Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ειμαι καινουριος ρε παιδια στον χωρο του trading,εσεις βγαζετε κερδος?και αν ναι,σας φευγει ο πατος οσον αφορα τον χρονο που διαθετετε καθε φορα?

Ευχαριστω.

 

Όχι .Το κέρδος είναι ελάχιστο σχετικά με τον χρόνο που χαλάς  ...συνήθως θα έχεις κακές προσφορές ( σε βαθμό 85%) θα κάνεις μερικά report έτσι για πλάκα και αυτό είναι όλο. Το μόνο κέρδος είναι να τις σουτάρεις στο market και να αγοράζεις τα game που θα είναι σε sales 0,18~0.20€ που βάζει στα -90%~-98%  ( αν και εδώ που τα λέμε δεν πρόκειται να ασχοληθείς ποτέ με αυτά απλά για να γεμίζεις την συλλογή!) 

 

Τώρα για τις trade επειδή βλέπω ότι λέτε πράγματα που δεν ισχύουν ...οι ανταλλαγές έχουν σχέση '' μόνο με την τιμή της κάρτας '' και είναι κάτι σαν χρηματιστήριο ένα πράγμα ( σχετίζετε με το ιστορικό αυτής! με το σύνολο για έμβλημα και με την ζήτηση ) τι θέλω να πω , ότι μια κάρτα π.χ. του Portal 2 μπορεί να κάνει 0,08€ το ίδιο μπορεί να κάνει και μια άλλη τυχαία κάρτα αλλά αν δεις το ιστορικό η του Portal 2 πωλείται σε αυτήν την τιμή συχνά ενώ η άλλη απλά υπάρχει σε αυτήν την τιμή αλλά πωλείται 0,05€ και σχεδόν ποτέ περισσότερο μια τέτοια προσφορά είναι unfair που λέμε.

 

Όλες η σελίδες 1:1 είναι σαχλαμάρες γιατί εκεί βόσκουν όλου με διπλοτρίτους λογαριασμούς και προσπαθούν και καλά να δώσουν εναπομείναντος κάρτες από εμβλήματα για άλλες που έχουν καλύτερη αξία!  Έχω στείλει πολλές φορές σε αυτούς να τους βοηθήσω και ως συνήθως απορρίπτουν την πρόταση και δεν λένε και τίποτα.ενώ στο νήμα γράφουν ψάχνω αυτές και μπορώ να δώσω άλλες ( η μόνη διαφορά είναι ότι οι άλλες είναι πάντα ίδιες π.χ. csgo-Radical αυτές η φτηνιάρες!!)  ακόμα και εκεί το 1:2 αν διαβάσετε είναι αποδεκτό ακόμα και από τους διαχειριστές απλά δεν πρέπει να ''γράφουμε '' εγώ προσωπικά τις χειρότερες trade τις έχω κάνει με και καλά 1:1 Trader (διαχειριστές εκεί!).  Εδώ ο άλλος λέει ανταλλάζω full set με άλλα full set και προσφέρει set από δωρεάν games και ζητάει από μη δωρεάν games!!!

 

Μερικοί από εδώ με ξέρουν και έχουν δει ότι με άτομα που ξέρω 1:1 ίδιο set κάνω ακόμα και αν μου δίνουν διπλή ενώ δίνω πίσω μια μονή από εμένα! ( αυτό με γυρνάει πίσω γιατί πρέπει να την βρω ξανά! και πολλές φορές δεν είναι εύκολο) 

Ναι έχω δικό μου νήμα και αλλάζω αλλά δεν χαρίζω στον καθένα γιατί απλά ούτε αυτός χαρίζει. Τέλος τα Full set είναι αλλού νου παπά ευαγγέλιο , πρέπει να υπολογίσει κάποιος και άλλα πράγματα...αυτά.

Λεφτά πάντως από το άθλημα δεν βγαίνουν!

