Προς το περιεχόμενο

Κόστος Λειτουργείας Εκτυπωτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να αγοράσω έναν καινούργιο εκτυπωτή, δεν εχω καταλήξει ακόμα σε μάρκα γιατί σκέφτομαι το λειτουργικό κόστος.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω μήπως υπάρχουν στοιχεία για το κόστος των εκτυπωτών που κυκλοφορούν;

ποιοι γενικώς εκτυπωτές θεωρούνται ότι έχουν χαμηλό λειτουργικό κόστος;

μιλάμε για inkjet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γενικη αρχη που ισχυει με τους εκτυπωτες ειναι οτι οσο πιο φθηνος εκτυπωτης τοσο ακριβα μελανια...

Οποτε πρεπει να ξερεις περιπου τι/ποσο/καθε ποτε θα εκτυπωνεις για να καταφερεις να καταληξεις καπου...

(π.χ οι epson ειναι αρκετα οικονομικοι -σαν εκτυπωτες- με φθηνα μελανια τα οποια ΟΜΩΣ αν δεν τα χρησιμοποιεις καθημερινα βουλωνουν και μπορει μεχρι και να αχρηστευθει ο εκτυπωτης...στους HP δεν βουλωνουν αλλα ειναι πιο ακριβοι..)Εγω θα σου προτεινα να γραψεις για το τι χρηση τον θες και τι budget/μηνιαιο κοστος θελεις να εχει και πιστευω οτι ολο και καποιος θα σου κανει μια προταση αγορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είναι το πρόβλημα, ότι θέλω να πάρω έναν εκτυπωτή που θα χρησιμοποιώ σπάνια,

θα μου πεις γιατί;

βασικά θα πάρω Πολυμηχάνημα και θα χρησιμοποιώ τον scanner πιό πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο

 

Πάρε εκτυπωτή brother που παίρνουν μελάνια χωρίς τσιπάκια

ενδεικτικά

http://www.amazon.co.uk/Brother-DCP-J140W-Wireless-All-In-One-Printer/dp/B008F4RXAI/

 

μετα αγοράζεις συμβατα μελάνια μεσω ebay/amazon και σου κοστίζουν ελάχιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο

 

Πάρε εκτυπωτή brother που παίρνουν μελάνια χωρίς τσιπάκια

ενδεικτικά

http://www.amazon.co.uk/Brother-DCP-J140W-Wireless-All-In-One-Printer/dp/B008F4RXAI/

 

μετα αγοράζεις συμβατα μελάνια μεσω ebay/amazon και σου κοστίζουν ελάχιστα.

 

 

το έψαξα λίγο στο amazon και νομίζω ότι μου έδωσες πολύ καλή λύση,

αν έχεις να προσθέσεις κάτι επι πλέον σε ακούω

σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένο

 

Πάρε εκτυπωτή brother που παίρνουν μελάνια χωρίς τσιπάκια

ενδεικτικά

http://www.amazon.co.uk/Brother-DCP-J140W-Wireless-All-In-One-Printer/dp/B008F4RXAI/

 

μετα αγοράζεις συμβατα μελάνια μεσω ebay/amazon και σου κοστίζουν ελάχιστα.

 

 

να κάνω άλλη μια ερώτηση;

όταν λες "Μελάνια χωρίς τσιπάκια", τι ακριβώς σημαίνει αυτό;

μηπως μου δίνει την δινατότητα όταν για κάποιο χρονικό διαστημα δεν θα χρησιμοποιήσω τον εκτυπωτή να μπορώ να αφαιρώ τα cartridges με τα μελάνια και να τα φυλάω αεροστεγώς με κάποιο τρόπο για να μην ξεραθούν για μελλοντική χρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όταν λες "Μελάνια χωρίς τσιπάκια", τι ακριβώς σημαίνει αυτό;

 

Τα μελανοδοχεία των περισσότερων εταιρειών έχουν τσιπάκια ωστε να είναι δυσκολη/δυσχρηστη η χρήση μη γνήσιων μελανιών. Αυτό ανεβάζει το κόστος ΚΑΙ στα αυθεντικά τους, αλλά ΚΑΙ στα αντίγραφα. Τέτοια τσιπάκια δεν εχει η brother.

 

 

 

μηπως μου δίνει την δινατότητα όταν για κάποιο χρονικό διαστημα δεν θα χρησιμοποιήσω τον εκτυπωτή να μπορώ να αφαιρώ τα cartridges με τα μελάνια και να τα φυλάω αεροστεγώς με κάποιο τρόπο για να μην ξεραθούν για μελλοντική χρηση;

Γενικά γίνεται αλλά κατα περίπτωση μάρκας. Π.χ. σε αρχαία μελάνια hp έβαζα σελοτέιπ στην έξοδο και έμεναν φρέσκα μέχρι και 3 μήνες αποθήκευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως ξέρεις το πιθανό ταχυδρομικό κόστος ενός εκτυπωτή (πακεταρισμενου) από το Amazon.UK για Αθήνα;

το στέλνουν με ταχυδρομείο ή με μεταφορική;

 

 

 

off topic ερώτηση:

εδώ όταν γράφουμε μήνυμα πως μπορούμε να κάνουμε spelling;

έχω Μοζίλα αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον speller εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως ξέρεις το πιθανό ταχυδρομικό κόστος ενός εκτυπωτή (πακεταρισμενου) από το Amazon.UK για Αθήνα;

το στέλνουν με ταχυδρομείο ή με μεταφορική;

Για το συγκεκριμένο Link τα μεταφορικά ειναι δωρεαν και ερχεται με ΕΛΤΑ.

Γενικά (και οπως εχει απαντηθει σε πολλά αναλογα ερωτηματα για το amazon) τα μεταφορικά εξαρτάται απο το ποσό και τον πωλητή (αν ειναι το ιδιο το amazon ή κάποιος τριτος μεσα απο το amazon). Ο βελτιστος τρόπος ειναι να κάνεις ενα λογαριασμό, να βαζεις το ειδος στο καλάθι και να κάνεις checkout. Σε κάποιο βήμα ΚΑΙ ΠΡΙΝ γινει η παραγγελία σου λεει μεταφορικά και αν το στελνει Ελλάδα.

 

off topic ερώτηση:

 

εδώ όταν γράφουμε μήνυμα πως μπορούμε να κάνουμε spelling;

έχω Μοζίλα αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον speller εδώ

Το θέμα ειναι στο addon και οχι στο insomnia. Έχεις επιλέξει greek στη γλώσσα ελέγχου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...