βίντεο στο yt που παίζει με κάρτα κάτω των ελάχιστων απαιτήσεων εαν ο uploader λέει κάτι στην περιγραφή του βίντεο ή υπάρχει κανένα σχετικό σχόλιο.

αυτο ακριβως εψαξα και δεν βρηκα τιποτα για αυτο ειπα να ρωτησω εδω μηπως ξερει κανενας κατι

 

@icenex αυτην ειναι η καρτα http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/xfx_5870_xxx_review/1αλλα πιο πανω ειπαμε οτι πιο πολλυ ρολο παιζει η gpu εννοειτε ομως οτι με τον i7 θα εχει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι πως θέλει απλώς να βρει τρόπο να παρακάμψει την πόρτα που τρώει από το παιχνίδι όταν πάει να τρέξει, όπως έκανε πχ το προηγούμενο cod απ' όσο ξέρω εαν δεν είχες 6gb μνήμης, και όχι να του βρούμε τρόπο να παίζει με περισσότερα frames.

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις στο google με κάτι του τύπου "how to bypass dying lights minimum specs" ξέρω γω.Ή να δεις σε κανένα βίντεο στο yt που παίζει με κάρτα κάτω των ελάχιστων απαιτήσεων εαν ο uploader λέει κάτι στην περιγραφή του βίντεο ή υπάρχει κανένα σχετικό σχόλιο.

Και εστω βρισκει κατι τετοιο δεν πιστευω να εβγαζε πανω απο 20fps θα ητανε unplayable to game.Τεσπα του το ευχομαι του παιδιου να βρει μια φθηνη λυση γιατι καλως η κακως δεν ειναι ευκολη εποχη για πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως εψαξα και δεν βρηκα τιποτα για αυτο ειπα να ρωτησω εδω μηπως ξερει κανενας κατι

 

@icenex αυτην ειναι η καρτα http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/xfx_5870_xxx_review/1αλλα πιο πανω ειπαμε οτι πιο πολλυ ρολο παιζει η gpu εννοειτε ομως οτι με τον i7 θα εχει διαφορα.

Υποψιαζομαι οτι αυτου του τρεχει κ λογω οτι ειναι τουμπανο ο επεξεργαστης κ χωρια απο αυτο εχει πολυ καλυτερη υλοποιηση απο την δικη σου σε καρτα γραφικων κ την εχει κανει κ oc.Τωρα για καποια πατεντα δεν ειμαι σχετικος κ οποιος ειναι δυσκολα να ασχοληθει γιατι κ να το εκανε το παιχνιδι θα επαιζε με πολυ λιγα fps και θα κολλουσε παρα πολυ σε ενα συστημα παρομοιο με το δικο σου.Για μενα σου ειπα τι να κανεις αν δεν την παλευεις οικονομικα κανε υπομονη μεχρι να βρεις τα χρηματα να κανεις αναβαθμιση για να το παιξεις.Οτι σου προτεινα πιο πανω...

Ναι καλά ...

 

 

 

Η 5850 έχει ψωμί ακόμη. Το tessellation την κρατάει πίσω (γενικά μιλάω)

ο συγκεκριμενος απο οτι διαβασα στο σχολια πιο κατω εχει κλοκαρει τον επεξεργαστη κ λογικα την καρτα γραφικων.Τεσπα κανε update και τα drivers μηπως και γινει κανα θαυμα cyber...

Btw επεσα μεσα στις προβλεψεις το πολυ 20 fps θα εχεις ειδικα μολις βγεις στην πολη γιατι μεσα στο κτηριο λογικο ειναι να παιζει ανετα οταν βγεις εξω εκει τραβαει ζορι η καρτα κ ο επεξεργαστης..Αν καταφερεις να το παιξεις με τα update απορω με μενα πως και δεν το προτεινα εξαρχης, τοτε κατεβασε κ αναλυση αν σου κολαει πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνεχισω το ψαξιμο και αν βρω τροπο θα επιστρεψω με νεα...