 

Άντε να κάνω και μια ζήτηση αν και δεν θα βρω τίποτα λογικά, επειδή έχω σκοπό να κάνω το Deponia Foil έμβλημα αν κάποιος έχει μια σπάνια από αυτό του δίνω 2 κανονικές ( πριν προλάβεις να πεις τι 2 να ξέρεις ότι ποιο γρήγορα πουλάς 2 κανονικές παρά την Foil και θα πάρεις τα ίδια λεφτά στο πορτοφόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 Προσωπικά ελάχιστα με ενδιαφέρει αν ο άλλος έχει 5 accounts, με ενδιαφέρει πως αλλάζω κάρτες 1 προς 1 για την ίδια αξία και δεν καταφεύγω σε 1+1 η 1:2. Κάνουμε και οι δύο τη δουλειά μας.

 

Από εκεί και πέρα αν κάποιος δεν ελέγχει το Market για να δει πού κυμαίνεται η κάθε κάρτα που θέλει να αλλάξει είναι άξιος της μοίρα του. Δε θα αλλάξω κάρτα με τιμή 0,08 που στην αγορά είναι καταχωρημένες 1 στο 0,08, 1 στο 0,09, 2 στο 0,10 και 3 στο 0,11 αλλά αν υπάρχει μία στο 0,08 και 20 στο 0,09 δε "χάνω". Αν δεν ξέρεις την πραγματική μακροπόθεσμη αξία της κάρτας σου (να δεις τις εντολές αγοράς και πώλησης, τις τιμές όλου του σετ, άλλων σετ με ίδιο αριθμό, διαφορές στην ισοτιμία κλπ) δε σου φταίει κανείς.

 

Στο group που χρησιμοποιώ και έβαλα πιο πίσω εγώ δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα με τα trades μου, πέρα από 1-2 μεμονωμένες περιπτώσεις που ήθελαν να με γδάρουν, ενώ συναλλάσομαι σε μεγάλο ποσοστό με τους admins και μάλιστα σε κάρτες με πολύ σταθερές και χαμηλές τιμές. Από τη στιγμή που κάνω offer με ίσο net value γίνεται συνήθως δεκτό σε 1:1, 1:2, 2:1 κλπ. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα με ενδιαφέρει πόσους λογαριασμούς, αλλά με εκνευρίζει να έχει σε άλλους λογαριασμούς κάρτες που θα μπορούσα να αλλάξω μαζί του 1:1 για να κάνουμε και οι δύο το έμβλημα ( ίδια αξίας πάντα) ενώ αυτός μου δίνει τον shit λογαριασμό του με κάρτες που η αξία τους είναι 0,03~0,04 ..τέσπα πάρε ένα παράδειγμα σε σπόιλερ για το 1:1 και τους λογικούς trader εκεί!

 

 

http://steamcommunity.com/groups/honestmerchants/discussions/3/496879865893599717/
 

Το σχόλιο από κάτω τα λέει όλα!!!

  

 

Το μόνο αποδεκτό 1:1 σε όλους εκτός από μερικές περιπτώσεις που μια κάρτα κάνει αρκετά πάνω στην τιμή από άλλη είναι αυτό: http://www.steamtradematcher.com/compare

 

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις κάποιος βγαίνει χαμένος.

 

Το group που έβαλες πίσω το ξέρω χρόνια και όλοι θέλουν το ίδιο πράγμα : Nα δώσουν τις δωρεάν κάρτες επειδή δεν τους αρέσει και καλά! το έμβλημα του anoxemia και να κάνουν κάποιο άλλο που δεν είναι δωρεάν! Εκτός από 5~6 άτομα εκεί που αλλάζω και εγώ όταν έχω κάρτα αντίστοιχης ή μεγαλύτερης αξίας να δώσω ...όλοι άλλοι απλά είναι υποκριτές! Ένας λογαριασμός εκεί για 1:1 με σάπιες κάρτες ένας άλλος λογαριασμός μόνο 1:2 and up!! και έναν κανονικό που έχει 1800 games με κλειστά αντικείμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέσπα πάρε ένα παράδειγμα σε σπόιλερ για το 1:1 και τους λογικούς trader εκεί!

