Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγνώμη,αλλά όσοι δεν το έχετε original,και λετε λέτε λετε λετε,και ασχολείστε με κάρτες,είστε για λύπηση,εντάξει φτάνει το είπαμε..Το παιχνίδι ΑΠΟΓΙΩΝΕΤΑΙ στο online,το be a zombie απλώς τα σπάει.

 

συγνώμη,άλλά τί λες;Το έπαιξες το παιχνίδι καθόλου;είπες ναι,κατάλαβες πως λειτουργεί;

 

1ον)αλλά το trainer είναι χακ ή όπως αλλιώς θες πες το,που βάζεις εσύ,δική σου επιλογή..Το fast travel είναι game feature που το βάζει αυτός που το φτιάχνει το παιχνίδι και αλλάζει τον τρόπο που παίζεις.

 

2ον) το DL βασίζεται σε ΟΛΟ αυτό το night survival..και στο παρκουρ(μεχ)..αν δεν εξερευνήσεις,δεν τρέχεις εδώ και κει,για να πάρεις lvl up,αφού μαζεύεις πόντους,θα ήσουν lvl 1 στο agility..και να σε δω μετά ΠΩΣ θα ξεφεύγεις το βράδυ..

Το παιχνίδι δεν είναι για κότες και γιαυτούς που βαριούντε...έχει έντονο στοιχείο exploring,και επιβίωσης το βράδυ..ΠΡΕΠΕΙ δηλαδή να τρέχεις συνέχεια,αναγκάζεσαι να ψαχτείς,αλλιώς lvl up δεν έχει..Θα ανεβάζεις τον έναν τομεα μόνο,από quest που κάνεις,ούτε καν το μισό παιχνίδι δηλαδή.Εξαρτιέσαι από την περιήγηση και πολύ καλά κάνεις βασικά.

Δεν είναι fc,δεν είναι AC,δεν είναι DI(που λες) και ας μοιάζει..Ούτε αυτοκίνητα έχεις,ούτε βάρκες,ούτε αεροπλάνα,με τα πόδια πας όπου είναι να πας.

ΔΕΝ γίνεται ΟΛΑ τα παιχνίδια να είναι ίδια,γιαυτό και είναι ωραιό το παιχνίδι και αποσπάει καλές κριτικές,ούτε γιατί είπε ο pewdiepie είναι καλό ούτε τίποτα.Ο χάρτης είναι σχετικά μικρός(δεν ξέρω αν έχει και άλλο κομμάτι πιο κάτω),αλλά έχοντας save houses το βράδυ αν σε κυνηγάνε,μπένεις λίγο σε ένα,μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα και πάλι έξω,αντί να κάνεις την κότα και να πατήσεις το fast travel και τσουπ να βρεθείς..

Το παιχνίδι όπως είναι στημένο κάνει το dead island(που είναι από τους ίδιους δημιουργούς,να δείχνει παιδικό!

Υπέροχα όλα αυτά. Αλλά για να σου απαντήσω.

1) Είναι ίδιο με το Dead Island εκτός από το parkour. Πες μου τι δεν έχει ίδιο. Για συγκεκριμένα πράγματα πες μου όμως. Ένα, δύο, τρία. Άσε την εναλλαγή μέρας με νύχτας, εκτός.

2) Το fast travel. Δεν τους κράζω και τους βρίζω γιατί δεν έβαλαν. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Σου λέω τι θα ήθελα. Και θα ήθελα ft γιατί κατά τη διάρκεια της ημέρα, εγώ θα το χρησιμοποιούσα. Όσων αφορά το Agility δεν θα ανέβαινε. Συγνώμη, άμα το είχα το δικό μου skill στα 2 level επειδή έκανα fast travel ή άμα το είχες εσύ στα 50lvl επειδή πας με τα πόδια, σε ποιανού χέρι είναι; Στο δικό μου και το δικό σου. Επιλογή μου είναι. Εσύ αν δεν, μην κάνεις. Δεν σου έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό. Δεν έχεις καταλάβει καν για τι πράγμα μιλάω!

3) Όσο για τη δυσκολία το βράδυ. Εκτός από εκείνα τα τέρατα που τα δείχνει στο χάρτη που σε κυνηγάνε παντού σαν τρελά (που στα βγάζει και προς τα που κοιτάνε όταν στα εμφανίζει), δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό. Εκείνα τα κρακεράκια που σκάνε να τα ρίξεις σε μια δίπλα απόσταση και τρέχουν σαν χαζά να πάνε. Ελεύθερος όλος ο δρόμος για πάρτι σου να πας και για παγωτό αν θες. Παίρνεις σερί τις οροφές, αποφεύγεις τα ζόμπι, πετάς εκείνα που κάνουν θόρυβο και ο δρόμος είναι ελεύθερος. Το challenging που το είδατε ήθελα να ήξερα.

 

Στη τελική το ξανά είπα, αλλά θα το ξανά πω γιατί δεν το διαβάσατε μάλλον. Δεν με ενδιαφέρει να συμφωνήσετε μαζί μου. Δεν θέλω να συμφωνήσετε. Είχα κάνει το πρώτο θέμα που ήταν δύο σειρές απλά να πω ότι δεν μου αρέσει το παιχνίδι και ότι με ενόχλησε ότι δεν είχε fast travel και όλοι όσοι ανταποκρίθηκαν πάνω σε αυτό, πέσανε να μου λένε "και τι λες", "κάνεις λάθος" και άλλα τέτοια κουλά.

