Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι όντως αλήθεια πως δεν έχει fast travel?? Απορώ πως το σκέφτηκαν σε open world. Όλο πρέπει να τρέχεις και να χοροπηδάς δλδ?

 

 

σε αυτο βασιζεται το παιχνιδι!!  SURVIVAL / horror ειναι ! ΠΡΕΠΕΙ να τρεχεις σα μανιασμενος για να γλιτωσεις.. ετσι νιωθεις οτι ορδες ζομπι που ουρλιαζουν μεσα στο βραδυ, σε κυνηγανε.. σε αυτο βασιζεται το παιχνιδι.. !

 

με το φαστ τραβελ εκτος θα ειχαμε ενα μισο παιχνιδι / παρομοιο με πολλα του ειδους .. με ζομπι ή χωρις..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε λάθος. Το fast travel είναι επιλογή. Όπως επιλογή είναι να βάλεις trainer και αντε γεια. Επειδή υπάρχει το fast travel δεν πάει να πει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις κι ολας. Αν πιστεύεις (όλοι όσοι λέτε όχι στο ft) ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει, αν υπήρχε να μην το χρησιμοποιούσατε. Αλλά εγώ που βαριέμαι, γιατί όχι;

Να σας δω να πάτε να παίξετε το Dead Island χωρίς ft και χωρίς να πάρετε αμάξια. Να δω τι θα λέτε. Αυτό το υποχρεωτικά πρέπει να κάνεις αυτό που θέλει ο dev. μου τη σπάει τρομερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιλογη  του fast travel ειναι του developer , το να βαλεις trainer ειναι δικια σου επιλογη . Δικο του ειναι το προϊών που πουλαει αυτος καθοριζει πως θα το φτιαξει . Δεν νομιζω εξαλου να σου εβαλε το μαχαιρι στο λαιμο να το αγορασεις. Κατα την γνωμη μου καλα εκανε και δεν το εβαλαν ολο το παιχνιδι θα εχανε το νοημα του ειδικα η νυχτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του dev επιλογή να κάνει ότι γουστάρει. Επίσης δικά μου τα λεφτά να τα κάνω ότι γουστάρω. Γιατί να μην υπάρχει δηλαδή ενδιάμεση λύση;

Επίσης όπως είπα, αν ήταν μέσα, όλοι αυτοί που λένε καλά κάνει και δεν υπάρχει, θα ήθελαν μια στο τόσο να κάνουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τους αρέσει η εμπειρία του παιχνιδιού αλλά όταν κάνεις ξανά και ξανά τα ίδια, κάποια στιγμή θες απλά να πας εκεί. Δεν σε νοιάζει πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα και σε προηγούμενα post ότι δεν μου άρεσε. Στο 40% έβαλα trainer μόνο και μόνο γιατί ήθελα να δω τι γίνεται στο τέλος. Η αλήθεια είναι ότι με κούρασε το πάνω κάτω χωρίς μία βοήθεια. Αλλά όπως είπα πριν. Παίξτε Dead Island χωρίς fast travel και αμάξια. Ίδιο παιχνίδι είναι.

Κοιτάξτε, μην τα πάρετε στραβά αυτά που λέω. Δεν θέλω να επιβάλω τη γνώμη μου ως σωστή. Άλλωστε δεν θα με ένοιαζε και κάτι τέτοιο ούτε φυσικά θα το ήθελα. Απλά κάνω ένα point. Προσωπικά μιλάω πάντα και τι θα μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βαλουν fast travel στο συγκεκριμενο παιχνιδι θα επρεπε να αλλαξει ολο το gameplay καθως η κατασταση που επικρατει την νυχτα χανει το νοημα της.Μα ακριβως το ειπες και μονος σου ο developer ειναι που κανει οτι γουρταρει και βαζει οτι θεωρει σωστο κατα αυτον . Δικα σου ειναι τα χρηματα αν πιστευεις οτι δεν μπορεις να το παιξεις χωρις FT απλα το προσπερνάς. 

 

edit:καμια σχεση το dead island μπροστα σε αυτο  ειναι σαν φτωχος συγγενής. Επισης αν εβαζαν FT θα επρεπε να αλλαξουν και το exp που παιρνεις με το παρκουρ καθως δεν θα ειχε νοημα . Στην ουσια θα ηταν αλλο παιχνιδι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βαλουν fast travel στο συγκεκριμενο παιχνιδι θα επρεπε να αλλαξει ολο το gameplay καθως η κατασταση που επικρατει την νυχτα χανει το νοημα της.Μα ακριβως το ειπες και μονος σου ο developer ειναι που κανει οτι γουρταρει και βαζει οτι θεωρει σωστο κατα αυτον . Δικα σου ειναι τα χρηματα αν πιστευεις οτι δεν μπορεις να το παιξεις χωρις FT απλα το προσπερνάς.

Θα μπορούσε να βάλει μερικό ft. Μόνο τη μέρα. Άλλωστε είναι 3-4 αποστολές που θέλουν νύχτα. Πάντα εγώ κοιμόμουν και πήγαινε πρωί για να κάνω αποστολή.

Τέλος πάντων. Δεν θέλω να πω κάτι άλλο. Απλά ήθελα να παραπονεθώ ότι κάνεις δεν.σκέφτηκε και αυτή τη πλευρά.