 

 

http://steamcommunity.com/groups/honestmerchants/discussions/3/496879865893599717/

 

Το σχόλιο από κάτω τα λέει όλα!!!

  

 

 

Ακόμα και σε trades του STM βρίσκεσαι χαμένος συχνά, έστω και 1 cent. Έχω δει διαφορές ακόμα και 3 cents σε κάρτες ίδιου σετ. Επίσης μου έχουν γίνει μερικά declines μέσω STM, όπου μάλλον έστελνα σε traders τύπου 1:1+ same set. Το ρεκόρ ήταν 3 στη σειρά και ψαχνόμουν.

 

Για το spoiler, αν μιλάς για το OP ο τύπος είναι προφανώς λαμόγιο και μπορώ να σου δώσω άλλα 1-2 ονόματα από το ίδιο group. Με βάση την προσωπική μου εμπειρία, είναι εξαιρέσεις. Αν μιλάς για το δεύτερο σχόλιο και πιθανή λαδιά από τον officer του group, μπορεί να είναι όντως έτσι, μπορεί και να αναφέρεται σε άσχετο trade - δεν ξέρω, δε μπορώ να κρίνω μόνο από αυτά τα 2 posts. Με 4 συγκεκριμένους officers (Teksura, Strudo, Elegia, Shadok) που έχω κάνει πολλές ανταλλαγές με κάρτες 3,4,5 cents δεν είχα ποτέ πρόβλημα πάντως.

 

Από εκεί και πέρα, ευτυχώς ή δυστυχώς δε μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να δεχτεί σώνει και καλά κάποιο trade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μου κάνεις για τον Teksura ο τύπος είναι μόνος καλός στα χαρτιά μπορώ να ανεβάσω κάποιες ανταλλαγές που είχα κάνει μαζί τουι όταν είμουν level 3 και 4 και να σου δείξω τι έπαιρνε από εμένα σαν αντάλλαγμα  (κάρτες set των 5 και μου έδινε τον 12 εκτός από την μεγάλη διαφορά τιμής που είχαν στο market η διαφορά τους ήταν ότι με 6 κάρτες από το μισό set έφτιανε ένα πλήρες!!! ) Τις τωρινές που είναι διαφορετικά set με κέρδος σε αυτόν μικρό αλλά ίδιου set αριθμού δεν τις κάνεις το λαμόγιο.

 

Τέσπα : εμένα μου είναι αδιανόητο να στείλει κάποιος προσφορά σε κάποια κάρτα (που αυτός χρειάζεται) και η διαφορά τιμής να είναι υπερ του. Εκτός αν είναι φίλος ...(όλοι  άλλοι decline απλά και μόνο γιατί  αν στείλω μια ίδια προσφορά , όχι τις ίδιες κάρτες κάποια άλλη με διαφορά υπερ μου , δεν την κάνουν την ανταλλαγή . ) Οπότε ναι δεν είναι τυχαίο απλά θέλουν μια κάρτα και μου δίνουν την πρώτη random που βρίσκουν μπροστά τους.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλάμε για 1:1 same set, δεν καταλαβαίνω γιατί ψειρίζουμε για την αξία της κάρτας. Ειναι απλά γελοίο όταν στην πλειονότητά τους τα περισσότερα παιχνίδια που θα ψάξεις 1:1 για να συμπληρώσεις badge, είναι αυτά από τα giveaways ή τα χιλιοπαιγμένα σε bundles και -95%. Ολες οι κάρτες σ'αυτα τα games παίζουν στα 0,04  όποιος ψάχνει τη δικαιοσύνη του cent για μένα είναι απλά ..γιούφτος

 

Με αρκετούς users απο το γκουπάκι με τα 1:1 έχω κάνει τη δουλειά μου, έδωσα-πήρα κανονικά χωρίς πρόβλημα και δεν έκατσα να δω τιμές κτλ. Αμα θέλει ο άλλος σου δέχεται το trade αλλιώς πάμε παρακάτω. Πάντως είναι γεγονός οτι οι περισσότεροι "επαγγελματίες" βάζουν κράχτη το 1:1 και σε στέλνουν στο 1:2 που το θεωρώ κλοπή αν μιλάμε για φτηνοκαρτούλες και massive giveaway παιχνίδια. Από την άλλη, αν είναι να πάρω καρτούλα 0,08ε για να συμπληρώσω badge, ευχαρίστως δίνω 2 ή και 3 καρτούλες των 0,04. Εξαρτάται από τη φάση..

