Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι είστε με 970 και δεν έχετε καθόλου stuttering ποστάρετε αν μπορείτε τα video settings σας. Έχετε μήπως > 8 GB ram ?

 

i7-3770K - 16GB - GTX970 - ολα OCed - (και το εχω στον HDD!)

2560x1440 - Max settings με 50% View Distance - Full Screen - Vsync OFF -- 55FPS avg και 45FPS min σε open world.

Με τα ιδια settings και 100% View Distance -- 35FPS avg και 30fps min. Stuttering δεν υπαρχει σε καμια περιπτωση.

Tο παιχνιδι ειναι up-to-date και ειμαι με 347.25 drivers. To παιχνιδι φορτωνει και τα 8 threads της CPU κανονικα.

gtx970_dl01.jpg

 

gtx970_dl02.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επισης μια μικρη λεπτομερια που κανει τι διαφορα ομος

ειναι το πρωτο παιχνιδι που παιζω εγω τουλαχιστον και αναγνωριζει αυτοματα το ds4 χωρις πατεντες τυπου ds4windows και τα λοιπα

κανει και use του led μολις ανοιγεις το φακο πχ αναβει ασπρο και φωτιζει το δωματιο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ όμως ότι όσοι δεν έχετε stuttering είστε με 16GB RAM.  Από το afterburner βλέπω ότι το παιχνίδι σε μένα χρησιμοποιεί όλη την RAM μου!!

 

Προφανώς δεν είναι θέμα Vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ όμως ότι όσοι δεν έχετε stuttering είστε με 16GB RAM.  Από το afterburner βλέπω ότι το παιχνίδι σε μένα χρησιμοποιεί όλη την RAM μου!!

 

Σε τι αναλυση-settings παιζεις και εχεις stuttering? Και ποσα fps εχεις?

Εγω εφτασα τα 8.5GB και κατι RAM usage, αλλα ειχα 2.5GB γεματα πριν ανοιξω το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αναλυση-settings παιζεις και εχεις stuttering? Και ποσα fps εχεις?

 

 

1080p.

 

Τα fps μου μια χαρά είναι . 50+ έξω , συνήθως 60. Όπως είπα και πριν με medium textures δεν έχω stuttering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p.

 

Τα fps μου μια χαρά είναι . 50+ έξω , συνήθως 60. Όπως είπα και πριν με medium textures δεν έχω stuttering

Bαλε τα ολα στο τερμα. Ουτως η αλλως δεν επηρεαζουν πολυ. Με την 970 δεν θα πρεπει να εχεις κανενα θεμα αποδοσης.

 

Μονο  το view distance επηρεαζει πολυ το perfomance. Δοκιμασε επισης να βαλεις ή να βγαλεις το vsync και το full screen, μπορει κατι να κερδισεις και απο εκει. Βαλ΄το οπως οι περισσοτεροι στο 50% και θα εισαι ενταξει. Κανε και το αλλο με το cpu και θα εισαι ακομα καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το view distance είναι στη μέση.

 

Είναι θέμα RAM νομίζω το stuttering. Βλέπω 7-7,5GB usage. Τα ίδια λένε και άλλοι σε ξένα forums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω φιλε μου να ειναι θεμα ram. Οι πιο πολλοι και εδω εχουν 8gb ram και θεμα με stuttering δεν εχουν.

 

Κατι αλλο, γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις page file ως virtual memory (αν δεν εχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το view distance είναι στη μέση.

 

Είναι θέμα RAM νομίζω το stuttering. Βλέπω 7-7,5GB usage. Τα ίδια λένε και άλλοι σε ξένα forums

 

Ποσο RAM εχεις γεματη πριν ανοιξεις το παιχνιδι?

Eχω 16GB RAM, και με 2.3GB γεματα πριν ανοιξω το παιχνιδι δεν ειδα πανω απο 8.5GB χρησης. Με Max settings 1440p και 50% View Distance.

 

Επησεις ειναι το παιχνιδι και τα drivers της καρτας σου ενημερωμενα(347.25) ?

Κανε και ενα game cache verification. (δες εδω)

Επεξ/σία από Cowboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συστημα της υπογραφης μου (i5 4670 + gtx 770 2gb + 8gb ram) και ενω με τα recommended settings της nvidia απο το nvidia experience βγαζει καλα frames (50-60) εχει stuttering το οποιο κανει το game unplayable. Καπου διαβασα οτι με το CPU Control το διορθωνει αυτο, ισχυει? Υπαρχει κανας αλλος με παρομοια καρτα με μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω guys έχω 4gb ram και το μονο stuttering είναι πριν τα cutscenes, εγώ λέω είναι κάποιο από τα settings γιατί όταν ξεκίνησα το game είχα, αφού έπαιξα με τα settings για stable fps έφυγε το stuttering.

 

Κάποιος είπε για lip-sync ότι είναι κακό, εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής. Το έκανα lock στα 30 fps και ψιλό παλεύετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...