Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποτε δεν χτυπας ενα τζομπι στο σωμα . Παντα κεφαλι 

 

Κανονας!

 

Indeed αλλα προσωπικά το βρίσκω λίγο χαζά αντιρεαλιστικό όπως είναι στο TWD που μονο με hs πεθαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κατάλαβα,απλα επειδή παίζω με controller είναι λίγο δύσκολο το σημάδι :P

Αυτό να το πεις στους κονσολάδες που παίζουν και fps με controller xD

Indeed αλλα προσωπικά το βρίσκω λίγο χαζά αντιρεαλιστικό όπως είναι στο TWD που μονο με hs πεθαίνουν...

To Resident Evil μας έμαθε ότι είτε πρέπει να ρίξεις στο κεφάλι, είτε να καταστρέψεις τη σπονδυλική (για τη ταινία μιλάω, το 1ο του 2002).

Βασικά αντιρεαλιστικό είναι να μπορείς να σκοτώσεις το ζόμπι, με οτιδήποτε άλλο εκτός από φωτιά. Να το κάψεις ολόκληρο. Αφού είναι είναι πεθαμένο. Μια τρύπα παραπάνω στον κατεστραμμένο εγκέφαλο, δεν θα έκανε τη διαφορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε το ξέρω για fps και κονσόλες,απλά σε παιχνίδια που δεν απαιτούν προσοχη κλπ κλπ και είναι για διασκέδαση χρησιμοποιώ controller(χαλαρώνω στην καρέκλα και παίζω)απλά μερικές φορές στο συγκεκριμένο παιχνίδι μου έχει λείψει το σημάδι και γενικότερα η άισθηση του mouse.

ΠΧ στα creed παίζω πάντα με controller,δεν υπάρχει λόγος για mouse :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό να το πεις στους κονσολάδες που παίζουν και fps με controller xD

To Resident Evil μας έμαθε ότι είτε πρέπει να ρίξεις στο κεφάλι, είτε να καταστρέψεις τη σπονδυλική (για τη ταινία μιλάω, το 1ο του 2002).

Βασικά αντιρεαλιστικό είναι να μπορείς να σκοτώσεις το ζόμπι, με οτιδήποτε άλλο εκτός από φωτιά. Να το κάψεις ολόκληρο. Αφού είναι είναι πεθαμένο. Μια τρύπα παραπάνω στον κατεστραμμένο εγκέφαλο, δεν θα έκανε τη διαφορά :P

 

Fuck the movie, sucked ass. Κοίτα συμφωνώ άμα είναι φάση Evil Dead, εάν είναι ιός όπως τα περισσότερα τότε απλά ότι σκότωνε άνθρωπο θα έπρεπε να σκοτώνει και zombie...δεν ξέρω άμα έχεις δει TWD αλλα έχει μια σκηνή που κομμένη στην μέση τύπισσα σέρνεται για μέρες...lol :D sry 4 offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν είχε καμία σχέση με το γκέιμ, αλλά σαν ταινία αν έβαζες το παιχνίδι στην άκρη, δεν ήταν άσχημη.Η πρώτη ήταν πολύ πιο fail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3GB στην 780 γεμίζουν για πλάκα και μετά αρχίζουν τα θέματα. Γενικά με 50% viewing distance έχω χαλαρά minimum 60 fps με όλα max, αλλά το stuttering όταν γεμίζει η vram το κάνει σχεδόν unplayable. Τί προτείνετε;

 

Τη RAM μέχρι τα 6GB την έχω δει να φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3GB στην 780 γεμίζουν για πλάκα και μετά αρχίζουν τα θέματα. Γενικά με 50% viewing distance έχω χαλαρά minimum 60 fps με όλα max, αλλά το stuttering όταν γεμίζει η vram το κάνει σχεδόν unplayable. Τί προτείνετε;

 

Τη RAM μέχρι τα 6GB την έχω δει να φτάνει.

Σε τι αναλυση παιζεις?

Τα Shadows αν τα εχεις Very High κατεβασετα σε High.

Το παιχνιδι σου φανταζομαι ειναι updated. Βαλε 347.25 Driver αν δεν τον εχεις ηδη.

 

Αν εξακολουθεις να εχεις stuttering χαμηλωσε κι αλλο το View Distance, ή κατεβασε τα Textures σε Medium τα οποια γεμιζουν αρκετα λιγοτερη VRAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνοντας το Sun Shadows με αυτό το tool κέρδισα τα περισσότερα fps:

http://www.nexusmods.com/dyinglight/mods/18

 

Βέβαια είναι σαν να μην έχει shadows στα αντικείμενα που με χαλάει και ειδικά οι εσωτερικοί χώροι φαίνονται άσχημοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3GB στην 780 γεμίζουν για πλάκα και μετά αρχίζουν τα θέματα. Γενικά με 50% viewing distance έχω χαλαρά minimum 60 fps με όλα max, αλλά το stuttering όταν γεμίζει η vram το κάνει σχεδόν unplayable. Τί προτείνετε;

 

Τη RAM μέχρι τα 6GB την έχω δει να φτάνει.

Σε τι ανάλυση παίζεις ; Νομίζω σε 1080P η 780 είναι κομπλέ, RAM πόση έχεις ; Με 6/8GB έχει κολλήματα το παιχνίδι σε max settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1080p παίζω, RAM 8GB έχω, δεν έχει γεμίσει ακόμα. Η VRAM από την άλλη γεμίζει αμέσως. Θα χαμηλώσω λίγο τα textures να δούμε αν η επίπτωση στη VRAM εξαφανίσει το stuttering. Ποιό είναι το τελευταίο update του παιχνιδιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγει το 1.3.0 patch

 

Οσοι ημαστε με τις 970 θα εχουμε ακομα καλυτερη αποδοση συμφωνα με το changelog. 

 

Δοκιμαστε και εσεις και πειτε.

 

ChangeLog


Windows

- Fixed various co-op crash issues
- Fixed various Be The Zombie crash issues
- Hunter invasion during a GRE transmission sequence no longer possible
- Fixed cut-scenes crash issue for Nvidia effects users
- Minor performance tweaks for GTX970 users

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:
- Performance issues of systems based on the AMD processor
- Freezes when using Nvidia DoF
- Unsatisfactory performance on multi-GPU systems
- Limited ability to modify game files - future patch will allow modifications to game files, but will not allow users with modded game files to join/host public games (they will still be able to play with friends via invites) 
 

For Linux


Fixed a block with optional safe zones
Fixed a bug with spawning enemies
Fixed game process priority
Fixed mouse wheel sensitivity in map menu
Fixed too intense blur effect

KNOWN LINUX ISSUES WE ARE WORKING ON:
Game does not launch on some systems (i.e. Linux Mint)
Game does not work with Radeon cards
Some rendering/OpenGL performance issues

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...