 

Μια σημείωση. Αν βασιζόταν στο να μπορείς να επιζήσεις τη νύχτα, θα είχε και περισσότερες αποστολές τη νύχτα. Όλες και όλες άμα το τερματίσεις, είναι μετρημένες στο ένα χέρι που πρέπει να ολοκληρωθούν τη νύχτα.

Το αν εσύ, γουστάρεις να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη και να ιδρώνεις όταν παίζεις σε σχέση με εμένα που απλά θέλω να σκοτώσω των ελεύθερό μου χρόνο, είναι αποκλειστικά και ολοκληρωτικά, δικαίωμα δικό μου και δικό σου (και των υπολοίπων).

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σας αναστατώνει τόσο πολύ, guys. Το ότι κάποιος διαφωνεί μαζί σας ή ότι σας θίξαμε το παιχνίδι (και το όποιο παιχνίδι να είναι).

Επεξ/σία από MSSB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειχα καιρο να παιξω τοσο δυσκολο και προκλητικο παιχνιδι στο ειδος αυτο, και μου αρεσει πολυ σε καθε σημειο του. Ιδικα οταν βραδιασει καποια missions/quests ειναι σχεδον αδυνατα. Πιστευω ειναι το καλυτερο zomboπαιχνιδι που εχω παιξει, αλλα και το καλυτερο open-world Survival που εχω παιξει γενικοτερα.
Σιγουρα στα top 10 παιχνιδια του 2014-2015 για εμενα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ κυκλοφορώ νύχτες πια ντυμένος ninja με katana και κυνηγάω τους πράσινους :D Από το πιο ενδιαφέρον skill tree σε fps game ever...καλά για το chop chop dismemberment κτλ απλά epic...

 

p.s. Θα μετρούσε ένα DLC σαν το Blood Dragon σε ninja φάση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ιδικα οταν βραδιασει καποια missions/quests ειναι σχεδον αδυνατα.

 

Εγω φουλαρω το gamma να βλεπω καλυτερα,δεν ειναι τοσο ρεαλιστικο αλλα βοηθαει αρκετα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ κυκλοφορώ νύχτες πια ντυμένος ninja με katana και κυνηγάω τους πράσινους :D Από το πιο ενδιαφέρον skill tree σε fps game ever...καλά για το chop chop dismemberment κτλ απλά epic...

 

p.s. Θα μετρούσε ένα DLC σαν το Blood Dragon σε ninja φάση :D

Όντως πολύ ενδιαφέροντα τα skill tree. Καμια σχέση με άλλα παιχνίδια (βλέπε far cry 4) .Βασικά απορώ γενικότερα για το πως αυτά τα 2 παιχνίδια γίνεται να έχουν παρόμοια βαθμολογία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φουλαρω το gamma να βλεπω καλυτερα,δεν ειναι τοσο ρεαλιστικο αλλα βοηθαει αρκετα :P

 

Κακός γιατί σπανια βλέπεις ρεαλιστικές νύχτες σε games, μπορείς να φτιάξεις potion για να βλέπεις καλύτερα ;)

 

 

Όντως πολύ ενδιαφέροντα τα skill tree. Καμια σχέση με άλλα παιχνίδια (βλέπε far cry 4) .Βασικά απορώ γενικότερα για το πως αυτά τα 2 παιχνίδια γίνεται να έχουν παρόμοια βαθμολογία...

 

Μια χαρά ήταν του FC4 απλά τα είδαμε στο 3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ να πώ πως το παιχνίδι είναι αρκετά καλό και έχει και αυτό τις επιρροές του από

Dead Island, (γεννικά το περιβάλλον) Mirror's Edge,(parkour style)  θα τολμούσα να πω ακόμη και απο Far Cry 4 (σκαρφάλωμα στους ηλεκτροφόρους πύργους) Metro Last Light (μουσική υπόκρουση ατμόσφαιρα και διάλογοι) όμως έχει μία μοναδικότητα

που σε τραβάει να ασχοληθείς μαζί του,προσωπικά δεν είμαι λάτρεις των zombie games όμως το Dying Light μου 

εχει κλέψει την καρδιά (ίσως επειδή είμαι θιασώτης του parkour και του Mirro'r Edge). :-D

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχεδόν στο τέλος και θεωρώ ότι έκανε κοιλιά, το 'χουν τραβήξει από τα μαλλιά για να μεγαλώσουν την διάρκεια του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε δεν λέει τίποτα ιδιαίτερο το story ούτε και κάποιος χαρακτήρας εκτος από τον hero, επίσης με τα ονόματα που δίνουν είναι σχεδόν αδύνατο να θυμάσαι ποιος και τι, εγώ προσωπικά μονο τον Spike θυμάμαι γιατί έχει normal όνομα. Από εκεί και πέρα εύχομαι να μην τελειώσει ποτε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω επειδή έχω μέρες λόγω φόρτου να παρακολουθήσω το θέμα, με το hw μου θα το παίζω ανθρώπινα (ώστε να σκεφτώ την αγορά) ή θα έχω θέματα;

 

αν είναι καλό να το πάρω, αν δεν είναι να το κάνω test drive, αλλά άμα το κάνω test drive δε ξέρω μετά κατά πόσο θα το πάρω.. 

(you know what i mean.. ) 

 

YΓ καλό δεν εννοώ σαν παιχνίδι, αυτό το έχω λύσει μέσα μου νομίζω. εννοώ από τεχνικής άποψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...