Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 1080p παίζω, RAM 8GB έχω, δεν έχει γεμίσει ακόμα. Η VRAM από την άλλη γεμίζει αμέσως. Θα χαμηλώσω λίγο τα textures να δούμε αν η επίπτωση στη VRAM εξαφανίσει το stuttering. Ποιό είναι το τελευταίο update του παιχνιδιού;

Είσαι σίγουρος ; Πόση έχεις διαθέσιμη για παιχνίδι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγει το 1.3.0 patch

 

Οσοι ημαστε με τις 970 θα εχουμε ακομα καλυτερη αποδοση συμφωνα με το changelog. 

 

- Minor performance tweaks for GTX970 users

//MaxVram = 4096;

MaxVram = 3584;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγει εδω και 2-3 μερες το Update αυτο. Μια χαρα τρεχει.
Διαφορες ως προς τις επιδοσεις δεν μπορω να δω καθως το παιχνιδι ετρεχε νερο απο το πρωτο patch και μετα στην GTX970 μου σε 2560x1440 Max settings που παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγει εδω και 2-3 μερες το Update αυτο. Μια χαρα τρεχει.

Διαφορες ως προς τις επιδοσεις δεν μπορω να δω καθως το παιχνιδι ετρεχε νερο απο το πρωτο patch και μετα στην GTX970 μου σε 2560x1440 Max settings που παιζω.

Το θεμα με ram leak εφτιαξε;Αντε μπας και το παιξουμε ποτε..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με ram leak εφτιαξε;Αντε μπας και το παιξουμε ποτε..

 

Ας μας απαντησουν καλυτερα αυτοι με 8GB RAM, γιατι εγω εχω 16 και δεν ειχα προβλημα εξ'αρχης.

Παντως δεν το ειδα να χρησιμοποιει πανω απο 6GB RAM το παιχνιδι με 2+ ωρες gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι το stuttering ίσως υπάρχει γιατί τα 0.5GB η 970 τα παίρνει από system RAM, οπότε αν δεν σου περισσεύει τρως κολλήματα.Γι' αυτό αν απενεργοποιήσεις το page file και ξεπεράσει τα 3.5GB η κάρτα τρως crash(Με 8GB RAM)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με pagefile 1024 στον ssd εφαγα crash. Το ορισα 2048-2048 και ολα οκ.

 

Γουσταρω νυχτα το game. Ανατριχιλα και ανεβαζω παλμους οταν βλεπω κοκκινιαριδες να ψαχνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δημιουργός του ENB είπε ότι η NVIDIA μας λέει μακακίες ότι η κάρτα έχει αργή μνήμη κλπ..3.5GB έχει available και τα 0.5GB τα παίρνει από system RAM, μάλιστα το αποδεικνύει και με τεστ που έκανε ο ίδιος.Για διαβάστε εδώ :

 

http://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/2uco43/boris_vorontsov_from_enbseries_has_a_theory_on/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που σημερα επαιξα το παιχνιδι 2-3 ωρες κ εβαλα ετσι απο περιεργια το afterburner πηγε μεχρι 8+ η ραμ κ εχω 12 κ γενικά που κ που μου κανει κατι περιεργα shuttering μπορει να φταιει οτι εχω παλιο επεξεργαστη κ τρεχω σε pci 2.0. Εν παση περιπτωση το παιζω σε ολα μαξαρισμενα εκτος απο το fov που ειναι στη μεση και σε αναλυση 1080 στο συστημα της υπογραφης..Τωρα που θα γυρισω σπιτι μετα την δουλεια θα το βαλω το fov στο 0 να δω αν παιζει ρόλο εκτος αν κ εμενα ειναι λίγα τα 12 γιγα ραμ.Τι να πω δεν ξερω εκτος αν μου μασαει την vram γιατι αυτο δεν το εβαλα να το βλεπω στο bench...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η RAM σου δεν είναι αρκετή να δώσει τα 512MB στην 970, θα έχεις κολλήματα(Εφόσον το παιχνίδι χρειάζεται όντως πάνω από 3.5GB βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με pagefile 1024 στον ssd εφαγα crash. Το ορισα 2048-2048 και ολα οκ.

 

Γουσταρω νυχτα το game. Ανατριχιλα και ανεβαζω παλμους οταν βλεπω κοκκινιαριδες να ψαχνουν

Νυχτωσε και ειμαι μακρια απο safe zone :D :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...