Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικα στο συστημα μου δε ειδα ιδιαιτερα ζορια :-D !!

τωρα ο καθενας παιζει και το δοκιμαζει και αναλογα το τι εχει !!! B)

 

Και εγω με 8.26, 8.26 μπορω να το τρεξω χωρις προβλημα. Αλλα η διαφορα στα fps σε σχεση με το 2.60, 2.60 (Default 100% του patch 1.2 και μετα) ειναι 15-35% αναλογως το σημειο.

Αυτα με GTX970 σε Max settings 1440p (+MFAA).

 

Δεν γνωριζω τι καρτα εχει ο φιλος, αλλα σε καθε περιπτωση υπαρχει σημαντικο αντικτυπο στις επιδοσεις.

 

2.60, 2.60 View Distance - 44FPS, 22ms

Dying_Light_Game_2015_02_16_13_42_37_66.

 

8.26, 8.26 View Distance - 34.7FPS, 28.8ms

Dying_Light_Game_2015_02_16_13_42_19_79.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α μπα ναι δεν έχει;Οκ..

Δεν γίνεται να αναφέρουν προβλήματα ακόμα όσοι έχουν του θείου,και μεις με original να είμαστε οκ..Εκτός και έχετε σκάρτα pc και πάτε να μας τρελάνετε..

θα το λέω όσες φορές χρειάζεται.Και δεν περιμένω να με συμπαθίσετε,ούτε να βγείτε ραντεβού μαζί μου.

 

Proof or it DIDN'T happen.

 

Ενώ αντιθέτως εγώ δίνω. Αυτό παρακάτω έγινε στο launch:

 

Cracked Version of Dying Light has 40% better performance than current Steam Version.

 

Α επίσης...

 

Συνεχόμενο stutter κάθε 2''. Tο έχουν κι άλλοι στο net ανεξάρτητα αν έχουν AMD cpu ή Intel (δεν είναι θέμα κάρτας).

Από την έκδοση 1.0 υπάρχει το προβλημα.

 

Αν το προσέξετε, κάθε 2'' κάνει μια μικρή παυση. Αυτό υπάρχει ΚΑΙ στο game και πρακτικά το κάνει unplayaple.

Το έκανε και με τις GTS 450 μου σε SLI, το κάνει και με την νέα μου R9 280x.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-8F1dcGi9bo

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχόμενο stutter κάθε 2''. Tο έχουν κι άλλοι στο net ανεξάρτητα αν έχουν AMD cpu ή Intel (δεν είναι θέμα κάρτας).

Από την έκδοση 1.0 υπάρχει το προβλημα.

 

Αν το προσέξετε, κάθε 2'' κάνει μια μικρή παυση. Αυτό υπάρχει ΚΑΙ στο game και πρακτικά το κάνει unplayaple.

Το έκανε και με τις GTS 450 μου σε SLI, το κάνει και με την νέα μου R9 280x.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-8F1dcGi9bo

 

Δεν έχει τέτοιο πρόβλημα σε εμένα. Αν πήγαινε έτσι εγώ δεν θα έπαιζα καν το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τέτοιο πρόβλημα σε εμένα. Αν πήγαινε έτσι εγώ δεν θα έπαιζα καν το παιχνίδι.

 

Μα... ΔΕΝ το παίζω! Αυτό ειναι το πρόβλημα μου. Και ειναι σπάνιο το φαινόμενο αυτό, αλλα δεν είμαι ο μόνος (εχω βρει μερικά threads στο νετ με το ΙΔΙΟ προβλημα). Αλλα δεν ειναι συχνά εμφανιζόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... ΔΕΝ το παίζω! Αυτό ειναι το πρόβλημα μου. Και ειναι σπάνιο το φαινόμενο αυτό, αλλα δεν είμαι ο μόνος (εχω βρει μερικά threads στο νετ με το ΙΔΙΟ προβλημα). Αλλα δεν ειναι συχνά εμφανιζόμενο.

 

Δώσε κάποιο link να διαβάσουμε και εμείς. Οι λόγοι που μπορεί να το κάνει είναι πάρα πολλοί και διαφέρουν σε κάθε σύστημα. Μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι στο κάνει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά αυτό ήταν και πριν το 1.2 patch. Για να σε βοηθήσουμε απάντα στα παρακάτω.

 

1) Στο κάνει σε άλλα παιχνίδια;

2) Ποιο patch έχεις πάνω;

3) Έχεις άλλα προγράμματα όπως antivirus κτλ να τρέχουν στο background;

4) Στο task manager βλέπεις κάποιο πρόγραμμα να τρώει πόρους συστήματος; (cpu/ram) κτλ.