 

Και κάτι τελευταίο για να μη κοροιδευόμαστε, διπλό-τριτο-τέταρτους λογαριασμούς έχουν κι αυτοί που κάνουν πως "ενοχλούνται" και μάλιστα πολύ πιο πριν την επιβολή του 5ευρου για να τους ξεκλειδώσουν (αν τους ξεκλείδωσαν τελικά, δεν ξέρω..). Από την προσωπική μου εμπειρία οι χειρότεροι traders είναι ακριβώς αυτοί που γεμίζουν το library σαρώνοντας τα giveaways και μετά ζητάνε δικαιοσύνη στις καρτοσυναλλαγές ωσάν να έδωσαν τίποτε χιλιάρικα $$ για να χτίσουν το inventory τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν μιλάμε για 1:1 same set, δεν καταλαβαίνω γιατί ψειρίζουμε για την αξία της κάρτας. Ειναι απλά γελοίο όταν στην πλειονότητά τους τα περισσότερα παιχνίδια που θα ψάξεις 1:1 για να συμπληρώσεις badge, είναι αυτά από τα giveaways ή τα χιλιοπαιγμένα σε bundles και -95%. Ολες οι κάρτες σ'αυτα τα games παίζουν στα 0,04  όποιος ψάχνει τη δικαιοσύνη του cent για μένα είναι απλά ..γιούφτος

 

Παραθέτω ξανά το πρώτο ( γιατί εδώ είναι το θέμα όλο )  το είπα και πάνω και το ξανά λέω για όσους δεν το διάβασαν σωστά είναι 1:1 εφόσον δίνουν κάρτες που είναι καμένο χαρτί ( π.χ. η αξία στις Two Worlds 2 πλέον είναι 0,03€ μην βλέπεις το πόσο πουλάει ο καθένας αλλά το πόσο αγοράζουν αυτές τις κάρτες στην κοινότητα ...ακόμα και αν πάρει μια κάρτα που πιθανόν έχει 0,05€ με βλέψεις για το 0,06 για κάποιους εκεί χρόνια έμπορους του forum είναι κέρδος! εσύ το μετράς για 200-300 κάρτες που μπορεί να έχεις ''δεν έχεις υπολογίσει ότι κάποιοι έχουν 11000+ 200~300 είναι μόνο οι foil! και ''Ναι '' ακόμα και οι διαχειριστές ψάχνουν αυτήν την δικαιοσύνη του cent που λες, το έχουν γράψει κι όλας.

 

Είναι εντελώς διαφορετική η περίπτωση που κάποιος έχει λογαριασμούς ανενεργούς και το μόνο που κάνουν είναι να ρίχνουν κάρτες για την πάρτη του και άλλο να είναι σε trades με αυτούς για να μην ''χαλάσουν την εικόνα του πρώτου! '' ή ακόμα και στο steamgift που είναι αρκετοί! ( όταν μιλάμε και για  private τότε απλά στέλνουν σκουπίδια trades παντού) Αν ψάξει βλέπει ποιος είναι ο άλλος πχ. 2000 games account και 220 level!! ) Για το 1:2 ή και 1:3 που είπες  σαφώς και είναι αποδεκτό εφόσον το total είναι περισσότερο από την ζήτηση και εφόσον εσύ προτείνεις την trade στον άλλον (όπου εσύ δεν λέω εσένα να το ξεκαθαρίσουμε),

 

Πάντως εμένα με 1100 card μέχρι τώρα δεν βλέπω κανέναν να ζητάει τις δωρεάν ...τις άλλες ζητάνε. B) ( και έχω βάλει οδηγίες που αν τις διαβάσει κάποιος βλέπει ότι το κέρδος μου είναι το fees του steam και τίποτα άλλο) παρόλα αυτά στο 90% η πρόταση είναι να χάσω εγώ το fees για κάρτα που αυτός θέλει.

