Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το έχω από πέρσι το Enhanced Steam για να τσεκάρω ιστορικό χαμηλό. Το "Γρήγορη πώληση" και το "Άμεση πώληση" προσθέτει ε; Η διαφορά τους ποια είναι; Ότι το "Άμεση" δίνει περισσότερες πιθανότητες λόγω χαμηλότερης τιμής ή σου εγγυάται πώληση για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω;

 

Γενικά η κατάλληλη προσέγγιση όταν ορίζεις τιμή ποια είναι; Έχω μπερδευτεί με τα 2 cents προμήθεια του Steam. Όταν μου λέει πχ Starting at: €0,08 αν εγώ το βάλω €0,07 ο αγοραστής θα πληρώσει €0,09 οπότε πούλησα φθηνότερα ή ακριβότερα;

Οσων αφορα για την τιμη που θα το πουλησεις,πουλα το 0,08 οσο λεει οτι ειναι διαθεσιμη στην αγορα ετσι θα κερδισεις 0.06 και το steam θα κρατησει τα 0.02.Απο την στιγμη που τοσο πωλειται τοσο βαλτην και εσυ για να την δωσεις γρηγορα(παιζει να πεσει κι αλλο η τιμη).Αρα αν θες να τις δωσεις αμεσα σε σωστη τιμη βαζεις την τιμη ''starting at''.Δεν ξερω ποιο add on το κανει αυτο αυτην την στιγμη απροβληματιστα μιας και το inventory helper που χρησιμοποιω το εκανε παντα αψογα αλλα εχω κανα 15 ημερο να πουλησω καρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω το Τhe Distillery απο το bastion badge

 

Εχω:

 

* 2x minibosses + 1 Bestiary απο το Crypt of the Necrodancer

* Level one + Level 15 + Random card απο το Fake colours

 

Δίνω και 2 κάρτες αν θέλετε

 

Steam id: lautrecofcarim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τελευταίο και σας απαλλάσσω απ' το κουραστικό ερωτηματολόγιο.  :lol: Υπάρχει καμιά περίπτωση να πέσει ban στο account λόγω idle master?

Oχι εκτος αν εισαι πολυ απροσεκτος και φαρμαρεις καρτες ενω εισαι σε game προστατευμενο με το συστημα VAC (π.χ cs go ,team fortress 2 κτλ) αλλα ακομα και τοτε ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες εως μηδενικες.Αν φαρμαρεις οσο δεν παιζεις εισαι 100% καλυμμενος.Το κανω χρονια.Κατι τελευταιο,για να αυξησεις τρομερα τους ρυθμους που πεφτουν οι καρτες μετα το αρχικο φαρμαρισμα των 2 ωρων κανε συνεχεις εναλλαγες στα games στο idle master γιατι πλεον οι καρτες κυριως πεφτουν οταν κλεινει το game.

 

edit: Oποιαδηποτε αλλη απορια εχεις για το idle master ευχαριστως στειλε μου Pm να μην σπαμαρουμε και το thread.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει γράψτε τα εδώ να μην χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε. ;)

Ακριβώς έτσι είναι, λίγη προσοχή να μπουν σε blacklist τα VAC games και είσαι 99.99% ασφαλής. Επειδή έχει σταματήσει η υποστήριξη στο IdleMaster ίσως παρουσιάσει προβληματάκια όπως αυτό με το Winter Sales Badge που αργά η γρήγορα θα κρεμάσει το IM, χρειάζεται να μπει ως blacklisted παιχνίδι το 566020.

 

Να αναφέρω οτι εναλλακτικά υπάρχει το ASF (Archi Steam Farm) που κάνει την ίδια κ ίσως καλύτερη δουλειά χωρίς να χρειάζεται τον steam client να τρέχει, είναι λίγο δύστροπο στην αρχικοποίηση αλλά πολύ δυνατό και εξίσου ασφαλές, με άπειρες σχεδόν αχρείαστες δυνατότητες. Πολλοί δεν το προτιμούν γιατί δεν είναι όμορφο και εύχρηστο, είναι console εφαρμογή που απλώς κάνει τη δουλειά.

