Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που συνεχίζουν και λένε ότι η κάρτα έχει πρόβλημα, είναι κοκκινοφρουροί ή απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται γιατί προφανώς ούτε έχουν την κάρτα αλλά δεν μπήκαν καν στο κόπο να διαβάσουν το άρθρο του Anandtech.Τέλος πάντων, όσον αφορά το παιχνίδι θα περιμένω να βρεθούν και τα κατάλληλα tweaks για απενεργοποίηση του CA κλπ και μετά θα το ξεκινήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Tο δειχνει και τo video. Το view distance το ρημαζει πραγματικα το game...Διαφορά οπτικη βεβαια δεν ειδα οσο και να πειραξα την μπαρα  απο το 50% εως και το 100%. 

 

Περιμενω και εγω να βγαλουν κανενα patch και αυτοι με την σειρα τους. Kαι χαιρομασταν που ειχε φαει delay για να το κανουν να τρεχει καλυτερα στο pc. Δεν λεω, καλα παει σε γενικες γραμμες, δεν εχει stuttering και τετοια,  αλλα βασει των γραφικων του game που δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο, θα επρεπε να ειμαι πανω απο 75 fps χαλαρα χωρις drops κτλ. 

 

keep on waiting then..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το View Distance επηρεάζει το LoD και όσο αυξάνεις την μπάρα, μειώνονται τα pop-ups ; Δεν πειραματίστηκα προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....μολις το δοκίμασα και εγώ...οσο ήμουν στο 1ο chapter  σε όλα high και Vsync ειμουν καρφωμένος στα 60....με το που μπαίνει το 2ο chapter και στην αλλαγή μέσα στο ίδιο το κτίριο βαράει βουτιά στα 28-30 και μετα άρχισαν τα σκαμπανεβάσματα που έφταναν τα 55fps και πέφτανε στα 25 εν ριπή οφθαλμού..αφου σταμάτησα να παίζω γιατί με έβλεπα για οφθαλμίατρο αύριο πρωί -πρωί...κριμας γιατί μου αρέσει το παιχνιδι...και ελπίζω να μην το αφήσουν στο έλεος του θεου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα στις σκηνες οι χαρακτηρες εχουν κατι σαν ειδωλο,επισης εχω 30 frames και μολις γυρναω απο την αλλη εχω 60,δεν εχει και borderless που πετυχαινει σε μερικα παιχνιδια,με ολα τερμα τα γραφικα σε 1400P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικα εφτιαξε μονο του,πηγα σε ενα σημειο που εβλεπα την πολη και απο τοτε κολλησε στα 60 frames,θα κανω και αυτο που λες.

Ειμαι σε ενα σημειο και vram εχω 3500.Κανω αλτ κ ταβ και μετα στο ιδιο σημειο εχω 2,800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την μπαρα του view distance στην μεση μια χαρα playable ειναι με average fps στα 50+. Tωρα απο εκει και περα οτι και αν πειραξα δεν μου εδωσε κατι παραπανω.

 

Απλα μου κανει μεγαλη εντυπωση πως στο tutorial ημουν μια χαρα με ολα τα settings τερματισμενα, και με το που το τελειωνω και ειμαι ακομα εντος κτιριου οπου ημουν και πιο πριν, εχασα 25 frames ετσι.

 

Τεσπα, κατεβαστε το view distance, εγω περιμενω patch αν και θεμα δεν εχω οσο επαιξα. Καλα πηγαινει.

 

Τωρα οσοι ειστε με 2Gb vram, textures στο medium οπωσδηποτε. Ειναι αδηφαγο το game εκει. Δεν φαινεται να χρησιμοποιει καλα την cpu οπως εχουμε αναφερει και παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτο Alex με το tutorial δεν μπορώ να το καταλάβω ουτε και εγω...εκει που είσαι στα σύννεφα και λές όπα εδω είμαστε,να και ένα παιχνίδι που δεν έχει κανένα θέμα ...ισα ίσα  που τρέχει καλητερα από ότι περίμενες ,σου ρίχνει μια και σε προσγειωνει κατακόρυφα...και από ότι βλέπω υπαρχει γενικά πολυ θέμα με το συγκεκριμένο σημείο και όχι μόνο... 

 

http://www.reddit.com/r/dyinglight/comments/2ttr2d/is_it_just_me_or_does_this_game_run_horribly/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ απλά γιατί όσο είσαι στο πάνω μέρος του tower (συμπεριλαμβανετε και το tutorial, αν κοιτάξετε εξω/κάτω όλα είναι static) δε φορτώνει τους εξωτερικούς χώρους. Γιαυτό είναι οκ σε εκείνο το σημείο.

 

Πέρα από τα τεχνικά θέματα του παιχνιδιού τα οποία ελπίζω να τα διορθώσουν γρήγορα, εγώ κόλλησα με το παιχνιδάκι. Είναι αρκετά καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και μεσα στο κτηριο που ημουνα ,η καρτα δεν μπορει να κρατησει 99% σχεδον καμια στιγμη,μεσο ορο θα ελεγα 70%+.max vram 3580mb με ολα Max+1440p,60fps νοιωθω ομως καποια μικρα deeps/κολληματα. Ρε σεις κατι αλλο,υπαρχει θεμα με το voice??Νοιωθω οτι τα subs ειναι λιγο x0.5 πιο μπροστα απο οταν μιλαει καποιος..η ειναι ή ιδεα μου δεν ξερω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...