Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως παιρνετε ολα αυτα τα κουπονια; Απο αγορες ή και προοδο των ηδη υπαρχοντων παιχνιδιων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν παίζεις τα παιχνίδια μέσω steam σου δίνει το steam κάποια trade cards και για να κάνεις badge θες ανάλογα το παιχνίδι πάντα πχ 10 στο σύνολο τότε το steam θα σου δώσει τα 5. Ίσως κάποια από τα 5 που θα πάρεις να είναι διπλό ή τριπλό (μου έτυχε 1 φορά). Μετά κάνεις ανταλλαγές με άλλους για τις υπόλοιπες κάρτες ή αγοράζεις για μερικά cents του ευρώ από άλλους και όταν συμπληρώσεις την 10άδα κάνεις το badge το οποίο και πάει μέχρι level 5 και για κάθε level σου δίνει αυτά τα κουπόνια random και κάτι άλλα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα !
Μόλις πήρα ένα game από το steam που μου δίνει 8 summer trading cards (το watch dogs ήταν για την ιστορία,δεν παίζει κανέναν ρόλο) 
Άλλα το steam δεν μου έδωσε της κάρτες :( και έλεγε θα πάρεις 8!

Να φανταστώ αύριο θα της έχω σωστά ; 
είμαι 10 level στο steam 

Ευχαριστώ,Πάνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόλις πήρα ένα game από το steam που μου δίνει 8 summer trading cards (το watch dogs ήταν για την ιστορία,δεν παίζει κανέναν ρόλο)

Που ανέφερε ακριβώς ότι σου δίνει 8 summer trading cards; δεν μου ακούγεται σωστό αυτό.

 

Νομίζω μέσα στα summer sales του steam ανά 10 ευρώ αντιστοιχεί μια κάρτα.

Οπότε, για τα 59,99 της απλής έκδοσης πάνε κάπου 5 (ή ίσως 6 κάρτες). Πήρες και κάτι άλλο μαζί; 

Ίσως αργεί το Steam να δώσει τις κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατάλαβα. Νομίζω ότι είναι κάποια καθυστέρηση από το σύστημα τους. Εφόσον έκανες την αγορά, θα σου δώσουν τις κάρτες. Αν αργήσουν πολύ μπορείς να μιλήσεις με το support του steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, η αδικια κατα πολλους με τις πιο ενεργες ομαδες (μωβ και κοκκινη) φαινεται οτι αποκαθισταται απο την κοινοτητα και οχι απο το steam. 

Τι εννοω. Ειναι κανονισμενες απο την κοινοτητα οι ημερομηνιες που θα βγει καθε ομαδα πρωτη. Τις πρωτες δυο μερες αυτο δεν ισχυε. Καθε ομαδα θα κερδισει δυο φορες κατα την διαρκεια του sale.

Για παραδειγμα σημερα θα κερδισει η πρασινη ομαδα, και οπως βλεπετε εχει παρει την διαφορα απο τωρα. Αυριο ειναι η σειρα της μπλε (GO BLUE GO!)

 

Εδω μπορειτε να δειτε ποτε θα κερδισει η καθε ομαδα και ποτε ειναι καλυτερα να κανετε craft προς οφελος της. Υπαρχουν γκρουπακια στο reddit και απο τις αλλες ομαδες των οποιων τα λινκ θα βρειτε πολυ ευκολα μεσα στο λινκ που εδωσα

 

Εγω ειμαι υπερ του ολου θεματος για τους εξης λογους

Το steam φετος εχει στρεψει την προσοχη του στις καρτες γιατι ο φορος που περνει απο καθε αγοραπωλησια τους ειναι αρκετος. Οι προσφορες λειτουργουν ως προσχημα. Οχι οτι ειναι τελειως αθλιες αλλα δεν ειναι αυτες που περιμεναμε. Με token που εχει βγαλει μπορεις να κλεψεις ποντους απο καθε ομαδα, να προσθεσεις ποντους στην δικη σου ομαδα και να αλλαξεις ομαδα, κερδιζει ακομα παραπανω χρηματα καθαρα γιατι ειναι σπανια, πωλουνται ακριβα και ο φορος που εισπρατει ειναι μεγαλυτερος. Εχει φτιαξει τοσο εθιστικα το θεμα με τις ομαδες και τα επαθλα φετος που δεν μπορεις να ξεφυγεις και μπαινεις στο τρυπακι να μαζεψεις καρτες. 

Στο group του summer sale adventure επεσε αρκετο κραξιμο και ως δια μαγειας ηρθε η κοινοτητα να σωσει την κατασταση. Στο reddit λοιπον, καθε ομαδα που εχει την σελιδα της εχει αναρτησει τις ημερομηνιες που θα συνεργαστει για να κερδισει. Αυτο προφανως εγινε μετα απο καποια συνεννοηση και αρκετη συζητηση στο reddit. 

Μονο θετικη την βρισκω αυτη την κινηση γιατι οι κατα φαινομενικα καλυτερες ομαδες (κοκκινη και μωβ), εκαναν καποια βηματα πισω για να κερδισουν και οι υπολοιποι στεροντας απο τους ιδιους την πιθανοτητα να κερδισουν καποια παιχνιδια απο την wishlist τους. Φαινεται οτι προαγουν το ομαδικο πνευμα, την συνεργασια και φτιαχνουν μονοι τους το κακο που εκανε το steam με τις καρτες. 

Ελπιζω να συμφωνειτε και να μην ειστε απο αυτους που τις "στημενες" ημερομηνιες (με την κακη εννοια) τις βρισκετε ως μ@λ@κια γιατι δεν κερδιζει αυτος που βαζει τα πιο πολλα λεφτα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...