Προς το περιεχόμενο

Dying Light


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι έχει όντως θέματα, stuttering δεν είδα καθόλου όμως.Επίσης το ΑΑ κλασικά On/Off είναι μπουρδοFXAA, οπότε keep it disabled and use K-Putt's SweetFX preset :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eβγαλα ολο το training part του game και ηταν butter smοοth experience στα 75+ frames. Με το που ξεκινω το δευτερο chapter που ειναι εντος του ιδιου κτιριου που ημουν και πριν ουσιαστικα  ειμαι στα 45 frames. wtf? 

 

 

Την vram την φτανει στα 3.5 σιγα σιγα οσο εξελισσεται το level που παιζεις, και την cpu δεν ξερω κατα ποσο την χρησιμοποιει σωστα καθως βλεπω τα 2 απο τα 4 cores να ειναι μονιμως κοιμισμενα εως νεκρα απο 0% - 2%, πραγμα να φανταστω οχι και τοσο καλο.

 

Οσοι ησαστε με την 970 το παρατηρησατε αυτο? Για πειτε.

(den einai δικο μου το βιντεο)

 

εκαναν οτι εγινε και στο far cry 4.Θες tweak για να τρεξει σωστα σε ολους τους πυρηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πάει καλά στο setup μου γιατί το παιχνίδι ενώ κρατάει αξιοπρεπές fps με medium settings (min 30/max 45fps) και γενικά οι 450 δεν έχουν πρόβλημα ισχύος (κοιτάω το MSI Aft. στο game) κάνει stutter επίμονα. :( ξενέρωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω sakiz


Το παιχνίδι έχει όντως θέματα, stuttering δεν είδα καθόλου όμως.Επίσης το ΑΑ κλασικά On/Off είναι μπουρδοFXAA, οπότε keep it disabled and use K-Putt's SweetFX preset :)

Δεν μου αρεσει του K-putt εδω..Πολυ κιτρινο. Και στο μαυρο καφετιζει(προφανως λογω κιτρινου και παλι) Μπορουσε και καλυτερα. Θα δοκιμασω να βαλω SMAA και lumasharpen μεσω SweetFX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα βλέπεις αυτά ; Έχει φυσικά χρώματα του K-Putt που το παιχνίδι από μόνο του δεν έχει, μήπως έχεις fail-άρεις τις ρυθμίσεις στο μόνιτορ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι για κανενα λογο δεν εχω fail αρει. Το εχω ψαξει πολυ σε αυτο τον τομεα γιατι το μονιτορ μου χολαινε φοβερα στα presets που ειχε απο μαμα. Το αλλαζει πολυ το game το συγκεκριμενο preset και δεν μου αρεσει. Σε αλλα τα presets του ηταν πιο διακριτικα και εδιναν ωραιο sharpness, χωρις να πολυπειραζει και αλλα. 

 

Στο μαυρο παντα βλεπω τι κανει και πως ενα preset.Εκει φαινεται ποσο το εχουν πειραξει, καθως και τι χρωματικη παλετα εχει χρησιμοποιηθει για να τονισει κατι μεσα στο game.

 

Τεσπα με αυτο. Δεν θα το χρησιμοποιησω. Μου αρεσει η μουντιλα που βγαζει το game. Οπως μου αρεσε και στο metro και δεν του εβαλα ουτε για αστειο SweetFX.

 

 

Tελικα fail -αρει με τα cores και αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω ακομα να κανω να δουλεψει το cpu control αλλα ματαια. Δεν μου βγαζει να κανω search το game ωστε να κανω τα αλλα cores να ξυπνησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα FPS είναι λίγα πάντως όταν βγαίνεις έξω, τα γραφικά είναι αρκετά καλά βέβαια αλλά όχι τόσο καλά ώστε να δικαιολογεί αυτά τα drops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ειναι τα fps αρκει να αφησεις το view distance εκει που στο εχει by default. Αν την τερματισεις την μπαρα, χανεις καμια 20αρα frames και οπτικες διαφορες δεν βλεπεις. Consol-ια το game με δυο ψευτο features της nvidia.

 

Για την vram psycho το ανεφερα πρωτος πρωτος οτι στην καταβροχθιζει οπως και το SoM.  ;)

 

3.500Mb σε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...