Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως στα release notes του 1.2.1 patch είδα αυτό:

 

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:

• performance issues of systems based on the AMD processor

• freezes when using Nvidia DoF

• unsatisfactory performance on multi-GPU systems


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει θέματα ακόμα και με το 1.2.1, το stuttering υπάρχει ακόμη.Βέβαια το frame-rate έχει βελτιωθεί, αλλά το βράδυ σε κάποια φάση όπως βάραγα τα zombies και μου την έπεφταν, έφαγε ένα τραγικό frame-drop για 4-5 δευτερόλεπτα..Παίζει το memory leak που λένε ότι έχει να δημιουργεί κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παίζει μάλλον τρελό memory leak και πιθανολογώ ότι όσοι βλέπουμε stuttering είμαστε με 8gb μνήμη. Βλέπω δεσμευμένη 7500-7600 όταν παίζω αλλά θεωρώ ότι αν το τάιζα κιάλλο δε θα έλεγε όχι. Full details και viewing distance 75% στα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά frame drops καθώς κοιταζεις σε συγκεκριμενα σημεία του ορίζοντα μου εξαφανίζονται κανοντας alt-tab και αμέσως μετα επιστροφή στο παιχνιδι. Πιστεύω σχετιζεται με το vsync..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol! Φαντάσου γενικά games αποκλειστικότητες για PC με δουλειά τριών χρόνων (όπως λένε ότι ήταν υπό ανάπτυξη αυτό) ή τεσσάρων (ACU). Θα δακρύζαμε από τις γραφικάρες που θα παίρναμε! xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memory leak εχει τελικα; Οντως δεσμευει αρκετη ram. Stuttering δεν εχω και αντιληπτα drops επισης δεν εχω.

 

Πρωτη φορα τα 16Gb ram με ωφελησαν σε κατι...

 

Θα το διορθωσουν και αυτο. Περι Downgrade, δεν παρατηρησα αυτο που αναφερθηκε πιο πανω καθως και πριν το patch ακομα και αν εβαζες το view distance στο 0, διαφορες που να κανουν μπαμ δεν εβλεπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έπεσε downgrade, απλά στα Shadows έβαλαν την επιλογή ''VeryHigh'' που είναι το παλιό ''High'' και απλά μεγάλωσαν την κλίμακα.Επίσης, διαβάζω ότι με ''πείραγμα'' μπορείς να έχεις 8Κ Shadows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει memory leak. Εχω δει σε καποια σημεια να χρησιμοποιει μεχρι και 9,25 GB!  οσο εχω παιξει μεχρι τωρα. Mπορει να φταιει και το οτι παιζω σε 1440p λογικα σε 1080p θα γεμιζει πιο λιγο. Ομως δεν εχει καθολου stuttering γιατι τα 12 GB μνημη  ειναι δυσκολο να γεμισουν . Οσοι εχετε 8 gb μνημη βαλτε αλλη μια 8 gb για να μην γεμιζει σε παιχνιδια με memory leak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει memory leak. Εχω δει σε καποια σημεια να χρησιμοποιει μεχρι και 9,25 GB!  οσο εχω παιξει μεχρι τωρα. Mπορει να φταιει και το οτι παιζω σε 1440p λογικα σε 1080p θα γεμιζει πιο λιγο. Ομως δεν εχει καθολου stuttering γιατι τα 12 GB μνημη  ειναι δυσκολο να γεμισουν . Οσοι εχετε 8 gb μνημη βαλτε αλλη μια 8 gb για να μην γεμιζει σε παιχνιδια με memory leak.

Oroku καθαρα απο περιεργεια αφου εχεις Monitor 1080p για ποιο λογο ειδικα σε νεα παιχνιδια ανεβαζεις την αναλυση????Αραξε δεν εχεις Sli καρτες μια μονη εχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα βάλουμε 16GB για ένα κακογραμμένο παιχνίδι..


Oroku καθαρα απο περιεργεια αφου εχεις Monitor 1080p για ποιο λογο ειδικα σε νεα παιχνιδια ανεβαζεις την αναλυση????Αραξε δεν εχεις Sli καρτες μια μονη εχεις....

Και 'γω σε 1600P παίζω και τα καταφέρνει μια χαρά η 970 σε όλα τα παιχνίδια μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα βάλουμε 16GB για ένα κακογραμμένο παιχνίδι..

Και 'γω σε 1600P παίζω και τα καταφέρνει μια χαρά η 970 σε όλα τα παιχνίδια μέχρι τώρα.

Ναι ξερεις πολυ καλα γιατι αναφερομαι στο συγκεκριμενο ατομο.Δεν ειπα γενικα να μην βαζει κανεις σε dsr αναλυσεις αλλα ο παραπανω την εχει δει λες και με μια 970 θα παιζει τα παντα σε 1440p ultra με 60 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά για αυτό που είπα με τα 16gb ram.

 

Με 8gb ram είχα παντού stutter σε σημείο να είναι unplayable το παιχνίδι.

 

Με 16gb ram τρέχει νερό με πολύ σταθερό framerate, 0 stutter.

 

Αυτά με μια 970 και όλα τα setting maxed εκτος από view distance που το έχω στο 50%. Με τις κονσόλες να έχουν 8gb ram + vram μας βλέπω να χρειαζόμαστε 8 gb minimum σε αυτή τη γενιά. Εγώ για άλλο λόγο έβαλα 16gb (rendering/Adobe PS/PR) αλλα σίγουρα βοηθησε στο Dying Light.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...