Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το SAM δεν δουλεύει τόσο εύκολα στα bots, γιατί πρέπει να τρέχει μαζί ο steam client με τα credentials του bot. Στην περίπτωση των 2-3 bot ξεπερνιέται εύκολα αυτός ο περιορισμός, σε φάρμες των 500 bots είναι αδύνατο να λειτουργήσει, ως έχει.

 

Ομως, αν/όταν συνδέσουν τις κάρτες με τα achievements, είμαι 100% βέβαιος πως θα φτιαχτεί άλλο εργαλείο παράκαμψης μέσα σε 10-15 μέρες. Ηδη ο archi (asf) το είχε αναφέρει ότι σκεφτόταν να προσθέσει achivs και -με επιφύλαξη αυτό- στις πληρωμένες εκδόσεις που δίνει σε ρώσους κτλ η λειτουργία αυτή συμπεριλαμβάνεται.

 

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αυτό που σκέφτεται να κάνει η valve αλλά το πρόβλημά της δεν είναι μόνο ότι χαλάει ο αλγόριθμος που μας προτείνουν παιχνίδια. Το πραγματικό πρόβλημα είναι οτι χάνει λεφτά από τους devs που δίνουν σωρηδόν κλειδιά, επειδή ακριβώς δεν έχουν περιορισμό στο πόσα κλειδιά θα διαθέσουν. Αυτό ακριβώς ήταν η πηγή του προβλήματος για τα ψεύτικα παιχνίδια και τα bot farms. Ενδεχομένως στο νέο Steam Direct να έχουν προυπολογίσει την χασούρα απ'αυτό, εξ'ού και το αντίτιμο των $100 ανα παιχνίδι αντί $100 ανά developer.  ¯\_(ツ)_/¯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παίδες, εγώ έχω από το Summer Sale, τις ακόλουθες κάρτες διπλές, αν θέλει κανείς ανταλλαγή, μου το λέει:

 

Scouts

City Park

Beach

Picnic x2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίστε μου τι πρέπει να κάνουμε ώστε να μην έχουμε αναμονή στα trades;

 

Να ενεργοποιήσουμε σε κινητό κάποιο app;

 

Nαι πρεπει να ακτεβασεις το steam app στο κινητο σου και να το συνδεσεις με το λογαριασμο σου, αλ΄λα νομιζω οτι και να το κανεις, για πρωτη φορα θα πρεπει να περιμενεις 7 μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα...

 

Εντάξει, ευχαριστώ, θα το κάνω για να υπάρχει, και βλέπουμε.

 

Ή καυεβάζεις το WinAuth στον υπολογιστή που κάνει την ίδια δουλειά και είναι πανάλαφρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άλλο πάλι και τούτο!

 

Έφαγα εβδομαδιαίο trade ban για spamming, λέει, χωρίς περαιτέρω αιτιολόγηση.

 

Το μόνο που έκανα ήταν να ανοίγω από ένα trading topic σε κάθε παιχνίδι για το οποίο έχω κάρτες, και μάλιστα όχι ένα την ημέρα. Δεν πόσταρα άσχετα, δεν άνοιγα πολλαπλά θέματα σε κάθε παιχνίδι, δεν ενόχλησα άλλους χρήστες, και τώρα μου σκάει trade ban. Απλά ήταν πολλά τα θέματα που άνοιγα αλλά ένα thread ανά παιχνίδι δεν το λες spamming, απλά πόσταρα με κάποια συχνότητα.

 

Έστειλα ήδη στο support, αν δεν το σηκώσουν παρατάω και κάρτες και όλα και να πάνε να κόψουν το λαιμό τους, ήδη είχα κουραστεί αλλά αυτό παραπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα.

 

Μετά από μιάμιση μέρα το support τους εδέησε να μου απαντήσει λέγοντας πως "I have been banned for spamming users". Μετά με απείλησαν πως αν συνεχίσω να το κάνω ο λογαριασμός μου θα γίνει μόνιμα ban και από κάτω τα κλασσικά links με τους Terms of Use.

 

Να πάνε να @#$@#!@.

 

Κάνω το ίδιο πράγμα εδώ και χρόνια, ανοίγω ΕΝΑ trading thread ανά παιχνίδι για το οποίο έχω κάρτες, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Δεν ποστάρω ποτέ σε άλλα θέματα ή προφίλ (για την ακρίβεια δεν ποστάρω ποτέ και πουθενά) και δεν ανέχομαι όταν ξέρω πολύ καλά τι έχω κάνει να μου λένε μπούρδες.