Είναι αποδεκτό από εσένα αυτό ?

 

Επίσης το να φτιάξεις κάποια άτομα σε trades εφόσον είναι φιλαράκια που τα λέτε και βοηθάνε και αυτοί είναι λογικό, το να φτάνεις τον καθένα ενώ μετά το trade βλέπεις τις κάρτες σου για ανταλλαγή ξανά είναι παράλογο!

 

Καλές trades λοιπόν σε όλους! μέχρι εδώ εγώ γιατί άλλο ξεκίνησα να λέω ( ότι δεν βγαίνουν λεφτά από αυτό) και αλλού πάει η κουβέντα. Όσο για το τελείωμα που έκανες για τα trades και τα σαρώματα , θυμάμαι το είχες πει ξανά αυτό στο δίπλα forum και δεν είδα κόσμο να συμφωνεί τότε μάλιστα έπρεπε να πεις ότι άλλο ήθελες να πεις κι όλας ...άλλωστε σήμερα ο καθένας μπορεί να έχει το gta5 day1 από τον θείο, μην ασχολούμαστε με τον Despair είναι το ίδιο αστείο με το cent. Αν κάποιος το σαρώνει όπως εσύ λες, '' και τι έγινε αφού μιλάμε για παιχνίδια χαμηλής αξίας ''

Θυμάμαι βέβαια παλιότερα άτομα να κλαίγονται δημόσια για αυτόν τον λόγο ή ποστάραν όταν σπάει  η γκίνια!! ( αυτοί για μένα είναι υποκριτές!) που τους αρέσει το πριβέ αλλά να μην είναι αρκετός κόσμος και χάνουν σε πιθανότητες!

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησαν τα drop των εορταστικών καρτών οταν κάνεις craft badge.

 

Χμ.

 

Την τελευταία βδομάδα έκανα craft καμιά δεκαριά badges.

 

:shock: :cry: :X :fear: :eek: :wacko: :unsure: :huh: :-(

 

Δε βαριέσαι, έτσι κι αλλιώς ψιλικαντζής ήμουν και ψιλικαντζής παραμένω. Το περίμενα πιο μετά πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα με 1100 card μέχρι τώρα δεν βλέπω κανέναν να ζητάει τις δωρεάν ...τις άλλες ζητάνε. B) ( και έχω βάλει οδηγίες που αν τις διαβάσει κάποιος βλέπει ότι το κέρδος μου είναι το fees του steam και τίποτα άλλο) παρόλα αυτά στο 90% η πρόταση είναι να χάσω εγώ το fees για κάρτα που αυτός θέλει. Είναι αποδεκτό από εσένα αυτό ?

Οχι φυσικά δεν είναι αποδεκτό και σιγά μην είναι μόνο 90% που γράφεις. Μου έτυχε κι αυτό 3-4 φορές: Ενώ ζητάνε τις καλές ή ακριβές κάρτες για να φτιάξουν badge (θεμιτό), μόλις τους αντιπροτείνεις 2-3 δικές τους φτηνιάρες για να συμπληρώσεις, σου βγάζουν τον τιμοκατάλογο 1:2 κι έρχεσαι καπάκι και χρεωμένος ένα πράγμα. Εννοείται πως κέρδος από τις κάρτες δεν βγαίνει, εκτός αν κάποιος αποφασίσει να γίνει μαυραγορίτης όπως περιγράψαμε όλοι παραπάνω με τα παραδείγματά μας.

