Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT: Άκυρο post, φαίνεται μετά το σημερινό update έχει buggάρει το σύμπαν και ακόμα και σε ολοκληρωμένα trades που δεν ήταν on hold μου εμφανίζει πως πήρα από άλλους το Zombie από Two Worlds. Αν το δείτε μην τρομάξετε σαν εμένα.

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω Monaco και μου dropαρε κάρτα στο 30λεπτο. Αυτό που έπρεπε να περάσουν δύο ώρες gameplay για να σου πετάξει το κατάργησαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω Monaco και μου dropαρε κάρτα στο 30λεπτο. Αυτό που έπρεπε να περάσουν δύο ώρες gameplay για να σου πετάξει το κατάργησαν;

Εξαρτάται από τον developer του παιχνιδιού νομίζω. Σε μερικά δίνει πριν το δίωρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Είχε όμως ωραίο τραγουδάκι το mini-game του καλοκαιριού! :D

 

ΛΟΛ κλαίω, πάρε να 'χεις βρε εγκάθετε της βόλβο. :-D

 

 

Παίζω Monaco και μου dropαρε κάρτα στο 30λεπτο. Αυτό που έπρεπε να περάσουν δύο ώρες gameplay για να σου πετάξει το κατάργησαν;

 

Πριν κανά μήνα πείραζαν το σύστημα με τις κάρτες (το είδα στις ανακοινώσεις του idlemaster). Τότε οι κάρτες είχαν σχεδόν παγώσει για 2-3 ημέρες και κατόπιν σε κάποιους έπεφταν στο 20λεπτο και σε άλλους παρέμεινε η δίωρη αναμονή. Νομίζω πως αλλάζει η συμπεριφορά με το αν έχεις κάνει refund κάποιο παιχνίδι ή όχι, εννοώ αν έχει χρησιμοποιηθεί o μηχανισμός refund έστω και μία φορά. Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει ακόμα.. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν δεν το μάθατε, ο developer του idle master σταματάει να το υποστηρίζει.

 

Ευτυχώς, υπάρχει εναλλακτικό open-source προγραμματάκι (Archie Steam Farm) που δουλεύει παντού σχεδόν απροβλημάτιστα και μάλιστα χωρίς να απαιτεί το steam client ενεργό. Γενικά είναι πολύ δυνατό εργαλείο , το card farming είναι το 5% απο τις δυνατότητές του αλλά δεν είναι αναγκαίο να ενεργοποιηθούν όλες. Το μόνο πρόβλημα ας πούμε είναι οτι ως console app δεν έχει GUI για ρυθμίσεις κτλ. παρά μόνο ένα config αρχείο (xml / σύντομα json) που βέβαια ανοίγει με απλό notepad.

 

Μερικά χρήσιμα links για να μην ψάχνεστε: Οδηγίες για το ξεκίνημα / FAQ / Δυνατότητες

Μιας και το δουλεύω αρκετό καιρό, αν κάποιος χρειαστεί βοήθεια με τις ρυθμίσεις ας ρωτήσει εδώ ή με pm. ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ασχολείστε, προσέξτε.

 

Η Valve μόλις αύξησε το On Hold σε trades με χρήστες που δε χρησιμοποιούν Authenticator από 3 σε 15 μέρες.

 

Πρέπει επίσης να ισχύουν περίεργα πράγματα και για logins από άλλους υπολογιστές, έχετε το νου σας.

 

Η γελοιότητα της γελοιότητας ώ γελοιότητα.

 

Μέχρι τώρα έκανα κανονικά ανταλλαγές με χρήστες χωρίς Authenticator, τώρα δυστυχώς θα τις κόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα έκανα κανονικά ανταλλαγές με χρήστες χωρίς Authenticator, τώρα δυστυχώς θα τις κόψω.

 

Θα τις κόψουν αυτοί πρώτοι, να είσαι σίγουρος. :P

 

Οσοι δεν έμαθαν ακόμα το Winauth και το SteamDesktopAuthenticator, ή απλά δεν θέλουν να δώσουν κινητό, θα κλάψουν με τις αλλαγές. Το πιο γελοίο βέβαια για εμάς με ενεργό κινητό είναι οτι για κάθε πούλημα κάρτας στο market έρχεται και ένα confirmation! Εβαλα μερικές κάρτες και 2 booster packs και ζαλίστηκα να πατάω "confirm" σαν βλαμένος. Σαν clicker game, νιώθω οτι θα ανέβω λέβελ αν πατήσω 100 confirm.. :rolleyes:

 

LxPhom1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ σπάνια το market οπότε δε με πειράζει, και για το trading για κάρτες έχω βολευτεί με το Bluestacks και δε θέλω να μπω σε διαδικασίες με SteamDesktopAuthenticator. Αυτό με τα confirm είναι ένα θεματάκι, αλλά επειδή τα δουλεύω όλα πρακτικά από desktop δε με ενοχλεί πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να έχεις >1 συσκευή για authentication και επίσης, όλα περνάνε με import στο SDA και το Winauth, δηλαδή χωρίς να δίνεις πάλι κινητά κωδικούς κτλ

 

Αλλά χρειάζεται να έχεις δικαιώματα root στο bluestacks ή το κινητό/tablet για να πάρεις το αρχείο-κλειδί από το φάκελο \data\data\Valve\....\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...