Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Photoshop - Ολοκληρωμένος οδηγός στα Ελληνικά


Indiko_Xoiridio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ.

Τι εννοείς από που το έκανα;

 

:)

 

Το δημιουργησες μονο σου; Πανω σε πιο σερβερ κλπ. Γιατι θελω να κανω ενα σαιτ για κατι Apartments και ψαχνομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 8 μήνες μετά...

Πολύ ωραία δουλεία !! σε αντίθεση με το φίλο πιο πάνω, που σου ζήτησε After Effects, εγώ θα σου ζητήσω, εαν αυτό είναι εφικτό, Illustrator ^_^
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως βρισκουμε me to photoshop ποια γραμματοσειρα εχει πανω πχ σε ενα εγγραφο: dld εχει arial,tahoma,i αλλες τοσες πολλες επιλογες που εχει

Αν έχει γίνει flatten image μόνο κατά προσέγγιση αν έχεις αρκετή εμπειρία,αν είναι σε text layer στο λέει επάνω αριστερά ποιά γραμματοσειρά είναι μόλις επιλέξεις το κείμενο

Ότι μαθαίνεις καλό είναι :P

Ακόμη με ζάντες ασχολείσαι?Να σηκώσω εδώ το Tiger αν και θέλει λίγο φινίρισμα ακόμη να σε βάλω σε καινούριο τριπάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλή δουλειά. Αξίζει συγχαρητήρια. Και ο κόπος σου και η απόφασή σου να μοιραστείς την εργασία σου με όλους μας.

Ευχαριστώ και καλό πτυχίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η παρουσίασή σου είναι εξαιρετική!

Θα σε ευχαριστήσω κι εγω με την σειρά μου, που μου έδωσες την ευκαιρία να δω τις δυνατότητες αυτού του προγράμματος. Δεν ξέρω εάν μπορώ να το "κατεβάσω" δωρεάν με κάποιο τρόπο ή θα πρέπει να το αγοράσω, αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω όσον αναφορά στην επεξεργασία των φωτογραφιών των έργων μου, που είναι σε κοίλες επιφάνειες [ζωγραφική σε αυγό στρουθοκαμήλου] και όσο και εαν επιμελούμαι με προσοχή την φωτογράφιση πάντα υπάρχουν ατέλειες με αποτέλεσμα η παρουσίασή του στο διαδύκτιο να αδικεί και το έργο και τη δουλειά μου.

Σε ευχαριστώ και πάλι και σου εύχομαι κάθε επιτυχία στις σπουδές και στην καριέρα σου..

Επεξ/σία από λύδια αννίτου
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

μπορει παρακαλω να μου πει καποιος πως αλλαζουν απο μια photo μονο το κεφαλι με photoshop.

εχω ψαξει παντου αλλα τπτ στα ελληνικα ι κατι καλο εστω και αγγλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια.

Μηπως εχεις υποψη σου, επειδη το χεις ψαξει πολυ το θεμα, αν υπαρχει κανενας συντομος-απλος-ευκολος-εντελως μασημενη τροφη οδηγος για το ps, που να μπορει να δωθει και σε παιδια πχ. γυμνασίου;

Τα περισσοτερα guides/pdf/ebooks/tutorials κλπ απευθυνονται σε ενηλικες με καποιες στοιχειωδεις γνωσεις.

Κατι συντομο-compact-για αρχαριους/παιδια στα ελληνικα, υπαρχει αν ξερεις;

pdf/βιντεο, οτιδηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλό για πρώτο βήμα και μπράβο σου αλλά με μια γρήγορη ματιά που έριξα στα περιεχόμενα των μαθημάτων νομίζω θα ήταν καλύτερα να μετέφραζες κανένα βιντεάκι απο το lynda.com :P 

γιατι τα βίντεο ειναι επιδείξεις εργαλείων και όχι "μαθήματα" το όλο θέμα στο να "μάθεις" photoshop ειναι πως θα χρησιμοποιήσεις τα εργαλεία που σου προσφέρει αρμονικά για να φτάσεις στο αποτέλεσμα που θέλεις,..

το να εξιγείς που κάνουμε click για κάθε εργαλείο και πως ειναι το brush κτλ δεν ξέρω νομίζω ο καθένας με trial and error μπορεί να βγάλει την άκρη... αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα μπορεί να κάνει πχ μια ταλαιπωρημένη 40άρα να μοιάζει με φυσική 25 και να είναι πιστευτή εικόνα ή να πάρει μια μουντί saturated εικόνα απο μια παραλία και να την κάνει έτσι και ας ξέρει όλα τα εργαλεία που χρειάζονται για αυτή την δουλειά που βρίσκονται και πώς λειτουργούν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως βρισκουμε me to photoshop ποια γραμματοσειρα εχει πανω πχ σε ενα εγγραφο: dld εχει arial,tahoma,i αλλες τοσες πολλες επιλογες που εχει

Ισως βοηθησει αυτό http://www.myfonts.com/WhatTheFont/

 

Κοβεις ενα κομματι με τα γραμματα και το κανεις upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.ειμαι καινουργιος στην εκμαθηση του Photoshop.ασχολουμαι περιπου κανα 3μηνο.παντα ερασιτεχνικα.σημερα κοιταζοντας καποια βιντεο στο Youtube,ειδα οτι χρησιμοποιηθηκε απο αυτον που εδειχνε το μαθημα,το εργαλειο Perspective Warp.ματαια το αναζητησα στο δικο μου,δεν το βρηκα.Εχω το PS cc v.14.0.Μηπως γνωριζετε γιατι δεν το εχει το δικο μου;;;Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...