 

 

Καλές trades λοιπόν σε όλους! μέχρι εδώ εγώ γιατί άλλο ξεκίνησα να λέω ( ότι δεν βγαίνουν λεφτά από αυτό) και αλλού πάει η κουβέντα. Όσο για το τελείωμα που έκανες για τα trades και τα σαρώματα , θυμάμαι το είχες πει ξανά αυτό στο δίπλα forum και δεν είδα κόσμο να συμφωνεί τότε μάλιστα έπρεπε να πεις ότι άλλο ήθελες να πεις κι όλας ...άλλωστε σήμερα ο καθένας μπορεί να έχει το gta5 day1 από τον θείο, μην ασχολούμαστε με τον Despair είναι το ίδιο αστείο με το cent. Αν κάποιος το σαρώνει όπως εσύ λες, '' και τι έγινε αφού μιλάμε για παιχνίδια χαμηλής αξίας '' .Θυμάμαι βέβαια παλιότερα άτομα να κλαίγονται δημόσια για αυτόν τον λόγο ή ποστάραν όταν σπάει  η γκίνια!! ( αυτοί για μένα είναι υποκριτές!) που τους αρέσει το πριβέ αλλά να μην είναι αρκετός κόσμος και χάνουν σε πιθανότητες!

Εδώ κάπου σε χάνω. Εχεις τίποτε απωθημένα ή σου έκανα κάποια χαλάστρα; Δεν ξέρω. Στο εν λόγω θέμα -αν ορθώς κατάλαβα ποιό εννοείς-, στο 1ο κιόλας post, περιγράφονται με ακρίβεια οι κανόνες που πρέπει να ακολουθούνται. Σχεδόν ότι έγραφα κι εγώ νωρίτερα δηλαδή, τώρα αν 5-6 αλεξιπτωτιστές διπλολογαριασμοί διαφώνησαν και μετά τράβηξαν κατά το δάσος, ποσώς με ενδιαφέρει. Και σαν τι άλλο να ήθελα να πω και δεν το είπα, λες να ντρέπομαι; :blink:

 

Τέλος πάντων μιας και ανέφερες τη λέξη υποκριτής, για μένα υποκριτής είναι κι αυτός που παίρνει αβέρτα δωρεάν παιχνίδια από πριβέ ομάδες πχ. bundlelicious, insomnia κτλ, βγάζει τις δωρεάν αποκτηθείσες κάρτες για πούλημα και στο τέλος διαμαρτύρεται γιατί το trade δεν είναι 1:1 και με ακρίβεια cent. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έτυχε το πρώτο trade hold σήμερα, μετά από προσφορά που έκανα δεκτή.

 

Το σημαντικό είναι πως μέχρι να εκκαθαριστεί η συναλλαγή μέσα στο επόμενο τριήμερο από το Steam, οι κάρτες δεσμεύονται και δεν εμφανίζονται στο inventory. Επίσης δεν έχεις καμία απολύτως ένδειξη για το αν ο απέναντι έχει authorisation, οπότε απλά δεχόμενος προσφορές βρίσκεσαι δεσμευμένος.

 

Τέλος, μπορείς να ακυρώσεις όχι κάθε μια pending προσφορά ξεχωριστά αλλά όλες μαζί, ενώ αν το κάνεις αυτό μπαίνεις σε επταήμερη αναμονή. Δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι πως δε θα μπορείς να κάνεις ανταλλαγές για μία ολόκληρη εβδομάδα.

 

Περιορισμοί στις συναλλαγές, κύριοι :P

 

EDIT: Φαίνεται να μπήκε μια πορτοκαλί ειδοποίηση πάνω από το trade window όταν πρόκειται να υπάρξει On Hold. Κάτι είναι κι αυτό.

 

Screenshots στα spoilers.

 

 

post-128915-0-28484500-1449685979_thumb.png

 

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πράγματι εμφανίζεται ένα κίτρινο banner στο παράθυρο trade, αμέσως μόλις κάνεις drag&drop μια κάρτα του άλλου.

 

MkFcQcqt.jpg?1

 

Απορώ γιατί ξεκίνησαν τέτοιες δοκιμές μέσα τις γιορτές ενώ δεν φημίζονται ούτε για το support τους ούτε για την ταχύτητα διόρθωσης των προβλημάτων (που σίγουρα θα εμφανιστούν).

