Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν η RAM σου δεν είναι αρκετή να δώσει τα 512MB στην 970, θα έχεις κολλήματα(Εφόσον το παιχνίδι χρειάζεται όντως πάνω από 3.5GB βέβαια).

Τωρα που το λες παιζει να εχω απενεργοποιησει το page file για τον ssd οποτε θα παω να δω τι εχω κανει αν κ νομιζω μετα το τελευταιο φορματ δεν το απενεργοποιησα αλλα το αφησα ως εχει απο τα windows 8.1 θα παω να δω ποσο εχει default η αν το εχω βγαλει κ να βαλω 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αν ειναι default θα το αφησω ως εχει, βρε λες να τραβαω shuttering και λόγω αυτο με την ram που λεμε για την 970 να μην φτανει η vram και να μην εχω να δωσω τα υπολοιπα 512 απο την ram μου?Θα βαλω στα osd και τα gpu memory usage να δω τι τρωει το παιχνιδι...απο gpu usage παντως παω μεχρι 98-99 που εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κοιταξω οταν παω σπιτι τωρα ειμαι στη δουλεια οταν κανω πειραματα κ δω τι παιζει θα σας πω τα αποτελεσματα κ αν βρηκα καποια λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά είναι disabled το ένα L2 block, οπότε..

 

Ναι, εκει ειναι το προβλημα, οπως εχει ειπωθει αρχικα. Η καρτα εχει 4GB VRAM και η GPU εχει προσβαση και στα 4GB, αυτο που αλλαζει (δραματικα) ειναι η ταχυτητα προσβασης στα τελευταια 0.5GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε τι λέει ο ENB creator, δεν ισχύει αυτό.Τα 512MB τα δανείζεται από system RAM, τρέξε το Nais benchmark και θα δεις στα τελευταία πως πέφτει η ταχύτητα.Παίξε με τα MHZ στις RAM και παρατήρησε πως αλλάζουν τα GB/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα επρεπε να ειναι το κανονικο εξωφυλλο του Dying Light.

 

 

post-250036-0-91385500-1423165642_thumb.jpg

 

 

Αντε λιγο να ευθυμησουμε και να μην χαλαει η υγεια μας για την καθε nvidia. ;)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε τι λέει ο ENB creator, δεν ισχύει αυτό.Τα 512MB τα δανείζεται από system RAM, τρέξε το Nais benchmark και θα δεις στα τελευταία πως πέφτει η ταχύτητα.Παίξε με τα MHZ στις RAM και παρατήρησε πως αλλάζουν τα GB/s.

 

Δεν το απορριπτω, αλλα μου φαινεται λιγο παραλογη η θεωρια αυτη. Επισης το αποδεικνυει με πολυ εμμεσο τροπο.

Αν ισχυει αυτο, αργα η γρηγορα θα το αποδειξει καποιος με πιο αμεσο τροπο. Και τα πραγματα θα γινουν πολυ  δυσκολοτερα για την Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τρανταχτές είναι οι αποδείξεις του.Μπορείς να απαράγεις και 'συ ότι έκανε και να το δεις από πρώτο χέρι.Τέλος πάντων, επειδή εδώ το θέμα αφορά το DL, αν είναι να απαντήσεις, απάντα στο νήμα για τις GTX 900.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[..]...δεν ξέρω άμα έχεις δει TWD αλλα έχει μια σκηνή που κομμένη στην μέση τύπισσα σέρνεται για μέρες...lol[..]

Πιπέρι στο στόμα, που τολμάς να ξεστομίζεις τέτοια πράγματα. Υπάρχει περίπτωση να μην έχω δει το The Walking Dead;;;; :D

My-Bike.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...