Προσωπικά, δεν θα το αγοράσω. Δεν μου άρεσε. Αν το βρω σε κανένα sale στα 5€ κάποια στιγμή σε λίγα χρόνια, έχει καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα θα υπαρχει μια πλευρα που δεν θα ειναι ικανοποιημενη . Μακαρι να ηταν ολοι ευχαριστημενοι αλλα δυστυχως δεν γινεται . Παντως προσωπικα οποτε βαζω trainer σε πρωτο walkthrough συνηθως το παραταω το παιχνιδι γιατι το βαριεμαι . Ισως και γιαυτο να το βαρεθηκες και συ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα θα υπαρχει μια πλευρα που δεν θα ειναι ικανοποιημενη . Μακαρι να ηταν ολοι ευχαριστημενοι αλλα δυστυχως δεν γινεται . Παντως προσωπικα οποτε βαζω trainer σε πρωτο walkthrough συνηθως το παραταω το παιχνιδι γιατι το βαριεμαι . Ισως και γιαυτο να το βαρεθηκες και συ . 

Εντάξει, λογικό. Όλοι χαρούμενοι, αδύνατο.

Όχι, δεν με κατάλαβες. Στο 40% είχα ήδη βαρεθεί και έβαλα trainer απλά για να τελειώσω την ιστορία (μην έφαγα και τζάμπα στη μάπα κάτι που δεν μου άρεσε χωρίς να δω το τέλος).

Anyway. Καλή βδομάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω ολα max και το view distance και οταν παω σε ανοιχτη περιοχη η γενικα τρεχω στην πολη πεφτουν τα fps σε 45-50 και το gpu usage στο 60% περιπου εκει που σε κλειστο χωρο ειναι 99%, ειναι φυσιολογικο η να αρχισω να ψαχνομαι.?? To game δεν το εχω στον ssd αλλα σε ενα δευτερο σχεδον τιγκαρισμενο μηχανικο δισκο, το μονο που σκεφτομαι οτι μπορει να φταιει atm αν δεν ειναι γενικο θεμα του παιχνιδιου.

 

Παντως δεν βλεπω stuttering η μεταβαση απο 70-80 σε 45-50 που λεω ειναι "ομαλη" δηλαδη φαινεται μια φυσιολογικη πτωση λογο intensive σκηνης, αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι πεφτει το gpu usage, θεμα cpu παντως δεν νομιζω οτι τιθεται στα 4.6 stable τον εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη,αλλά όσοι δεν το έχετε original,και λετε λέτε λετε λετε,και ασχολείστε με κάρτες,είστε για λύπηση,εντάξει φτάνει το είπαμε..Το παιχνίδι ΑΠΟΓΙΩΝΕΤΑΙ στο online,το be a zombie απλώς τα σπάει.

 

Κάνετε λάθος. Το fast travel είναι επιλογή. Όπως επιλογή είναι να βάλεις trainer και αντε γεια. Επειδή υπάρχει το fast travel δεν πάει να πει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις κι ολας. Αν πιστεύεις (όλοι όσοι λέτε όχι στο ft) ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει, αν υπήρχε να μην το χρησιμοποιούσατε. Αλλά εγώ που βαριέμαι, γιατί όχι;
Να σας δω να πάτε να παίξετε το Dead Island χωρίς ft και χωρίς να πάρετε αμάξια. Να δω τι θα λέτε. Αυτό το υποχρεωτικά πρέπει να κάνεις αυτό που θέλει ο dev. μου τη σπάει τρομερά.

συγνώμη,άλλά τί λες;Το έπαιξες το παιχνίδι καθόλου;είπες ναι,κατάλαβες πως λειτουργεί;

 

1ον)αλλά το trainer είναι χακ ή όπως αλλιώς θες πες το,που βάζεις εσύ,δική σου επιλογή..Το fast travel είναι game feature που το βάζει αυτός που το φτιάχνει το παιχνίδι και αλλάζει τον τρόπο που παίζεις.

 

2ον) το DL βασίζεται σε ΟΛΟ αυτό το night survival..και στο παρκουρ(μεχ)..αν δεν εξερευνήσεις,δεν τρέχεις εδώ και κει,για να πάρεις lvl up,αφού μαζεύεις πόντους,θα ήσουν lvl 1 στο agility..και να σε δω μετά ΠΩΣ θα ξεφεύγεις το βράδυ..

Το παιχνίδι δεν είναι για κότες και γιαυτούς που βαριούντε...έχει έντονο στοιχείο exploring,και επιβίωσης το βράδυ..ΠΡΕΠΕΙ δηλαδή να τρέχεις συνέχεια,αναγκάζεσαι να ψαχτείς,αλλιώς lvl up δεν έχει..Θα ανεβάζεις τον έναν τομεα μόνο,από quest που κάνεις,ούτε καν το μισό παιχνίδι δηλαδή.Εξαρτιέσαι από την περιήγηση και πολύ καλά κάνεις βασικά.

Δεν είναι fc,δεν είναι AC,δεν είναι DI(που λες) και ας μοιάζει..Ούτε αυτοκίνητα έχεις,ούτε βάρκες,ούτε αεροπλάνα,με τα πόδια πας όπου είναι να πας.

ΔΕΝ γίνεται ΟΛΑ τα παιχνίδια να είναι ίδια,γιαυτό και είναι ωραιό το παιχνίδι και αποσπάει καλές κριτικές,ούτε γιατί είπε ο pewdiepie είναι καλό ούτε τίποτα.Ο χάρτης είναι σχετικά μικρός(δεν ξέρω αν έχει και άλλο κομμάτι πιο κάτω),αλλά έχοντας save houses το βράδυ αν σε κυνηγάνε,μπένεις λίγο σε ένα,μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα και πάλι έξω,αντί να κάνεις την κότα και να πατήσεις το fast travel και τσουπ να βρεθείς..

Το παιχνίδι όπως είναι στημένο κάνει το dead island(που είναι από τους ίδιους δημιουργούς,να δείχνει παιδικό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...