Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσους θα βοηθήσω απλά επειδή εγώ πλέον μετά από τις παρακάτω ρυθμίσεις παίζω άλλο game καρφωμένο στα 60 fps δε χάνετε τίποτα να δοκιμάσετε. 

 

Το Mod το βρίσκετε Link.png Site: εδώ . Δεν ξέρω αν έχει προταθεί η χρήση του συγκεκριμένου mod ξανά απλά ξαναλέω βλέπω άλλο παιχνίδι πλέον.

post-61426-0-35351700-1423246777_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εβαλα στο bench να βλέπω το gpu memory usage εμένα έφτανε με φουλ γραφικα κ dof 50 στο 3580 memory usage.Να σημειωσω οτι είχα shuttering οταν πχ στο παιχνιδι μου εβγαιναν νεες υφες με αποτελεσμα να μην φτανει η vram?γιατι ηδη ημουν στα 3580 κ οταν ξαφνικα με βαραγε αυτο το ζομπι που σε φτυνει με πρασινο δηλητηριο τοτε τσουπ να σου το shuttering..τοτε μου το κανει εμενα οταν παει να αξιοποιησει το υπολοιπο μισο γιγα της vram.Μετα κατέβασα το dof στο 0 να δω αν το επηρεαζε αυτο κ είχε τοσο μεγαλο usage εξαιτιας του..αλλα δεν ειδα διαφορα.Διαφορα ειδα οταν κατεβασα το map shadow quality αν θυμαμαι καλα την κατεβασα μια σκαλα κατω νομιζω ηταν very high και το εβαλα high.Εκει η μνημη δεν πηγε πανω απο 3300 και εκει κατάφερα να παιξω χωρις περιεργα frame drops κ ας εκανα αποτομες κινησεις.Και γενικα δεν ειχα shuttering.Θα κανω κ αλλα τεστ σημερα μολις μπορεσω να δω τι παιζει.Εκ πρώτης όψης θεωρω οτι φταινε τα 0.5 της μνημης της 970 που πανε πιο αργα κ αν οντως χρησιμοποιει την ram για να εκμεταλευτει αυτο το υπολοιπο μνημης ισως εγω εχω παραπανω θεμα μιας κ εχω πιο παλιο συστημα κ ειναι ακομη κ αργη η ολη προσπελαση..Δεν ξερω ισως λεω κ μαλακιες μια υποθεση κανω.Απλα οταν επεσα κατω απο 3.5γιγα το παιχνιδι επαιξε νερακι..

Δεν εχεις παρει πρεφα τι συνεβη με τις 970? Εγινε σαλος στο εξωτερικο για το προβλημα που αναφερεις. Εχουν μεχρι και petition στο change.org.

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970

https://www.change.org/p/nvidia-refund-for-gtx-970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις παρει πρεφα τι συνεβη με τις 970? Εγινε σαλος στο εξωτερικο για το προβλημα που αναφερεις. Εχουν μεχρι και petition στο change.org.

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970

https://www.change.org/p/nvidia-refund-for-gtx-970

το ξερω φίλε εχω κανει κ το petition οχι οτι θα γινει κατι.Απλα αναφερω την εμπειρια μου απο το παιχνιδι κ τα περιεργα shuttering μπας κ βγαλουμε ακρη αν φταιει η καρτα η αν θελει patch το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω στο σύστημα της υπογραφή μου , 8 gb ram με τέρμα distance of view και 1080p όλα τέρμα δεν έχω το παραμικρό.

 

On/off topic. Απο την 212 είσαι ευχαριστημένος απο temp και κυρίως θόρυβο;

Καλη ώρα όταν maxάρεις το dying light έχεις ηλεκτρική σκούπα και γμσε τα temps ή είσαι κομπλέ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελό bug του παιχνιδιού που δεν έχει φτιαχτεί είναι, σε coop παιχνίδι,ότι κάνει overwrite τα settings του host..και τα κρατάει κιόλας,όταν παίζεις μόνος.!


hell yeeeshhh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το έπαιξα λίγο παραπάνω (τέλειωσα το πρόλογο, έφτασα  στη πρώτη νύχτα) και θα έλεγα ότι μου αρέσει αρκετά, μου φαίνεται σαφώς πιο ενδιαφέρον από το dead island που δεν άντεξα ούτε μισάωρο

 

το gameplay είναι καλό και θέλει τη προσπάθεια του, το παρκουρ πιο καλό από ότι το περίμενα, η πόλη πολύ καλή όσο πρόλαβα να δω και οι μάχες ζόρικες ως όφειλαν

 

σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος και θα το συνεχίσω

 

στα τεχνικά τώρα.. 