5) Για χώρο στον δίσκο/defrag/ccleaner κτλ δεν ρωτάω γιατί πιστεύω πως εννοούνται.

 

Επίσης επειδή είπες πως έχεις και nvidia κάρτες, μήπως το πρόβλημα είναι με τους drivers; Όταν αλλάζεις κάρτα και κυρίως από nvidia σε amd ή το ανάποδο πρέπει να κάνεις clean uninstall σε safe mode με πρόγραμμα όπως το driver sweeper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

co op τι λέει? το δοκίμασε κανείς?

Μια χαρα δουλευει το co op. Βασικα αυτο το game εχει διπλη διασκεδαση αν παιζεις με αλλον/αλλους.

 

Το βραδυ βεβαια ειναι διαφορετικα να εισαι μονος σου και αλλο να εισαι με friend σε co op. Εκει λιγο χαλαει το feeling καθως δεν αισθανεσαι μονος, μιλας και με τον αλλο στο skype φανταζομαι και γενικα εκει που θα ησουν σε εγρηγορση μην σε παρουν κυνηγι το βραδυ, εισαι και πιο χαλαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό ήταν και πριν το 1.2 patch. Για να σε βοηθήσουμε απάντα στα παρακάτω.

 

1) Στο κάνει σε άλλα παιχνίδια;

2) Ποιο patch έχεις πάνω;

3) Έχεις άλλα προγράμματα όπως antivirus κτλ να τρέχουν στο background;

4) Στο task manager βλέπεις κάποιο πρόγραμμα να τρώει πόρους συστήματος; (cpu/ram) κτλ.

 

Επίσης επειδή είπες πως έχεις και nvidia κάρτες, μήπως το πρόβλημα είναι με τους drivers; Όταν αλλάζεις κάρτα και κυρίως από nvidia σε amd ή το ανάποδο πρέπει να κάνεις clean uninstall σε safe mode με πρόγραμμα όπως το driver sweeper.

 

1. Οχι βέβαια!!!!!!!!!

2. Το 1.4.0 αλλά το έκανε και με το 1.2.1 και το 1.3.0

3. Ναι αλλά δεν έχουν σχέση. Δοκίμασα και με κλειστά τα πάντα στο tray. Kαι μεταξύ μας, σιγά τους πορους που θα φάει το antivirus απο 8350 με 16Gb ram. Αν ήταν έτσι δεν θα μπορούσα να παιξω τίποτα.

4. Οχι τα εχω ελέγξει όλα, μην παιδεύεσαι. Μέχρι και το affinity τσέκαρα και το priority.

 

Υ.Γ. Δεν χρειάζεται βοήθεια, γιατί μάλλον το προβλημα δεν λύνεται από την πλευρά του χρήστη. Είναι μη σου κάτσει απλά από ότι είδα στο νετ (δες και το 2ο λινκ, στο παραπάνω ποστ, το πρόσθεσα μετά). 

 

Το ανέφερα απλά για να δείτε πόσο για το π***** ειναι ο κώδικας του παιχνιδιού.

 

Επίσης δεν χρησιμοποιώ αθλιότητες :P όπως το driver sweeper, χρησιμοποιώ σοβαρά προγράμματα (Display Driver uninstaller). Kαι θα το εκτιμούσα να μη μου μιλάς λες και είμαι άσχετος. Εκτιμώ το ότι θες να βοηθήσεις, αλλά δεν το ανέφερα για να ζητήσω βοήθεια.

Οταν μπήκε η κάρτα το pc είχε Standard VGA adapter πάνω σε drivers. Oύτε στο drivers repository δεν υπήρχε ίχνος.

 

 

EDITED: Δεν σου την λέω, απλά εξηγούμαι γιατί ο γραπτός λόγος είναι και λίγο περίεργος ε. Μην το πάρεις στραβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι κρεμα(ultra settings 1200p) με 1,4 patch

 

αντε και καλη διασκεδαση  :)

 

formation τι συστημα ειναι αυτο αδερφακι μου 8350+280Χ για games ?

μπορεις να το πεταξεις απο το παραθυρο  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

formation τι συστημα ειναι αυτο αδερφακι μου 8350+280Χ για games ?

μπορεις να το πεταξεις απο το παραθυρο  :P

 

Κάτσε... Το θεωρείς αργό τώρα σοβαρά ή μου κάνεις πλάκα; Τρολλάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...