Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ενώ μέχρι χθες μου εμφάνιζε κανονικά ότι είμαι eligible για booster pack, σήμερα με εμφανίζει ως μη eligible.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό το θέμα; Προφανώς οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, ούτως ή άλλως, αφού είμαι και χαμηλό level, αλλά μην χαθούν τελείως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ξερει καποιος μπορει να μου πει πια badge ειναι φθηνοτερα για να γινουν; Ειναι παρα πολλα και κουραστικο να ψαχνω για ολα οποτε αν ξερει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Και ανοίγω τον υπολογιστή σήμερα το πρωί, και έχει έρθει για πρώτη φορά στα χρονικά booster pack :)

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν οφείλεται στο ότι χτες συμπλήρωσα badge για το συγκεκριμένο παιχνίδι ή ήταν τυχαίο. Σε άλλη περίπτωση badge, βέβαια, κανένα booster pack δεν ήρθε.

 

Αλληλούια :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενώ μέχρι χθες μου εμφάνιζε κανονικά ότι είμαι eligible για booster pack, σήμερα με εμφανίζει ως μη eligible.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό το θέμα; Προφανώς οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, ούτως ή άλλως, αφού είμαι και χαμηλό level, αλλά μην χαθούν τελείως...

 

Για να είσαι eligible για booster pack σε ένα παιχνίδι χρειάζεται: να έχεις πάρει όλα τα drops για το παιχνίδι και να κάνεις login τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα στο Steam.

Αν είσαι eligible η πιθανότητα (ή συχνότητα) να έρθει booster pack είναι συνάρτηση του Steam Level.

(Σε μένα πρέπει να έχουν έρθει 2 ή 3 booster packs ever)

 

Από το σχετικό FAQ:

 

How can I get a booster pack?

Once you have received all of your card drops, you become eligible for a booster pack, which is a set of 3 trading cards that may include both basic and foil cards. Booster packs are granted randomly to eligible users as more badges are crafted by members of the community. Make sure you log in to Steam each week to maintain eligibility. 

 

Once eligible, your Steam Level increases your rate of receiving a booster pack drop:

  • Level 10: +20% increase in your drop rate
  • Level 20: +40% increase in your drop rate
  • Level 30: +60% increase in your drop rate
  • Level 40: +80% increase in your drop rate
  • Level 50: +100% increase in your drop rate (i.e. the rate has doubled)
  • Etc.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέμα με το eligibility λύθηκε μετά από 1-2 ημέρες, απλά δεν το ανέφερα εδώ. Τώρα βγάζει κανονικά όλα τα παιχνίδια για τα οποία πληρώ τις προϋποθέσεις. 

 

Το booster pack τυχαίο ήταν, προφανώς, απλά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Τώρα είμαι στο +20%, απλά δεν ξέρω σε σχέση με τι μετριέται αυτό το +20 (όχι πως με απασχολεί ιδιαίτερα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το eligibility λύθηκε μετά από 1-2 ημέρες, απλά δεν το ανέφερα εδώ. Τώρα βγάζει κανονικά όλα τα παιχνίδια για τα οποία πληρώ τις προϋποθέσεις. 

 

Το booster pack τυχαίο ήταν, προφανώς, απλά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Τώρα είμαι στο +20%, απλά δεν ξέρω σε σχέση με τι μετριέται αυτό το +20 (όχι πως με απασχολεί ιδιαίτερα). 

 

Στο +60% ειμαι και βλεπω booster pack καθε χριστουγεννα και πασχα... Δεν λεω οτι ειναι το απολυτο ποσοστο αλλα επρεπε να μου ειχαν ερθει 3-4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πλέον τα crafts πετάνε κάτι Snow Globes κάρτες. Υποθέτω πως είναι για το Xmas sale που αρχίζει στις 19. Επομένως κάντε craft μέχρι τότε και ας ελπίσουμε να είναι κάτι καλό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχώ την stalkers αν θέλεις. Στείλε μου pm να σε κάνω friend στο steam για να στην στείλω. Αλλά να περιμένεις μετά τις 1-2 το βράδι γιατί θα είμαι δουλεια ποιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μπορώ με κάποιο τρόπο να δω ποια από τα παιχνίδια που έχω στο library ρίχνουν κάρτες; το βρήκα http://gaming.stackexchange.com/questions/120416/where-can-i-find-out-what-games-have-cards

 

 

 

 

οι κάρτες πέφτουν μια φορά έτσι; αν πουλήσω δεν ξαναπέφτει δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μια φορα. αν πας στην προοδο εμβληματος σου λεει ποσες καρτες ειναι να σου πεσουν ακομα

 

και μιας που ειδα το νημα εχω earth & life element και earth element foil απο magicka, ενδιαφερομαι για arkham asylum goty και age of empires HD καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα ευχαριστώ.

Έβγαλα 1.7ε από τις κάρτες που είχα μαζέψει (είχα καιρό να κάνω αγορά από steam και δεν μπορούσα να πουλήσω στο market), και έχω αρκετά παιχνίδια που ρίχνουν κάρτες ακόμα που δεν τα έχω κάνει καν install (πχ το Brutal Legends λέει 8 κάρτες). Δεν μας χάλασε, λίγο νωρίτερα και θα προλάβαινα και τις προσφορές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...