Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω περίπου 170 κάρτες που πρέπει να τρέξω τα παιχνίδια για να τις πάρω, αξίζει να βάλω το idle master? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Είναι ασφαλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή έχω περίπου 170 κάρτες που πρέπει να τρέξω τα παιχνίδια για να τις πάρω, αξίζει να βάλω το idle master? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Είναι ασφαλές?

Εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπερδευτεί στο μαρκετ του steam με τις κάρτες. Στην σελίδα μιας κάρτας στο μαρκετ, εκεί που δείχνει τις τιμές πώλησης και αγοράς και απο κάτω τους πίνακες με το ιστορικό της τιμής, όλες αυτές οι τιμές είναι η τιμή που δίνει ο αγοραστής (μαζί με τα 2 σεντ της αμοιβής του steam και του παιχνιδιού) ή η τιμή που παίρνει αυτός που πουλάει την κάρτα (χωρίς τα 2 σεντ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η τιμή που πληρώνει ο αγοραστής. Btw, τα 2 cent δεν είναι πάντα 2 cent, μερικές φορές μπορεί να είναι παραπάνω, ανάλογα με την τιμή του αντικειμένου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η τιμή που πληρώνει ο αγοραστής. Btw, τα 2 cent δεν είναι πάντα 2 cent, μερικές φορές μπορεί να είναι παραπάνω, ανάλογα με την τιμή του αντικειμένου.

Νομίζω πάνω απο τα 20 λεπτά αρχίζει και διαφοροποιείται αν δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αυτό τον καιρό τζιράρω το inventory μου προσπαθώντας να το αυγατίσω, αν και κινούμαι σε ψιλικατζίδικα πλαίσια. Μερικά σχόλια.

 

Το σύστημα ανταλλαγών είναι καλό, το σύστημα επαφής και επικοινωνίας τραγικό. Με δεδομένο πως δε βάζεις άσχετους στη friend list σου, είναι απαράδεκτο τα μόνα μηνύματα που μπορείς να ανταλλάξεις να είναι μέσω trades, όπως και το να μη μπορείς να δεις public inventories χρηστών. Μου κόβει τα χέρια γιατί δε μπορώ να διαπραγματευτώ ακόμα και πολύ κοντινά deals, ή αρνούμαι αντιπροσφορά ή μου την αρνούνται.

 

Επίσης, το να τιμολογείς τις κάρτες σου αυστηρά 1:2 ή 1:1+ ακόμα και για ίδια σετ και να αρνείσαι (και πρακτικά) οποιοδήποτε trade δεν εκπληρώνει τις προϋποθέσεις είναι λογικό και κατανοητό. Το να έχεις αυτούς τους κανόνες, να κάνεις προσφορά σε τρίτον 1:1 με κάρτα τυχαίου σετ και να αρνείσαι αντιπροσφορά 1:2 με τις ίδιες κάρτες συν κάρτα που απλά καλύπτει την προμήθεια του steam σαν αξία, είναι σκέτο θράσος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανένα πρόγραμμα που να αυτοματοποιεί λίγο τη διαδικασία της πώλησης καρτών, για να μην καθόμαστε να τις βάζουμε μία μία για πούλημα υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόγραμμα που να αυτοματοποιεί λίγο τη διαδικασία της πώλησης καρτών, για να μην καθόμαστε να τις βάζουμε μία μία για πούλημα υπάρχει;

Δοκίμασε Link.png Site: αυτό για chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τι ξέθαψα τώρα...

 

Έχω την κάρτα Lungfish Citizens διπλή από το σετ του Psychonauts και ψάχνω είτε το Raz είτε τον Crispin Whytehead. Αν κάποιος από εδώ ευκολύνεται να κάνει το trade, ας στείλει ένα ΠΜ εδώ με το steam name του να το κανονίσουμε. Δε μπορώ να βρω κανέναν να μου το ανταλλάξει ώστε να κλείσω το σετ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξέθαψα τώρα...

