Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη χιλια για το off-topic ερωτημα, ποια ειναι η διαδικασια , πως φτιαχνω καρτες και τις πουλω; εχει σχεση με τα achievements ανα παιχνιδι που βλεπω στο steam;

 

από ότι ξέρω: παίζοντας (κάποια) παιχνίδια στο Steam ανάλογα με το τι κάνεις (ίσως achievements???) κερδίζεις από το Steam trading cards τις οποίες τις χρησιμοποιείς για συλλογή, τις μετατρέπεις σε gems (δεν ξέρω τι τα κάνεις αυτά στην συνέχεια) ή τις πουλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίζοντας παιχνίδια που έχουν κάρτες παίρνεις τις μισές από όσες θέλει συνολικά το αντίστοιχο έμβλημα. Απλά δηλαδή να έχεις ανοιχτό το παιχνίδι, ακόμα και να μην παίζεις μετά από λίγη ώρα θα σου δώσει σταδιακά τις κάρτες. Αν θες να φτιάξεις το έμβλημα, μαζεύεις τις υπόλοιπες είτε με ανταλλαγές είτε από την Αγορά. Εάν δεν σε ενδιαφέρει, μπορείς να πουλήσεις όσες μάζεψες για λίγα επιπλέον λεφτά στο Πορτοφόλι. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://steamcommunity.com/tradingcards/faq/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζοντας παιχνίδια που έχουν κάρτες παίρνεις τις μισές από όσες θέλει συνολικά το αντίστοιχο έμβλημα. Απλά δηλαδή να έχεις ανοιχτό το παιχνίδι, ακόμα και να μην παίζεις μετά από λίγη ώρα θα σου δώσει σταδιακά τις κάρτες. Αν θες να φτιάξεις το έμβλημα, μαζεύεις τις υπόλοιπες είτε με ανταλλαγές είτε από την Αγορά. Εάν δεν σε ενδιαφέρει, μπορείς να πουλήσεις όσες μάζεψες για λίγα επιπλέον λεφτά στο Πορτοφόλι. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://steamcommunity.com/tradingcards/faq/

 

Σε ευχαριστω πολυ! Εχοντας διαβασει, επιβεβαιωσε με οτι καταλαβα ΣΩΣΤΑ: τις μαζευεις με βαση το χρονο που ξοδευεις στα παιχνιδια; Οσο περισσοτερο χρονο παιζω ενα παιχνιδι, τοσες περισσοτερες καρτες θα παρω; 

 

Anyway, θα το παρακολουθω στο steam και πιστευω να καταλαβω :) 

 

Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως σου δίνει ανά 15 ή ανά 30 λεπτά παιχνιδιού τις μισές κάρτες από όσες θέλει το έμβλημα. Π.χ. για ένα έμβλημα με 6 κάρτες, το αντίστοιχο παιχνίδι θα σου δώσει τις 3, και αν πούμε ότι τις δίνει ανά 30 λεπτά, σε μιάμιση ώρα θα σου τις έχει δώσει και τις 3. Μετά δεν παίρνεις καμία άλλη από αυτό το παιχνίδι, όσες ώρες ακόμα και να το παίξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά απο πότε το steam εβαλε το steam guard για τις αγοραπωλησίες σε κάρτες;

εβαλα να πουλήσω μια,μιας και μου την έδωσε 2 φορές και θέλει να εχω ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη υπηρεσία για τουλάχιστον 7 μέρες,αλλιως η κάρτα θα μπει για πώληση μετά απο 15 μέρες.

