Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καταλαβα καλα, τα booster pack εχουν μεσα 3 καρτες, και τα πετυχαινεις τυχαια ενω παιζεις. Αλλα δεν συμφερει να τα ανοιξεις γιατι ξεχωριστα τις αγοραζεις φθηνοτερα

@tidus666 τι σε νοιαζει ποτε θα γινει για ολους. Μεχρι τωρα συμμετεχουν οσοι ασχολουνται με το steam. Περνεις πολυ ευκολα invite. Βεβαια οταν θα ανοιξει για ολους θα μεγαλωσει και η αγορα και μπορει να δουμε μια πτωση τιμων. Σχετικα με τα παχνιδια που εχεις, στο library μου λεει οτι εχω 123 παιχνιδια και στο badge 127. Μαζι με τα dlc ξεπερνανε τα 200 αλλα δεν ξερω πως τα μετραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν καταλαβα καλα, τα booster pack εχουν μεσα 3 καρτες, και τα πετυχαινεις τυχαια ενω παιζεις. Αλλα δεν συμφερει να τα ανοιξεις γιατι ξεχωριστα τις αγοραζεις φθηνοτερα

Ναι, αυτό εννοούσα :P - τα booster στις 99% των περιπτώσεων αξίζει να ανοιχτούν μόνο για την πιθανότητα foil card, αλλιώς είναι πιο κερδοφόρο να πωλούνται ως έχει.

 

Αυτό με την διαφορά library count - collector badge το κάνει και σε εμένα (463 με 493), μάλλον είναι κάποιο bug( ; ) μια και το όλο σύστημα (και η συγκεκριμένη αλλαγή) είναι σε beta ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Game Collector Badge αφαίρεσαν απο το συνολικό άθροισμα των παιχνιδιών τα dlc και τα free to play games, και κάθε παιχνίδι δίνει 1xp. είναι λίγο bugged και μερικά δίνουν παραπάνω ακόμα αλλά πιστεύω θα διορθωθεί!

 

Τα booster λοιπόν δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα για να το πάρουμε, ούτε καν να είμαστε online στο steam. Εγώ το δικό μου το βρήκα να με περιμένει στο inventory σήμερα το πρωί που ανοιξα το steam.

Το πόσα και πότε θα τα πάρουμε είναι τελείως random ακόμα. Π.Χ. Άλλος 50lvl πήρε 1 booster και άλλος 5lvl που δεν είχε μαζέψει κάν όλες τις κάρτες που του έριχναν τα παιχνίδια του βρήκε 3.

 

Τέλος κέρδος μόνο με τις foil πλέον και οχι μεγάλο πιά.

Μέχρι τώρα έχω βγάλει περίπου 40Ε απο τις 3 foil που βρήκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα booster packs, για κάθε 10 Level που ανεβαίνουμε στο steam αυξάνεται η πιθανότητα να βρούμε booster κατά 20%.

 

 

  • Level 10: +20% increase in your drop rate
  • Level 20: +40% increase in your drop rate
  • Level 30: +60% increase in your drop rate
  • Level 40: +80% increase in your drop rate
  • Level 50: +100% increase in your drop rate
  • Etc.



Και πλέον στο Badges/How do I earn card drops? γράφει αν μπορείς να λάβεις booster pack.



Και λογικά μετά απο την τελευταία ανακοίνωση θα δούμε άυξηση στις τιμές.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύξηση στις τιμές των badges ή και των καρτών??

Τα badges είναι "priceless"

 

Εγω γιατι θα ελεγα μειωση; Αν ολο και περισσοτεροι περνουν badges δηλαδη καρτες, οι τιμες θα πεσουν γιατι θα υπαρχει μεγαλη προσφορα

Γιατί όλοι θα θέλουν αρχικά να αυξήσουν τις πιθανότητες να βρούν boosters και θα κάνουν level up.

 

Μετά θα έρθει η μεγάλη προσφορά.. Αλλά και πάλι δεν είναι και τόσα πολλά τα boosters που μοιράζονται. Πόσα έχετε βρεί; Εγώ ένα και έχω 24 παιχνίδια που έχουν κάρτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα badges είναι "priceless"

 

Γιατί όλοι θα θέλουν αρχικά να αυξήσουν τις πιθανότητες να βρούν boosters και θα κάνουν level up.

 

Μετά θα έρθει η μεγάλη προσφορά.. Αλλά και πάλι δεν είναι και τόσα πολλά τα booster που μοιράζονται. Πόσα έχετε βρεί; Εγώ ένα και έχω 24 παιχνίδια που έχουν κάρτες..