τα πράγματα δεν είναι όσο άσχημα τα διάβαζα ΑΝ τελικά δεχτείς να κλείσεις το vsync που εδώ όμως σημαίνει γερό tearing ειδικά σε κλειστούς χώρους με τοίχους πράγμα που μου τη σπάει όσο λίγα στο κόσμο, με vsync έχεις χοντρό stuttering και πτώση μέχρι τα 25fps και συνήθως ήμουν 33 που ενοχλούσε

 

χωρίς αυτό τα έχω όλα high  (τα textures μου τα χει υποχρεωτικά μάλλον λόγω vram, σκιές, foliage, aa , ao και έχω κλείσει μόνο blur και ότι χαρακτηριστικό έγραφε nvidia :devil: )

με αυτά έχω από 38 έως πάρα πολά fps και είμαι κι εδώ συνήθως πάνω από το 45αρι οπότε μια χαρά

 

στο πρώτο φόρτωμα του παιχνιδιού μέχρι να φορτώσει όλο το μέρος έχω μερικά λαγκαρίσματα αλλά μετά φεύγουν (περιμένω κάνα μισολεπτάκι με λεπτάκι+ ίσως μέχρι να στρώσει τελείως) και γενικά δε θα έλεγα ότι με πηδάει στο stuttering, βασικά θα έλεγα ότι δεν έχει , μόνο με vsync ΕΧΕΙ

 

επίσης να πω ότι παίζω και εδώ tv+controller οπότε αν έχουμε πάλι φαινόμενα fc4 όπου ο χειρισμός με ποντίκι σου έκανε σπασίματα τι να πω..

πλέον η τηλεόραση για μένα έγινε κανόνας, δε δοκιμάζω καν να παίζω με ποντίκι ακόμα και first person

 

και τέλος ποστάρω αυτά που γίνονται στο pc μου όταν παίζω, πάλι την έβγαλα με 4GB :P

παίζει πολύ σοβαρά ο ssd να αναπληρώνει το θέμα της λίγης ram μου

o επεξεργαστής ούτε που ιδρώνει συγκριτικά με unity, ή άντε ιδρώνει λίγο. σε γενικές γραμμές ο γερό i5 αποδεικνύεται σκυλί 

 

 

 

Screenshot_2015-02-07-01-17-35_zpseo1lzj

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On/off topic. Απο την 212 είσαι ευχαριστημένος απο temp και κυρίως θόρυβο;

Καλη ώρα όταν maxάρεις το dying light έχεις ηλεκτρική σκούπα και γμσε τα temps ή είσαι κομπλέ;

Ναι μια χαρά. CPU max 45-50 και GPU 60-66 σχετικά αθόρυβη θα έλεγα. Δεν έχω κάποιο θέμα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον:

 

 

Οπλα βρισκεις καταρχην και κατα την πορεια του campaign, αλλα το Handgun και το police rifle που ειναι σε αυτες τις τοποθεσιες εχουν καλυτερο fire power.

 

Ηandgun location:

DyingLightGame2015-02-0809-54-30-92_zpsf

 

Police Rifle:

Εδω ειναι ενας τυπας στο βενζιναδικο οπου σε πυροβολει μολις πας να  ψαξεις κατι πτωματα για ενα φακελο (δεν ξερω αν ειναι κιολας εκει ασχετα με το story), σε μια αποστολη του campaing, αν δεν το χεις προχωρησει τοσο. Για να το παρεις, φερε μαζι σου ζομπια ωστε να πυροβολει αυτα και συ πηγαινε και μπες απο την πισω μερια (πρεπει να πηδηξεις απο τα βραχια που εχει απο τη εξω μερια, δεν μπορει να σκαρφαλωσεις), σκοτωσε τον και παρε το rifle.

 

DyingLightGame2015-02-0809-54-46-73_zpsb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτόν στην οροφή τον έκαψα με molotov και μετά πήδηξα από την οροφή του βενζινάδικου.

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...