Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα παλια (original) System Requirements ηταν πιο σωστα ως πρoς τη RAM:

Dying-Light1.png

 

Τα 8GB RAM για MAX settings (1080p) δεν αρκουν, οριακα μεν, αλλα δεν αρκουν.

 

Εκανα μια δοκιμη με 4GB RAM (2.5GB ελευθερα) στο συστημα μου (με i7 3770K και GTX970).
-Σε MAX settings (100% View Distance) το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable, fps drops (<15fps) και stuttering σε οποιαδηποτε κινηση της καμερας σε οποιονδηποτε χωρο. Μετα απο 2 δευτερολεπτα ακινησιας ξανανεβαιναν στα 60fps.
-Σε Max settings με 0% View Distance, ετρεχε μια χαρα σε εσωτερικους χωρους. σε εξωτερικους χωρους ειχε καποια fps drops και stuttering αλλα μονο σε μεγαλυτερες εναλλαγες σκηνων.

-Χαμηλωνοντας κι αλλα settings το παιχνιδι παιζεται παντως και με 4GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλια (original) System Requirements ηταν πιο σωστα ως πρoς τη RAM:

Dying-Light1.png

 

Τα 8GB RAM για MAX settings (1080p) δεν αρκουν, οριακα μεν, αλλα δεν αρκουν.

 

Εκανα μια δοκιμη με 4GB RAM (2.5GB ελευθερα) στο συστημα μου (με i7 3770K και GTX970).

-Σε MAX settings (100% View Distance) το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable, fps drops (<15fps) και stuttering σε οποιαδηποτε κινηση της καμερας σε οποιονδηποτε χωρο. Μετα απο 2 δευτερολεπτα ακινησιας ξανανεβαιναν στα 60fps.

-Σε Max settings με 0% View Distance, ετρεχε μια χαρα σε εσωτερικους χωρους. σε εξωτερικους χωρους ειχε καποια fps drops και stuttering αλλα μονο σε μεγαλυτερες εναλλαγες σκηνων.

-Χαμηλωνοντας κι αλλα settings το παιχνιδι παιζεται παντως και με 4GB.

με το συστημα μου που μενει ραμ και μενα γυρω στα 2.3gb με 50% distance και ολα medium στους εξωτερικους ειναι ακομα unplayable και κανει χρηση στα 3.8gb ισως για αυτο χεζεται..  :( θα δοκιμασω αργοτερα για 0% distance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άμα εξαιρέσεις λίγα πράγματα το game είναι διαμάντι, κουφάθηκα που σκοντάφτουν τα zombie σε πτώματα και γενικά ότι έχει collision. Best zombie game ever, άντε μετά να παίξεις τις mmo μούφες τύπου dayz, η1z1...

Ναι όμως τα zombie monsters που βγαίνουν μόνο την νύχτα τα κάνουν όλα, πηδάνε και τρέχουν γρήγορα,βλέπουν στο σκοτάδι σαν τις γάτες,

όταν πέφτουν στο νερό όμως πνίγονται σε δευτερόλεπτα. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το συστημα μου που μενει ραμ και μενα γυρω στα 2.3gb με 50% distance και ολα medium στους εξωτερικους ειναι ακομα unplayable και κανει χρηση στα 3.8gb ισως για αυτο χεζεται..  :( θα δοκιμασω αργοτερα για 0% distance

 

50% ειναι πολυ, βαλτο στο 0% το View Distance, εχει το μεγαλυτερο αντικτυπο στις επιδoσεις απο ολα τα αλλα settings.

Και βαλε στο OFF τo Nvidia HBAO+ και DOF αν δεν το εχεις κανει.

 

Δηλαδη βαλε το "Best Performance" preset (Low settings). Και εκει τα γραφικα του παιχνιδιου ωραια ειναι, καλυτερα απο αυτα τις PS4 εκδοσης.

 

Επισης βλεπω οτι εχεις AMD CPU & GPU, πιθανος να οφειλονται και εκει καποια θεματα με το συγκεκριμένο παιχνιδι. Πιστευω θα τα τα φταξουν αυτα ομως.

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:

-Performance issues of systems based on the AMD processor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50% ειναι πολυ, βαλτο στο 0% το View Distance, εχει το μεγαλυτερο αντικτυπο στις επιδoσεις απο ολα τα αλλα settings.

Επισης βαλε στο OFF τo Nvidia HBAO+ και DOF αν δεν το εχεις κανει.

ωραια παω τωρα να το δοκιμασω.

εννοειται πως hbao/dof ειναι στα off

μονο το aliasing ειναι on.

ty για το tip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά τη νύχτα είναι άλλο παιχνίδι από άποψη δυσκολίας, όπως έδειχναν τα πρώτα trailers;Γιατί κατά τη διάρκεια της ημέρας που είδα κάποια βιντεάκια, σκέτα ... ζόμπι τα ζόμπι!  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά κ δεν με ξεγελάει η μνήμη μου, είχα δει πριν κανα χρονο ενα βιντεάκι απο gameplay κ είχα δει ο παίχτης να κυκλοφορεί το βράδυ κ να κάνει ενα stealth kill με ένα μαχαίρι να το καρφωνει στο κεφάλι σε ένα ζόμπι τωρα δεν θυμάμαι αν ήτανε κανονικό η αυτα τα hunters η οπως τα λένε..Υπάρχει κάτι τετοιο σαν skill οταν ανέβεις lvl γιατί το έχω παρατησει κ παίζω το beta hardline και εχω μείνει πισω 5 lvl ειμαι ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω που το παιζω λιγες μερες , χεσμεντεν την νυχτα με αυτους τους κοκκινιαριδες που κοβουν βολτες

Απο τοτε που συναντησα τους κοκκινιαριδες για πρωτη φορα, δεν εχω ξαναπαιξει νυχτα... :ph34r:

Πολυ κυνηγι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα εγω βγαίνω κ τρέχω απο safe house σε safe house και κάνω την προσευχή να ζήσω οσο με κυνηγανέ οι ψυχάκηδες για να παιρνω περισσοτερο xp.Οφειλω να ομολογησω δεν τα καταφερνω πάντα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς λειτουργεί ο κύκλος μέρας-νύχτας δηλαδή;Είναι αναπόφευκτο να μείνεις έξω και να επιζήσεις και τη νύχτα ή μπορείς να την πέσεις σε κανένα safe house και να το βάλεις να ξυπνήσεις πρωί χωρίς κανένα κίνδυνο στο ενδιάμεσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...