 

και κλασσικά λεω οκ ας το κάνω,αλλα δεν έχει εφαρμογή για WP,τι πρωτότυπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 9 Μαρτίου ξεκίνησε. Υπάρχουν φήμες ότι ετοιμάζεται εφαρμογή για Windows Phone. Μέχρι τότε, μπορείς να δοκιμάσεις το WinAuth αλλά όταν σου ζητήσει αριθμό τηλεφώνου, οπωσδήποτε να δώσεις τον δικό σου και να μην χρησιμοποιήσεις κάποιον προσωρινό κοινόχρηστο που δίνουν διάφορες online υπηρεσίες. Επίσης, μην ξεχάσεις να σημειώσεις το Recovery Code σε περίπτωση που θες να αφαιρέσεις το authenticator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 9 Μαρτίου ξεκίνησε. Υπάρχουν φήμες ότι ετοιμάζεται εφαρμογή για Windows Phone. Μέχρι τότε, μπορείς να δοκιμάσεις το WinAuth αλλά όταν σου ζητήσει αριθμό τηλεφώνου, οπωσδήποτε να δώσεις τον δικό σου και να μην χρησιμοποιήσεις κάποιον προσωρινό κοινόχρηστο που δίνουν διάφορες online υπηρεσίες. Επίσης, μην ξεχάσεις να σημειώσεις το Recovery Code σε περίπτωση που θες να αφαιρέσεις το authenticator.

δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο γιατι μια φορά την πάτησα στο origin μιας και ειχα κάνει αναβάθμιση στο κινητό απο 8.1 σε 10 και δεν κράτησα τα στοιχεια του authenticator.

στο steam έχω αρκετά ακριβότερη συλλογή και δεν ρισκάρω να γίνει καμιά στραβή.

προσωπικά δεν με απασχολεί,ας μείνουν στον λογαριασμό οι κάρτες,έλεγα μηπως έβγαζα κανενα ψιλό αυτη την περιοδο εκει πέρα για ψυχολογικούς σκοπούς αλλα δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε και εγω το εκανα. Απλα περιμενω να περασουν οι 15 ημερες και μετα μπαινουν για πωληση οι καρτουλες κανονικα

απλά σε 15 μέρες θα έχει πέσει τρομερά η τιμή.

Πόσο θα αξίζει να την δώσεις για 0.05-0.06€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο requirement για να πάρεις τις κάρτες του summer sale από το discovery queue;

 

Σε εμένα τις έδωσε κανονικά, και χθες και σήμερα. Το έκανε και ο αδελφός μου από τον λογαριασμό του (από 3 φορές, για να πάρει όλες τις κάρτες), δεν πήρε καμία κάρτα στο inventory. Εντούτοις, όταν πηγαίνει στο discovery, του λέει πως έχει πάρει όλες τις κάρτες για σήμερα.

 

Bug;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να είσαι πάνω από ένα συγκεκριμένο επίπεδο στο Steam. Λέει 5 αλλά αν θυμάμαι καλά και τα Χριστούγεννα τόσο έλεγε αλλά τελικά ήθελε παραπάνω,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να είσαι πάνω από ένα συγκεκριμένο επίπεδο στο Steam. Λέει 5 αλλά αν θυμάμαι καλά και τα Χριστούγεννα τόσο έλεγε αλλά τελικά ήθελε παραπάνω,

 

Κάτι τέτοιο υποψιάστηκα κι εγώ από ένα σύντομο search.

 

Ναι, αυτός είναι lvl 3, οπότε αυτό είναι.

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αγορές και μου έδωσε κάτι κάρτες summer sales trading cards.. σύνολο 6 και περίπου 10 δολάρια ή κάθε μία (όπως έλεγε).. ωραία και τώρα τί τις κάνω που είμαι άσχετος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθήστε κάποιος έμπειρος...

Έχω μαζέψει καμια 400ρια+ κάρτες με αποκλειστικό σκοπό να τις πουλήσω για να πάρω κανα παιχνιδάκι στα sales.

Βλέπω κάποιες πωλούνται στα 0,08 πχ και δίνουν 15 gems κι άλλες στην ίδια τιμή δίνουν 4 gems. Αξίζει σε κάποια περίπτωση να κάνεις τις κάρτες gems; Υπάρχει κάποιος "κανόνας"; Αξίζει να προσπαθήσω να craftarw κάτι ώστε να το πουλήσω ακριβότερα; (συλλογες-emoticons κτλ δε με πολυενδιαφέρουν)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...