Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το συστημα της υπογραφης μου (i5 4670 + gtx 770 2gb + 8gb ram) και ενω με τα recommended settings της nvidia απο το nvidia experience βγαζει καλα frames (50-60) εχει stuttering το οποιο κανει το game unplayable. Καπου διαβασα οτι με το CPU Control το διορθωνει αυτο, ισχυει? Υπαρχει κανας αλλος με παρομοια καρτα με μενα?

 

2GB Vram θέλει medium textures οπωσδήποτε. Αν το έχεις ήδη medium δοκίμασε low.. To cpu control που λες δεν έχει να κάνει με το stuttering , απλά βελτιώνει το framerate

 

Μάλλον θέμα RAM είναι το Stuttering, τώρα έχω 8GB και θα κάνω upgrade σε 16 και θα πω εντυπώσεις.

 

 

Περιμένω τις εντυπώσεις σου φίλε Spartan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εβαλα τα settings της nvidia στο οποιο λεει textures HIGH. Τωρα εβαλα αυτο με το cpu control+vsync ON και το προβλημα λυθηκε... (Tα fps ειναι στο 60)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως θεμα ram.Και εμενα ξεκινησε με 5gb ram και μετα απο μια ωρα αρχισε να κολλαει.memory leak μου μυριζει


Δεν νομίζω guys έχω 4gb ram και το μονο stuttering είναι πριν τα cutscenes, εγώ λέω είναι κάποιο από τα settings γιατί όταν ξεκίνησα το game είχα, αφού έπαιξα με τα settings για stable fps έφυγε το stuttering.

 

Κάποιος είπε για lip-sync ότι είναι κακό, εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής. Το έκανα lock στα 30 fps και ψιλό παλεύετε.

Ειναι κακο επειδη τα cut scenes ειναι στα 30 fps :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα. Η αλήθεια είναι πως το έπαιζα με trainer γιατί το βαρέθηκα. Μόνο για να δω το τέλος του το συνέχισα.

Βασικά, με το τέλος που έχει, παίζει να έχει και δύο.

Τελική γνώμη για εμένα: βαρετό.

Ούτε ένα fast travel δεν είχε να κάνεις. Με τα πόδια έπρεπε όλη την ώρα τον χάρτη πάνω - κάτω. Φτάνει, μια, δύο, τρία, τέσσερις, πέντε.. έλεος. 100 φορές πήγα - ήρθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικό για μένα το ότι δεν έχει fast travel

Δηλαδή εγώ αντί για να βγάλω το παιχνίδι σε 10 ώρες, πρέπει οπωσδήποτε χωρίς να μου δίνεις επιλογή, να το βγάλω σε 15. Γιατί; Γιατί έτσι! Γιατί μπορούμε. Και αν θες φίλε καταναλωτή!

Το Dead Island είχε και fast travel και κανένα αμαξάκι μπας και δεν φας όλη την ημέρα σου στο τρέχα - τρέχα.

Το fast travel είναι απαραίτητο σε ανοιχτού κόσμου παιχνίδια με side quests και βλακείες.Από εκεί και ύστερα, στην ευχέρεια του καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα. Η αλήθεια είναι πως το έπαιζα με trainer γιατί το βαρέθηκα. Μόνο για να δω το τέλος του το συνέχισα.

Βασικά, με το τέλος που έχει, παίζει να έχει και δύο.

Τελική γνώμη για εμένα: βαρετό.

Ούτε ένα fast travel δεν είχε να κάνεις. Με τα πόδια έπρεπε όλη την ώρα τον χάρτη πάνω - κάτω. Φτάνει, μια, δύο, τρία, τέσσερις, πέντε.. έλεος. 100 φορές πήγα - ήρθα.

ποση ωρα σου πηρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειδα στο Twitch μιας και εβλεπα οτι μαζευε αρκετο κοσμο.Στην αρχη μου αρεσε λογω και την αγαπης μου για την γνωστη σειρα αλλα μετα απο λιγο αυτο το ολη την ωρα αλματα στις ταρατσες με ψιλο κουρασε και φαντασου μιλαω που μονο το εβλεπα.Φαντασου να το επαιζα οπως ο MSSB απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ένα παιχνίδι το απολαμβάνεις το fast travel το θεωρώ περιττό. Στο skyrim πχ το έκανα disable και πήγαινα παντού με τα πόδια. Προφάνως κι αν το ψιλό-βαριέσαι το παιχνίδι και θες απλά να δεις το story τότε σε ενοχλεί.

Στον αντίποδα να σου αναφέρω και εγώ ότι το ac unity δεν υπήρχε περίπτωση να το τελειώσω αν δεν είχε fast travel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fast travel στο συγκεκριμενο παιχνιδι θα χαλαγε την ολη φαση , γνωμη μου ειναι οτι καλυτερα που δεν το βαλανε. Προσωπικα μου πηρε σχεδον 17 ωρες αφηνοντας ομως τουλαχιστον τα μισα side quest απεξω. αν καποιος κανει τα παντα ανετα του παιρνει 25 ωρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καμμενοι πότε προλαβατε κ αφιερώνετε τόσες ώρες? :P Εγώ ακόμη στο 2% είμαι αλλά μου αρέσει να εξερευνώ οπότε κ τρέχω απο ταράτσα σε ταράτσα κ απολαυνω την φραπεδιά μου με θέα ζομπι που τρώνε αθωους περαστικούς :P Όσο για το φαστ τραβελ νομίζω καλώς δεν το βάλανε κ μένα αυτή είναι η αποψή μου γιατί αναγκαστικά θα ανέβει κ lvl έτσι ο χαρακτήρας.Αν το είχε θα έφτανες στο τέλος κ θα ησουν το πολυ 5 lvl.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει 124 χλιομετρα . σχεδον 3 φορες μαραθωνοδρομο τον εχω κανει :P Ουτε 5 level θα ηταν το agility τωρα με ολο αυτο το περπατημα και το εχω στα 10 . Και θελω αλλα 14 λεβελ για να παρω το τελευταιο skill 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρα! Καιρό είχα να πετύχω παιχνιδι που να με κρατάει τόσες ώρες στο pc! Και ποτέ δεν ήμουν φαν των ζόμπι.. Οι εναλλαγές μέρας - νύχτας είναι τελείως διαφορετικής ατμόσφαιρας, ο μεγαλος κόσμος και τα ποικίλα μέρη που μπορείς να επισκεφτείς μου έχουν κανει τρομερή εντύπωση. Παλευεις για να επιβιώσεις με οτι μέσα σου δίνονται! True survival game κατα την άποψη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...