Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα μαλακια και ξοδεψα 40 λεπτα για καρτες.. 
καποιες αξιζαν αλλα εκανα το λαθος και μερικες τις εσπασα για εμβλημα.. (πιστευα θα μου εμεναν οι καρτες...)
Ξερει κανεις φθηνα παιχνιδια αλλα που να βγαζουν και με το παραπανω τα λεφτα τους? (πχ. εχω παρει ολα οσα εχουν 0.20$ που οι καρτες τους κοστιζουν 0.25$+)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παίδες μπορείτε να τσεκάρετε αν σας δείχνει στο Market αν έχετε listed κάρτες; Μου δείχνει κανονικά την λίστα με αυτές που έχω προς πώληση και μόλις μπαίνω στην καθεμία, πχ για να αλλάξω την τιμή ή να ακυρώσω την πώληση, δεν μου εμφανίζει τίποτα, σαν να μην την έχω! Δοκίμασα να καθαρίσω τα πάντα από cache, cookies κτλ αν και το κάνει και απ' το Steam, όχι μόνο σε browser. Που διάολο bugαρε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει να πάρει τις κάρτες απόλα του τα παιχνίδια,δεν είναι ανάγκη να τα έχει εγκατεστημένα.

Ας βάλει το:

 

Idle Master

 

κάνει simulate στο backbone του steam τα pIDs των παιχνιδιών,και όσο το τρέχετε ρίχνει κάρτες το steam.

Καλό και έμπιστο εργαλείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μπορείτε να τσεκάρετε αν σας δείχνει στο Market αν έχετε listed κάρτες; Μου δείχνει κανονικά την λίστα με αυτές που έχω προς πώληση και μόλις μπαίνω στην καθεμία, πχ για να αλλάξω την τιμή ή να ακυρώσω την πώληση, δεν μου εμφανίζει τίποτα, σαν να μην την έχω! Δοκίμασα να καθαρίσω τα πάντα από cache, cookies κτλ αν και το κάνει και απ' το Steam, όχι μόνο σε browser. Που διάολο bugαρε;

 

Τώρα που το λες, έβαλα μία κάρτα χτες που δε μου την εμφανίζει στα πράγματα που έχω βάλει προς πώληση αλλά μου γράφει listing created. Μια κάρτα που έβαλα πιο μετά πάντως πωλήθηκε χωρίς πρόβλημα. Μάλλον είναι ένα από τα πολλά προβλήματα του Steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει να πάρει τις κάρτες απόλα του τα παιχνίδια,δεν είναι ανάγκη να τα έχει εγκατεστημένα.

Ας βάλει το:

 

Idle Master

 

κάνει simulate στο backbone του steam τα pIDs των παιχνιδιών,και όσο το τρέχετε ρίχνει κάρτες το steam.

Καλό και έμπιστο εργαλείο.

Με βοηθησε παρα πολυ μπορω να πω.. Το εβαζα στο εργαστηριο οσο καναμε μαθημα και τα πηγε καλυτερα απ οσο περιμενα! Το συνιστω και εγω! :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βοηθησε παρα πολυ μπορω να πω.. Το εβαζα στο εργαστηριο οσο καναμε μαθημα και τα πηγε καλυτερα απ οσο περιμενα! Το συνιστω και εγω! :D

ναι ναι..είναι εργαλείο όσων ασχολούνται με τις κάρτες του steam..

Υπάρχει και bug..

Αν κάνεις γρήγορα next next περιμένοντας το πολύ 5sec σου ρίχνει κάρτες!

Φαντάσου μάζεψα 400+ κάρτες σε λιγότερο από 30 λεπτά :P και τις πούλησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το εβαλα και εγω το Idle Master μιας και εδω και 10 χρονια δεν ασχοληθηκα ποτε και εχω τις παναγιας τα ματια απο καρτες. Προσπαθω να προλαβω την κυκλοφορια του Nier ωστε να το παρω οσο το δυνατον φθηνοτερα ΜΕ sTEAM FUNDS.

 

Το ζορι μου ειναι μηπως παιζει καμια περιπτωση Ban. Μιλαμε για σχεδον 400 παιχνιδια αρκετα εκ των οποιων πρωτοκλασατα που εχουν πληρωθει αδρα. Δηλαδη οχι μονο bundles του κιλου.

 

Διαβασα οσο μπορουσα στα internets αλλα definite απαντηση δεν εχω βρει. Μιας και ασχολουμαι αποκλειστικα με το Horizon δεν ανοιγω καν το PC να παιξω αλλα απο την αλλη δεν μπορω να μην ανησυχησω. Βεβαια τα ηδη 5 ευρω που εχω βγαλει ειναι δελεαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το χρησιμοποιώ τακτικά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αλλά από τη στιγμή που είναι 3rd party και πρακτικά μια homebrew εφαρμογή δε θα σε εξασφαλίσει 100% κανείς. Πολύς κόσμος το χρησιμοποιεί χωρίς θέματα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε με το IdleMaster που χρησιμοποιούν οι μισοί, ούτε με το ASF που χρησιμοποιούν οι άλλοι μισοί υπάρχει θέμα με ban. Θεωρητικά πάντα μιλώντας και ο καθένας έχει ευθύνη για τις πράξεις του. Αλλά έχει πέσει πολύ ψέκασμα και ο καθένας γράφει διάφορα εκεί στα ιντερνετια.

 

Οι idlers δεν κάνουν και τίποτε μαγικά ούτε κομπίνα, είναι σαν να τρέχεις το ήδη αγορασμένο παιχνίδι και ουσιαστικά τη valve την συμφέρουν οι καρτοπωλήσεις (διότι $$) και γλιτώνουν τα downloads, και μη μιλήσουμε για τον εθισμό που αγοράζουν όλοι παιχνίδια με κάρτες. Η valve πάντως μπορεί να δει οτι τρέχει idler, και για το IdleMaster μέσω του steam client και για το ASF μέσω των request που γίνονται στους server της. Δεν είναι hack, το ξέρουν πολύ καλά τι συμβαίνει.

 

Επειδή η valve έκανε μια αλλαγή πρόσφατα σχετικά με τους idlers και τα VAC-protected παιχνίδια, μια έξυπνη λύση είναι να βάλετε σε blacklist τα παιχνίδια που έχουν VAC για να μη τα "τρέχει".
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εγω παντως εχω αγορασει αρκετα παιχνιδια στο Steam με τα λεφτα απο τις καρτες των διαφορων free games...

Ευχαριστως θα λερωσω την library μου για να προσθεσω σε αυτη ουσιαστικα τζαμπα μερικα παιχνιδια που οντως θα παιξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρώτη φορά το ακούω και προσπαθώ να το καταλάβω.

Όλα τα games δίνουν κάρτες αυτόματα με το που τα αποκτήσεις στο steam? Και αυτές μπορείς να τις πουλήσεις στο marketplace?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρώτη φορά το ακούω και προσπαθώ να το καταλάβω.

Όλα τα games δίνουν κάρτες αυτόματα με το που τα αποκτήσεις στο steam? Και αυτές μπορείς να τις πουλήσεις στο marketplace?

 

 

Σου λεεί αν έχει Trading Cards στο Store Page του εκάστοτε παιχνιδιού.

 

Για να πάρεις τις κάρτες πρέπει να αποκτήσεις περίπου 2 ώρες game time σε κάθε παιχνίδι με καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...