 

Έστειλα τον ορισμό του angry email σαν απάντηση χωρίς να τους βρίζω ή να τους απειλώ προφανώς, αλλά σε περίπτωση που με κάνουν όντως permaban γιατί θιχτούν κράτησα ένα αντίγραφο της library για να ξέρω ποια παιχνίδια θα αγοράσω στο GOG. Επίσης, αν μου μπλοκάρουν το account, αγορά DRM free η/και κατευθείαν από το developer και αν δεν υπάρχει τρόπος να παρακάμψω το Steam πάλι αγορά και μετά ωραιότατος θείος. Άντε γιατί πολύ το τραβήξανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άκουσα από γνωστούς ότι έχει "πέσει άγριο χέρι" σε όσους ανοίγουν πάρα πολλά trade offers (αλλά μιλάμε για πάρα πολλά, τα περιστατικά που άκουσα ήταν για 50+ και 100+ trade offers).

 

Ήταν στις συζητήσεις των σωστών παιχνιδιών, στο trade κομμάτι, οπότε εικάζω ότι οι προσωρινοί αποκλεισμοί έπεσαν λόγω αριθμού νημάτων, όχι για spam σε λάθος ενότητα κτλ. που διαβάζω στους όρους χρήσης.

 

Βασικά, δεν βλέπω κάτι που να θέτει περιορισμό στον αριθμό των προσφορών. Εσύ, αν επιτρέπεται, πρόσες προσφορές είχες ανοίξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές. Είχα 3800+ κάρτες και μόνο τα συμπληρωμένα μου σετ ήταν πάνω από 300, και σίγουρα τα συνολικά threads που είχα προλάβει να ανοίξω ήταν πάνω από 100. Αν τα άνοιγα όλα, εντελώς στον αέρα, θα έλεγα 500-600 threads σε ισάριθμα trading sections, αλλά να τονίσω πως ΠΑΝΤΑ έκανα το ίδιο πράγμα χωρίς κανένα πρόβλημα. Στα νεύρα μου έφτιαξα ένα σωρό σετ γιατί παρατάω την υπόθεση αλλά και πάλι τώρα έχω 3400 κάρτες περίπου. Μόλις περάσει το ban θα κάνω κανένα giveaway ή θα τις στείλω σε κανένα bot.

 

Δε δικαιολογώ απολύτως τίποτα. Δεν υπήρχε προειδοποίηση για αλλαγή των όρων χρήσης, πέρα από έναν περιορισμό να ανοίγεις θέμα ανά ώρα (που είναι λογικό) δεν υπήρχε άλλο εμπόδιο, ειλικρινά η συμπεριφορά μου δεν παρεμπόδιζε άλλους χρήστες (πχ να έχω 2 - 3 θέματα ανοιχτά στο ίδιο section και όλα πρόσφατα) και προφανώς ήταν στη σωστή ενότητα. Ανοίγω κάθε θέμα ξεχωριστά και ΟΛΑ ήταν στο trading. Η αιτιολογία που μου έδωσαν απλά δε στέκει ούτε καν με τους όρους χρήσης τους, και τους το έτριψα στα μούτρα στην απάντησή μου.

 

Εκτός πια αν η κοινότητα του Steam είναι τόσο ευαίσθητη που ένα θέμα ανά game trading section ενοχλεί τόσο πολύ. Οι cheaters δεν ενοχλούν, οι hackers δεν ενοχλούν, οι scammers δεν ενοχλούν (που εκεί μιλάμε για λεφτά, όχι μερικά σεντς), ενοχλεί το trading στο άθλιο forum του Steam. Δουλευόμαστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ απλά αναφέρω τι έχω μάθει πως συμβαίνει εδώ και κάποιο διάστημα.

 

Δεν ασχολούμαι με κάρτες πέραν του να συμπληρώνω κανένα set αραιά και πού με τα packs που μου βγάζει το Steam μια στο τόσο, άντε και να αγοράζω κάποια κάρτα που μου λείπει από αγαπημένο παιχνίδι αν βάλω κανένα τάληρο το εξάμηνο.

 

Μπορεί να δέχτηκαν αναφορές από χρήστες, δεν ξέρω πώς λειτουργεί το πράγμα εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε αναφορές από χρήστες δέχτηκαν ούτε τίποτα, απλά δικό τους είναι το μαγαζί και ό,τι γουστάρουν κάνουν. Θέλουν να αναγκάσουν όλο τον κόσμο να κινείται μέσα από το Steam Market και αυθαίρετα επιβάλλουν περιορισμούς που δε στηρίζονται από τους ίδιους τους όρους χρήσης τους. Ακόμα και η "αιτιολογία" που μου δίνει στο δεύτερο μήνυμα δε στέκει γιατί τα threads μου δεν ήταν duplicates (άκου duplicative).

 

Τέλειωσα με το πανηγυράκι τους, όσο κράτησε κράτησε και να χαίρονται το μονοπώλιό τους όπως το καταντήσανε.

 

EDIT - και να με συμπαθάτε που το έκανα σήριαλ.

 

 

 

 

post-128915-0-64525700-1500482813_thumb.png

 

 

 

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...