Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα προηγούμενα requirements τους είχαν 16GB ως προτεινόμενα και μετά το κράξιμο το κατέβασαν σε 8GB αλλά δεν έφτιαξαν και το παιχνίδι να παίζει όπως πρέπει με 8..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ισχύει, όπως είπα με 8gb ήταν σε σημεία playable και σε αλλα σημεία έτρωγε stutter 3 δευτερόλεπτα ολόκληρα, brain freeze ήταν αυτό όχι stutter. Στα 16gb τρέχει τα πάντα νερό ότι και να είναι στην οθόνη σε οποιο σημείο στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον επειδη ο μεσος αμερικανος καταναλωτης θεωρει gaming pc το i7 κλειδωμενο με ιδροψυξη 32gb ram και 270x. (δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.Η origin βγαζει μια περιουσια απο καθε τετοιο pc που στελνει στα 12χρονα και οχι μονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον Day One patch λεει πολλα πιστευω οπως εχουμε πει οσον αφορα το Performance του παιχνιδιου.Επισης για ολα τα προβληματα που βγαζει στους Amd δειχνει οτι αλλη μια φορα τι κανει μια εταιρια οταν βιαζεται να βγαλει το παιχνιδι μονο και μονο για να πουλησει παραπανω και να μην πεσει σε αλλες κυκλοφοριες παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αστειο σε ολα αυτα ειναι οτι τα παιχνιδια γραφονται για amd cpu-gpu (console) :D.Ελπιζω με το dx12 και το Sdk του xboxone τα pc games να γινουν πιο σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nvidia DOF το έχετε off ? Νομίζω δημιουργεί πρόβλημα.

 

Διότι και εγώ είχα Stuttering στην αρχή, πλέον όχι. Δεν είμαι 100% σίγουρος για το τι άλλαξε.

Στα ίδια settings το τρέχω το παιχνίδι , ολα max , view distance 75% και DOF off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Depth Of Field απλά παίζει με την εστίαση της κάμερας, εκεί που εστιάζεις εσύ υποτίθεται βλέπεις καθαρά ενώ στο backround θολώνει.Όπως στις ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον επειδη ο μεσος αμερικανος καταναλωτης θεωρει gaming pc το i7 κλειδωμενο με ιδροψυξη 32gb ram και 270x. (δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.Η origin βγαζει μια περιουσια απο καθε τετοιο pc που στελνει στα 12χρονα και οχι μονο)

Βασικα ολα αυτα που αναφερεις ειναι τα ετοιμα Pc. Και στην Ελλαδα πολλοι ηταν εκεινοι που σκαγανε την 1000+για ετοιμα Turbo X Pc και στα Specs εβλεπες i7 3770 και καρτα γραφικων Gtx 650 και πεθαινες στα γελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε μια δοκιμή όσοι έχετε θέμα με stuttering να κλείσετε το DOF, δεν χάνετε κάτι. 

Είναι εξάλλου στα known issues ότι δημιουργεί προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/ypologistes/etoimoi-ypologistes/Turbo-X-Atlas-F4650.htm#tabCharacteristics

Εδω εισαι 1200 ευρω για i7 και καρτα γραφικων την R9 270x.Για το απολυτο gaming οχι αστεια.Και μενα οταν σου κολλανε τα παιχνιδια γιατι θα θες να παιξεις με ενα τετοιο Pc σε Full 1080p σκασε αλλα 400ευρω για την 970.

'''Παίξε τα πιο δυνατά DirectX 11 παιχνίδια, απόλαυσέ τα, σε πάνω από 3 οθόνες χάρη στην τεχνολογία AMD Eyefinity. Άφησε τις ρυθμίσεις στις maximum τιμές τους και παίξε τα παιχνίδια σου σε Full HD ανάλυση.

 

Γελανε και οι πετρες και τα σκυλια και οι γατες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα του view distance και των Shaders και τα textures, ολα τα υπολοιπα δεν σου δινουν ουτε σου παιρνουν κατι αξιο προσοχης σε frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον μετα τα τελευταια θαυματα της Ubisoft που μας γυρισανε παλι πολλα χρονια πισω,κανω υπομονη πριν παιξω ενα παιχνιδι. Γιατι αν ημουν στην θεση αυτων που ειχαν Amd και μου εβγαζε τα προβληματα που μου εβγαζε τοτε θα πηγαινα καρφωτα για refund στα χρηματα και ουτε θα ηθελα να το ξαναδω το παιχνιδι.Μια φαση σαν το Aliens Coloniel Marines.


Περιμενα τα παιχνιδια λογω των Amd gpu και Cpu των κονσολων να ηταν λιγο πιο καλογραμμενα στο Pc,αλλα ως τωρα μονο το αντιθετο βλεπω και ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις τυπου MGS GZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...