 

Ενα ακόμα που διαπιστώσαμε σήμερα, αν έχεις 2 λογαριασμούς δεμένους με το ίδιο τηλέφωνο, στην mobile εφαρμογή εμφανίζονται μεν οι κωδικοί ξεκλειδώματος μαζί νοικοκυρεμένα και για τους 2 "χρήστες" (αλλά μία "οντότητα" όπως το λένε), χωρίς να χρειάζεται logout+login. Ομως, δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις για trades και για τους 2 όπως θα ήταν λογικό, παρά μόνο γι'αυτόν που είναι logged in. Αποτέλεσμα να είσαι με τα password στο χέρι για να κάνεις τα confirmations γιατί δεν κρατάει τα logins.  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί ξεκίνησαν τέτοιες δοκιμές μέσα τις γιορτές ενώ δεν φημίζονται ούτε για το support τους ούτε για την ταχύτητα διόρθωσης των προβλημάτων (που σίγουρα θα εμφανιστούν).

 

 

Γιατί τώρα είναι που θα χρησιμοποιήσει το σύστημα περισσότερος κόσμος και θα αναγκαστούν να βάλουν Authorisation. Απλά.

 

Εν τω μεταξύ πάνω ακριβώς που χρειάζονται τα συνεχή και πολλά trades θα δεθούν τα χέρια όλων. Οι χρήστες χωρίς authorisation δε θα μπορούν να ανταλλάξουν κάρτες γιατί οι περισσότεροι θα τους κάνουν decline, ενώ οι υπόλοιποι που τζιράρουμε κάρτες 1:1 μέσω του Steam Exchange πχ περιοριζόμαστε πολύ. Οπότε αυτομάτως έχουμε καθυστερήσεις, εκνευρισμό, δεσμευμένα αντικείμενα και κόσμο που ενώ μπορώ να τον εξυπηρετήσω χωρίς κόστος υπάρχει καθυστέρηση χωρίς λόγο. Προσωπικά ακόμα δέχομαι 1:1 με On Hold, γιατί δε θέλω να διακρίνω ανάμεσα σε χρήστες, αλλά η Valve έβαλε όλο τον κόσμο στην πρέσα.

 

Και πέρα από το επιφανειακό "δεν το έχουν δοκιμάσει, πώς το εφαρμόζουν με τόση κίνηση", όποιος δε μπορεί να ανταλλάξει άνετα θα καταφύγει αναγκαστικά στο Market όπου η Valve παίρνει προμήθεια, το οποίο δεν παίρνει από τις ανταλλαγές. Και για όσους δεν το πρόσεξαν, η "έκπτωση" που δινόταν αυτές τις μέρες για όσους έβαλαν authorisation πρακτικά έκοβε 1 cent από την τιμή πώλησης.

 

Κοντολογίς πολλά τρυγόνια. Ζημιά και εκνευρισμός στους χρήστες, παραπάνω δέσμευση των λογαριασμών για να αντιμετωπιστεί μια κατάσταση που η Valve διόγκωσε, επικείμενα επιπλέον έξοδα. Όταν μου κρατάς για τρεις μέρες 5 - 10 κάρτες που ΘΕΛΩ να δώσω σε άλλο χρήστη και ΘΕΛΩ να πάρω από άλλο χρήστη, αυτομάτως μειώνεις τις προσφορές που θα δεχτώ για αυτές τις κάρτες. Ούτε καν ενημερωμένη λίστα των καρτών μου δε μπορώ να έχω! Το πρόβλημα δεν είναι μόνο όσων δεν έχουν authorisation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάρεψα κάτι στο reddit, ίσως είναι σχετικό με το holiday sale:

You will get Cards by completing Store Discovery Queue?

 

Μακάρι να είναι όπως πέρσι και να μην έχει πάλι το εκνευριστικό clicker game του καλοκαιριού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος που μάζευες κάρτες το καλοκαίρι ήταν τελείως χαζός. Ούτε το παιχνίδι χρειαζόταν να παίξεις, απλά το ξεκινούσες όταν άλλαζε η μέρα και ήσουν eligible για drop. Να δούμε τώρα τι θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...