Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν φαίνονται τόσα άσχημα τα πράγματα, αλλα κλασσικό console port με 0 scaling. Imagine τι θα παίζαμε χωρίς τα delay :D

Στο μεταξυ ο τυπος στο βιντεο εχει sli. Τραγικο framerate.. Οπωσδηποτε patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια γρηγορη ερωτηση.. θα δοκιμασω να αλλαξω το virtual memory μιας και πολλοι το προτεινουν για το θεμα της μνημης.

 

λενε

 

Increase your minimum viruel ram in advanced system settings>performance>advanced! Custom size!
set a minimum of 1024mb!

 

δε λενε τι να μπει στο maximum .. τι να βαλω?

 

 

βρηκα αυτη την σελιδα

How to fix Out of memory errors - Your computer is low on memory - Fatal error: Out of memory

 

αλλα εδω λεει αλλα νουμερα...

 

τι να βαλω λετε στα μινιμουμ και μαξιμουμ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παρατήρησα  ότι το view distance ανεβάζει πολύ τα fps όταν το χαμηλώνεις χωρίς να παρατηρώ κάποια διαφορά στην ορατότητα,κατά μέσω όρο 50 fps έχω και μικροκολήματα κυρίως όταν ξεκινάνε τα cutscenes,ωραίο game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω σταματησει απο το second chapter μετα το tutorial. Θελει φτιαξιμο. Δεν εχει σοβαρα προβληματα ευτυχως και φαινεται να λυνεται το οποιο θεμα υπαρχει με ενα update patch που θα βγαλει λογικα η techland συντομα. 

 

Δεν εχει stuttering. Μεερικα frame drops εχει, αναλογα στο ποσο φορτωμενη ειναι μια περιοχη που μπορει να βρισκεσαι.

 

Την cpu φαινεται να μην την χρησιμοποιει σωστα, δεν κανω πειραματα τυπου unparking κτλ, αρα περιμενουμε απο καποιο update να το διορθωσει επισης.

 

Την vram στην 970 την τερματιζει στα 3.500Mb και κατι ενω στην 980 τερματιζει στα 3600 και κατι.

Το sli δεν φαινεται να δουλευει σωστα, και δεν κερδιζεις σχεδον τιποτα απο mgpu.

 

Οπως δειχνει και στο video παραπανω, οτι και να πειραξε απο τα settings δεν βλεπεις καμια σοβαρη διαφορα στην εικονα. Το ιδιο παρατηρησα και εγω σε διαφορα τεστ που εκανα στο δικο μου συστημα. Βρωμαει console.

 

Καλο port ομως σε γενικες γραμμες με δυο-τρια ψευτο features της nvidia.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην κανω overclock τον επεξεργαστη για ενα κακογραμμενο παιχνιδι. Ηταν να μου ερθει χτες αλλα λογο καθυστερησης θα το εχω σημερα το βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είμαι στο 45% κάτω από 40fps δεν έχω πέσει. Αλλά όταν γράφω με Fraps, με ρίχνει κάτω από 30 καμιά φορά.

Το Afterburner μέχρι 3,4 vram μου έχει γράψει.

Δεν ξέρω τι να πω. Για αγορά, δεν μου έχει αρέσει για να πάει. Θα το πάρω όταν το βρω σε καμία λογική τιμή στο Steam σε κανένα 20αρικο. Πάντως δεν βλέπω κάτι που να με εμποδίζει να χαρώ το παιχνίδι. Αδιάφορο λίγο για εμένα αλλά μέχρι εκεί. Το βασικό του θέμα για εμένα, είναι τα quest που είναι λίγο μάπα. Κατά τα άλλα, gameplay ωραίο, γραφικά επίσης. Επιδόσεις, μια χαρά για Εμένα. Τίποτα που να με ενοχλεί.

Δεν ξέρω οι υπόλοιποι με τις κάρτες είστε. Δυστυχώς, τα έχουν κάνει μαντάρα εκεί έξω στα pc games και το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι brute force και να σταυρώσεις τα δάχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπε κανεις οτι εχει χοντρο προβλημα στο perfomance το game.Απλα βασει αυτων που βλεπω και αναλογικα με το τι συστημα που εχω θα επρεπε να ειμαι και να ημαστε πολυ πιο πανω σε framerate.

 

Eχω πει αρκετες φορες ηδη οτι καλα πηγαινει. Μπορει και καλυτερα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μια από τα ίδια στο tutorial όσο είμουν  στο σπίτι δεν έπεφτα κάτω απο 40 FPS

μόλις βγήκα έξω σκαμπανεβάσματα απότομα, όμως όπως λένε και τα παιδιά ποιό πάνω

νομίζω πως δεν έχει ιδιαίτερα σοβαρά προβλήματα το παιχνίδι και θα λυθούν με patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι παρα τα προβληματα εχει υψηλες και καλες κριτικιες. Στο metaciritc η pc αλλα και ο εκδοσεις των κονσολων εχουν πολυ περισσοτερρες θετικες κριτικες απο αρνητικες. Καμια σχεση με το  Assasin creed που γινοταν χαμος σε ολο το ιντερνετ και ολοι το εκραζαν. Αυτο δειχνει πως αυτοι που δεν τους τρεχει καλα δεν ειναι και τοσο πολλοι σε συγκριση με αλλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το προγραμματακι να φτιαξεις το cpu usage δεν εχει stuttering ,σε εμενα ειναι συνεχεια πανω απο 50fps (συγκεκριμενα απο 52 μεχρι 60 εχω vsync λογο tearing).Ωραιο το gameplay,με κανα δυο update θα γινει gg το παιχνιδι.Παντως οπως ειπαν οι αλλοι,κονσολογραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...