 

Τέλος πάντων, είχα ξεκινήσει να φτιάχνω ένα υβριδικό open source interface πάνω στο ASF του Archi, με τη λογική του IM για απλούς χρήστες που θέλουν να βλέπουν τί τρέχουν και να έχουν τον έλεγχο. Θα το είχα ήδη δώσει public αλλά με ζοχάδιασε αρκούντως ο υπεροπτικός άρτσι σε κάποια πράγματα που ζήτησα για την επικοινωνία με την κονσόλα του και δυστυχώς το έστειλα στις καλένδες. -_-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω βάλει τίποτα σε blacklist γιατί δεν μου αναφέρθηκε κάτι τέτοιο. Όπως το κατέβασα, το αποσυμπίεσα και το τρέχω εδώ και 3-4 μέρες. Μαλακία έκανα; (αν και τελειώνει τώρα, 3 games έμειναν, στην πορεία για κάθε νέο παιχνίδι μπορώ να τα κάνω idle μόνος μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλά αν ήθελες να είσαι έξτρα προσεκτικός όπως σου είπε κι ο jesse θα έβαζες τα παιχνίδια που έχουν προστασία VAC σε blacklist. Αυτο που είπα εγώ για το winter sales badge συμβαίνει 2 φορές το χρόνο, σκαλώνει το IM και ψάχνει για κάρτες σε παιχνίδι που δεν υπάρχει. Η τυχαίνει να κρεμάει όταν σκανάρει τη σελίδα με τα badges. Αν δεις οτι σκάλωσε και δεν προχωράει σε άλλο παιχνίδι, το βάζεις blacklist κι αυτό και καθαρισες. ;)

 

Κατι άλλο ως άχρηστη πληροφορία της μέρας,

μέσα στον κατάλογο του IM υπάρχει το εκτελέσιμο steam-idle.exe . Οποιος λοιπόν θέλει να τρέξει μόνο ένα παιχνίδι για χ ώρες απλά τρέχει steam-idle ####  όπου #### το app_id του παιχνιδιου. Το app_Id το βλέπουμε στο steam store πχ. http://store.steampowered.com/app/####. Φυσικά και μ'αυτό τον τρόπο χρειάζεται να τρέχει το steam client αλλά έτσι παρακάμπτουμε το IM που ενδεχομένως σκαλώνει, κρεμάει ή απλά δεν το γουστάρουμε εκείνη την ώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο, ενώ δίνει τις μισές απ' τις υπάρχουσες κάρτες σε ένα παιχνίδι, έχω μερικά που μου έριξε λιγότερες απ' τις μισές; Πχ 3/11 και λέει No card drops remaining.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου 'δωσε διπλές ή τριπλές ίδιες και δεν πήρες χαμπάρι;

 

Μου έδωσε ναι, η αλήθεια είναι ότι δεν παρατήρησα στα Badges κάθε μία κάρτα ξεχωριστά, κοίταξα μόνο πόσες είχα κι αν είχε άλλες να δώσει, άρα τις διπλές/τριπλές κτλ δεν τις μετράει στο σύνολο ε; Ok τώρα βγάζει νόημα. Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Άσχετο, αλλά μόλις κατάφερα να έχω 5 συμπληρωμένα σετ του Witcher 3 στο inventory μου και να έχω αποκτήσει όλες τις κάρτες είτε μέσω εισερχόμενων trades/ counter-offers είτε από Steam Card Exchange. Μόνο το foil set μου λείπει αλλά δε με βλέπω να το αποκτώ ποτέ, και έτσι κι αλλιώς δε θα φτιάξω τα badges.

 

Over and out, απλά χάρηκα και κάπου ήθελα να τα πω :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, υπάρχει περίπτωση να είναι καλύτερα να μετατρέπεις τις κάρτες σε gems αντί να τις πουλήσεις? Με την λογική ότι μπορεί να κραφτάρεις κάποια καλύτερη? (βέβαια μπορεί και να μην σου κάτσει αλλά λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

 

Η αξία μιας κάρτας σε gems δεν είναι η αναγραφόμενη αλλά ισούται με τα gems που θα ξόδευες για να φτιάξεις ένα booster pack, το οποίο δίνει 3 κάρτες. Τα ακριβότερα είναι τα packs για σετ 5 καρτών, που κοστίζουν 1200 gems, και τα φτηνότερα για αυτά των 15 που κοστίζουν 400. Δηλαδή 1200/4 = 400 και 400/3 = 133. Η πιθανότητα για foil είναι απειροελάχιστη.

 

Συμφέρει ΜΟΝΟ αν μπορείς να φτιάξεις booster pack που οι κάρτες του αθροίζουν πάνω από την τιμή ενός sack of gems (1000 gems) αφαιρώντας τις προμήθειες του Steam. Το έκανα συστηματικά με το Order of Battle: Pacific αλλά είναι πλέον αρκετά φτηνό, και νομίζω πως αξίζει τον κόπο οριακά με το Witcher 3 ή το Dark Souls 3, αλλά γενικά θέλει υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...