Δοκιμασε την ευκολη λυση για αρχη με update τους drivers και βλεπεις...θεωρω περιττο να ρωτησω λειτουργικο ελπιζω μην μου πεις κανενα vista και μου πεσουν τα μαλλια... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνεχισω το ψαξιμο και αν βρω τροπο θα επιστρεψω με νεα...

Ναι για ψάξου και πες μας γιατί μου κίνησε την περιέργεια . Τόσο όσο να στήσω παλιό μηχάνημα με spare κομμάτια (750 η 955 και 5870 ) σαφώς κατώτερο από το δικό σου για να δω αν παίζει :)

ΒΤW...από την υπογραφή σου, :) Suzuki ο φίλος του μάστορα ρεεεε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για ψάξου και πες μας γιατί μου κίνησε την περιέργεια . Τόσο όσο να στήσω παλιό μηχάνημα με spare κομμάτια (750 η 955 και 5870 ) σαφώς κατώτερο από το δικό σου για να δω αν παίζει :)

ΒΤW...από την υπογραφή σου, :) Suzuki ο φίλος του μάστορα ρεεεε... :)

:lol:  :lol:  :lol: μπα δεν εχουμε τοσο καλες σχεσης.Πισω στο θεμα μας, οσο πιο πολλυ το ψαχνω τοσο πιο πολλυ ξενερωνω γιατι δεν βρηκα τιποτα ακομα εκτος απο κατι ατομα που λενε οτι δεν γινετε να κανεις bypass  :-(  ενω εχω δει δεκαδες βιντεο με συστηματα σαν το δικο μου η και ακομα κατωτερα που το τρεχουνε,δεν γινεται κατι μου διαφευει...

Δοκιμασε την ευκολη λυση για αρχη με update τους drivers και βλεπεις...θεωρω περιττο να ρωτησω λειτουργικο ελπιζω μην μου πεις κανενα vista και μου πεσουν τα μαλλια... :P

drivers εχω τους τελευταιους και φυσικα μακρια απο vista  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αυτο που σου ειπα βρες καμια καρτα απο κανενα γνωστο η φιλο να κανεις ενα τεστ...Αλλιως δοκιμασε κ ενα λαιτ overclock τον επεξεργαστη.. κ λιγο την καρτα γραφικων μονο μην το παρακανεις και καψεις τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αυτο που σου ειπα βρες καμια καρτα απο κανενα γνωστο η φιλο να κανεις ενα τεστ...Αλλιως δοκιμασε κ ενα λαιτ overclock τον επεξεργαστη.. κ λιγο την καρτα γραφικων μονο μην το παρακανεις και καψεις τιποτα..

ο μονος φιλος που ασχολειται με υπολογιστες εχει την πρωιν δικια μου 5850 :rolleyes:

 

 

Μήπως κολλάει το μυαλό του με καμιά ηλιθιότητα του τύπου δεν έχεις αρκετό χώρο στο δίσκο ή δεν έχεις win 7 ή 8 ας πούμε;

για να πω την αληθεια  δεν σε καταλαβα χαχαχαχα ,στον σκληρο εχω ακομα 100γιγα αν αφτο εννοεις

 

 

edit: windows εχω τα 7αρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε παιδί μου εννοούσα μήπως πήγαινες ας πούμε να το εγκαταστήσεις σε κανένα partition με 50 gb ελεύθερα ενώ αυτό θέλει τουλάχιστον 40 και γι' αυτό σου έβγαζε αυτό το μήνυμα.Δεν ξέρω, πραγματικά.Να είναι ο cpu;Δε μπορώ να το αποκλείσω αλλά και σίγουροι πώς να είμαστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι παίζει άψογα(σε γενικές γραμμές) με όλα low στο σύστημα της υπογραφής σε 720p.

 

Άσχετό,για όποιον δεν έχει πάει ακόμα το δεύτερο κομμάτι της γέφυρας έχει ΠΑΡΑ πολύ πράγμα απο ιατρικά εφόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...