 

Σιγουρα ειναι priceless τα badges αλλα υπάρχει ενα ταβανι το οποιο το οριζει η τυχη και η τσεπη μας

 

Αντε να εχω περιπου 7 παιχνιδια που εχουν καρτες και δεν εχω βρει κανενα booster και ειμαι 12 level. Μου φαινεται ιδανικη περιοδος να κανουμε level up καποια badge για να ανεβουμε level. Αν φτασω 20 level θα ειναι ικανοποιητικα πιστευω. 

 

ΥΓ Πρεπει να βρω μια τακτικη για το πως θα κινηθω στην αγορα για να ανεβω level γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι lvl 20 και πάλι μόνο 1 booster πήρα. Φαντάζομαι λογικά οτι οι πιθανότητα να βρείς booster πολ/ζεται με τον αριθμό παιχνιδιών με κάρτες που έχεις έχεις.

Αλλά και πάλι είναι πιθανότητες άρα μπορεί κάποιος να μην πάρει ποτέ booster.

 

Η καλύτερη τακτική είναι να κάθεσαι με το δάχτυλο στο F5 και ότι βλέπεις κάτω απο την κανονική τιμή να το χτυπάς.
 

'Η να επενδύσεις αρκετά.
 

Αν πιστεύεις οτι αξίζει πάντως ξεκίνα με badges του TF2, faerie solitaire και του Serious Sam 3 που είναι οι πιο φθηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω οτι και του brutal legend έπεσαν αλλά είναι πολλές για το badge.

Άρα

Brutal Legend 0,20x15 καρτες =3Ε το badge

TF2,faerie solitaire, Serious Sam3 0,24X9=2,16E το badge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση που με βασανιζει εδω και μερες

Οταν ανεβαζουμε level ενα badge, λεει πχ 200xp στο level 2. Περνουμε επιπλεον 200 xp ή 100xp επειδη εχουμε ηδη παρει 100 απο το level 1?

Το super meat boy ειναι καλο για badge. Μπορεις να βρεις τις καρτες τωρα απο 0.37 και εχει μονο 5 καρτες. οποτε αν τις παρει καποιος σε εκεινη την τιμη βγαινει <=2ευρω. (Στην χειροτερη με 0.40 ευρω ετσι, οχι παραπανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A.R.E.S., 6 κάρτες στο set με τιμές μεταξύ €0,30 και €0,40 - τελική τιμή ανά badge €1,80 με €2,40.

Blocks That Matter, 6 κάρτες στο set με τιμές μεταξύ €0,25 και €0,35 - τελική τιμή ανά badge €1,50 με €2,10.

 

Επίσης αυτές που αναφέρει ο Squall5000 πιο πάνω, αν και του Brutal Legend τουλάχιστον υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις οπότε ίσως είναι πιο ριψοκίνδυνη αγορά απο τις υπόλοιπες (μια και το set θέλει 15 κάρτες).

 

@gavros10, το xp. που αναφέρει το κάθε badge είναι αθροιστικό - παίρνεις 100 xp. ανά level του badge.

 

Πρόσεξε κανείς τις τιμές των καρτών/backgrounds/emoticons του Zack Zero; Μιλάμε για €1,00 με €2,00 ανά κάρτα (non-foil)... Ίσως να αξίζει για γρήγορη αγορά σε κανένα Daily Deal 66% - 75% off, πριν προλάβει να "κορεστεί" η αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε κανείς τις τιμές των καρτών/backgrounds/emoticons του Zack Zero; Μιλάμε για €1,00 με €2,00 ανά κάρτα (non-foil)... Ίσως να αξίζει για γρήγορη αγορά σε κανένα Daily Deal 66% - 75% off, πριν προλάβει να "κορεστεί" η αγορά;

Δεν το είχα παρατηρήσει! Είδες η χαμηλή προσφορά;

Γενικά πάντως αρκετά παιχνίδια με κάρτες είναι σε προσφορά στο amazon όπως Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00BJ8DO3C/ref=cm_sw_su_dp?tag=electronicfro-20">Tower Wars , Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00B2BMCKC/ref=cm_sw_su_dp?tag=electronicfro-20">Triple Town , Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00BIMSDR6/ref=cm_sw_su_dp?tag=electronicfro-20">Brutal Legend , και το πολύ καλό τελικά Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00CIBB0OY/ref=cm_sw_su_dp?tag=electronicfro-20">FTL: Faster Than Light

Ή σε bundle Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00DBGNTSK">CAG Bundle 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...