Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι με 8Gb τι κανει;

Το game μετα απο καποια ωρα την καταβροχθιζει την ram. Ξεπερνα τα 8Gb. Θελει restart απο ενα σημειο και μετα για να επανελθουν οι κανονικες επιδοσεις. Stuttering εχουν λογω memory leak.

 

Οσοι ημαστε με 16 Gb ram δεν εχουμε θεμα.

 

Θα το φτιαξει η techland λογικα. Αυτα τα γραφικα δεν δικαιολογουν τοση ram. Εκαναν καποια πατατα και θα την διορθωσουν. Ελπιζω μονο να μην γινει κανενα downgrade και την πληρωσουμε και εμεις που μας τρεχει καλα. Κατι αναλογο εγινε και στο Unity...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον ικανοποιει,εμας τι μας νοιαζει? :P

μωρέ μπορώ να κάνω διαφορετικά; χρήμα δεν παίζει για αναβάθμιση και αυτά που πήρα πολύ είναι.

λοιπόν αφού βγήκα έξω για την πρώτη αποστολή,κατέβασα τα πάντα στο low γιατί δεν γινόταν αλλιώς.

fps 28-45-50.

λίγο lag έχει το παιχνίδι όταν κουνάω την κάμερα λογικά παιζεί να είναι απο την έλλειψη vram.

όταν βγήκα παρ όλα αυτά είχα 1,5 γίγα ελέυθερη ραμ μετά απο 2 ώρες περίπου παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game μετα απο καποια ωρα την καταβροχθιζει την ram. Ξεπερνα τα 8Gb. Θελει restart απο ενα σημειο και μετα για να επανελθουν οι κανονικες επιδοσεις. Stuttering εχουν λογω memory leak.

 

Οσοι ημαστε με 16 Gb ram δεν εχουμε θεμα.

 

Θα το φτιαξει η techland λογικα. Αυτα τα γραφικα δεν δικαιολογουν τοση ram. Εκαναν καποια πατατα και θα την διορθωσουν. Ελπιζω μονο να μην γινει κανενα downgrade και την πληρωσουμε και εμεις που μας τρεχει καλα. Κατι αναλογο εγινε και στο Unity...

 

Εγω 16GB εχω οποτε δεν εχω κανενα προβλημα, αλλα πανω απο 5.5GB (και 8.5GB total) δεν το ειδα ποτε το παιχνιδι, ακομα και εχθες που επαιξα 3 ωρες συνεχομενα.

Απο περιεργεια θα το δοκιμασω με 4GB να δω πως παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα, άφησε υπονοούμενο για συνέχεια..Με την RAM μην τη ψάχνετε, με 8GB και max settings τον πίνεις απλά.Θες 16 μέχρι να φτιάξουν την διαρροή της μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και με medium textures όπου ναι μεν είσαι οκ και δεν υπάρχει θέμα stuttering, οπτική διαφορά τραγική εγώ δεν είδα προσωπικά (και είμαι ψείρας σε αυτα) (διάβασα κάπου ότι δεν κάνει stream όλα τα texture στη μνήμη άρα μπορεί να έχει θέμα με popups κατά το φόρτωμα κάποιων, άρα δεν έχει να κάνει με ποιότητα στην ουσία) αλλά είναι λαλακία να έχεις 970 και να ρίχνεις τα texture...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει το παιχνιδι αμα καποιος ενδιαφερεται μονο για single player?

Κατ' εμέ ναι αξίζει και στο λέει κάποιος που απεχθάνεται τα παιχνίδια με  ζόμπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις βγήκε patch..μου κατέβασε το steam 12.2mb

http://store.steampowered.com/news/?appids=239140

 

Multiplayer stability update - 1.3.0 patch notes

3 February - Modlin_Techland

 


[Windows/Linux]

Fixed various co-op crash issues
Fixed various Be The Zombie crash issues
Hunter invasion during a GRE transmission sequence no longer possible
Fixed cut-scenes crash issue for Nvidia effects users
Minor performance tweaks for GTX970 users

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:

Performance issues of systems based on the AMD processor
Freezes when using Nvidia DoF
Unsatisfactory performance on multi-GPU systems
Limited ability to modify game files - future patch will allow modifications to game files, but will not allow users with modded game files to join/host public games (they will still be able to play with friends via invites)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...