 

Έχω την κάρτα Lungfish Citizens διπλή από το σετ του Psychonauts και ψάχνω είτε το Raz είτε τον Crispin Whytehead. Αν κάποιος από εδώ ευκολύνεται να κάνει το trade, ας στείλει ένα ΠΜ εδώ με το steam name του να το κανονίσουμε. Δε μπορώ να βρω κανέναν να μου το ανταλλάξει ώστε να κλείσω το σετ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Κρίμα που δεν την έχω :unsure:

για δοκίμασε μ'αυτόν εδώ που κάνουμε συχνά ανταλλαγή 1:1 same set  . Εχει τον Crispin Whytehead 3 φορες :-)

 

http://steamcommunity.com/groups/card-trading-card-trades/discussions/1/610573009246205300/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν την έχω :unsure:

για δοκίμασε μ'αυτόν εδώ που κάνουμε συχνά ανταλλαγή 1:1 same set  . Εχει τον Crispin Whytehead 3 φορες :-)

 

http://steamcommunity.com/groups/card-trading-card-trades/discussions/1/610573009246205300/

 

Τον ξέρω το FearForLife, τον έχω προτιμήσει αρκετές φορές. Δοκίμασα το Steam Trade Matcher και περιμένω να δω τα αποτελέσματα, αλλά πολλές φορές δεν καταλαβαίνω τον κόσμο. Στέλνω 1:1 trade με τη δική μου διπλή κάρτα σε άτομο που έχει διπλή την κάρτα που ψάχνω και ΔΕΝ έχει αυτή που προσφέρω, και μου κάνει decline...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω 1:1 trade με τη δική μου διπλή κάρτα σε άτομο που έχει διπλή την κάρτα που ψάχνω και ΔΕΝ έχει αυτή που προσφέρω, και μου κάνει decline...

 

Βeen there!  :wacko:

 

Δεν ξέρω αν κάποιοι βλέπουν το value (με αυτό το tool) και απορρίπτουν το trade λόγω 0,01e - 0,02e ξέρω γω.. Το οποίο είναι αστείο γιατί μιλάμε για 1:1 same set. Ενας που ρώτησα μου λέει το φοβερο "το εκανα decline γιατί έχω lvl5 σ'αυτό το badge και δεν τις θέλω". Νομίζω οτι όλοι αυτοί δίνουν 1:2 , το 1:1 το έχουν για κράχτη. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω οτι όλοι αυτοί δίνουν 1:2 , το 1:1 το έχουν για κράχτη. :unsure:

 

Έχω κάνει πάρα πολλά 1:1 same set που ή τα έχω ζητήσει εγώ ή μου τα έχουν ζητήσει, και τα περισσότερα που κάνω δεν είναι με duplicates αλλά με κάρτες που έχω μια φορά μόνο και μου δίνουν άλλη από το ίδιο set που δεν έχω. Πολύς κόσμος ακολουθεί το 1:1 και μάλιστα υπάρχει και group για trading 1:1 cross set για κάρτες ίσης αξίας. Το έχω χρησιμοποιήσει πρόσφατα και βολεύει πολύ, ενώ υπάρχουν και traders (τουλάχιστον ένας) που ανταλλάζουν κάρτες με βάση τη συνολική καθαρή τους αξία και όχι το set ή το ratio.

 

https://steamcommunity.com/groups/OneToOneCardTrading

 

Θεωρώ τα 1:1+(gems, cards etc) ή 1:2 γενικά απαράδεκτες πρακτικές, και όταν τα (αντι)προτείνω βάζω κάρτες είτε ίσης καθαρής αξίας ή μια ίσης και μια σκουπίδι, καθαρής αξίας 1 - 2 cents. Εννοείται πως δέχομαι και αντίστοιχες προτάσεις. Είναι το πού θα πέσεις. Το να μη θέλει κάποιος κάρτα επειδή έχει τερματίσει το set είναι κατανοητό σε κάποιο βαθμό, αλλά γενικά το τι πονηριά κυκλοφορεί από τους "μεγάλους" ελεύθερους traders είναι πονεμένη ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

(Γίνομαι λίγο γραφικός αλλά η κοινωνία φταίει).

 

Ψάχνω την κάρτα The Fighters από το σετ του Hearts of Iron 3. Δίνω την κάρτα The Crew από το ίδιο σετ (κλασσικό 1:1). Όποιος μπορεί και θέλει να με εξυπηρετήσει, ευπρόσδεκτος :)

 

Steam Trading Matcher και διάφορα groups δεν έχουν φανεί χρήσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ειμαι καινουριος ρε παιδια στον χωρο του trading,εσεις βγαζετε κερδος?και αν ναι,σας φευγει ο πατος οσον αφορα τον χρονο που διαθετετε καθε φορα?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...