Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως εγώ πορώθηκα με τη νύχτα και παίζω οταν μπορώ κυρίως νύχτα στο game. Πετάω κάτι κροτίδες στους κόκκινους και ψάχνονται. Μετά τρέξιμο και ανεβάζω παλμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα δεν θελω fxaa.. Θελω smaa, οπως στο watch dogs που το βαζαμε ολοι και δεν επιβαρυνε την αποδοση πολυ. Υπαρχει τροπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, MFAA (Multi Frame Sampled AA) εννοουσα. Το εχουν τα 344.75 Drivers* και μετα για GTX900.

Κανει πολυ καλη δουλεια, παρομοια αποτελεσματα με 4x MSAA, και ειναι ελαφρυτερο απο 2xMSAA.

 

*Απο 347.25 Drivers το MFAA υποστηριζεται σε ολα τα DX10 και DX11 παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εβαλα στο bench να βλέπω το gpu memory usage εμένα έφτανε με φουλ γραφικα κ dof 50 στο 3580 memory usage.Να σημειωσω οτι είχα shuttering οταν πχ στο παιχνιδι μου εβγαιναν νεες υφες με αποτελεσμα να μην φτανει η vram?γιατι ηδη ημουν στα 3580 κ οταν ξαφνικα με βαραγε αυτο το ζομπι που σε φτυνει με πρασινο δηλητηριο τοτε τσουπ να σου το shuttering..τοτε μου το κανει εμενα οταν παει να αξιοποιησει το υπολοιπο μισο γιγα της vram.Μετα κατέβασα το dof στο 0 να δω αν το επηρεαζε αυτο κ είχε τοσο μεγαλο usage εξαιτιας του..αλλα δεν ειδα διαφορα.Διαφορα ειδα οταν κατεβασα το map shadow quality αν θυμαμαι καλα την κατεβασα μια σκαλα κατω νομιζω ηταν very high και το εβαλα high.Εκει η μνημη δεν πηγε πανω απο 3300 και εκει κατάφερα να παιξω χωρις περιεργα frame drops κ ας εκανα αποτομες κινησεις.Και γενικα δεν ειχα shuttering.Θα κανω κ αλλα τεστ σημερα μολις μπορεσω να δω τι παιζει.Εκ πρώτης όψης θεωρω οτι φταινε τα 0.5 της μνημης της 970 που πανε πιο αργα κ αν οντως χρησιμοποιει την ram για να εκμεταλευτει αυτο το υπολοιπο μνημης ισως εγω εχω παραπανω θεμα μιας κ εχω πιο παλιο συστημα κ ειναι ακομη κ αργη η ολη προσπελαση..Δεν ξερω ισως λεω κ μαλακιες μια υποθεση κανω.Απλα οταν επεσα κατω απο 3.5γιγα το παιχνιδι επαιξε νερακι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου λέτε ρε παιδιά,

για τα easter eggs που έχει το παιχνίδι,στα όπλα κυρίως,έχουν όριο και μετά χαλάνε όπως οι σωλήνες κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...