Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

A.R.E.S., 6 κάρτες στο set με τιμές μεταξύ €0,30 και €0,40 - τελική τιμή ανά badge €1,80 με €2,40.

Blocks That Matter, 6 κάρτες στο set με τιμές μεταξύ €0,25 και €0,35 - τελική τιμή ανά badge €1,50 με €2,10.

 

Επίσης αυτές που αναφέρει ο Squall5000 πιο πάνω, αν και του Brutal Legend τουλάχιστον υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις οπότε ίσως είναι πιο ριψοκίνδυνη αγορά απο τις υπόλοιπες (μια και το set θέλει 15 κάρτες).

 

@gavros10, το xp. που αναφέρει το κάθε badge είναι αθροιστικό - παίρνεις 100 xp. ανά level του badge.

 

Πρόσεξε κανείς τις τιμές των καρτών/backgrounds/emoticons του Zack Zero; Μιλάμε για €1,00 με €2,00 ανά κάρτα (non-foil)... Ίσως να αξίζει για γρήγορη αγορά σε κανένα Daily Deal 66% - 75% off, πριν προλάβει να "κορεστεί" η αγορά;

 

Το blocks that matter το ζαχαρωνα απο παλια μιας και στο steam ηταν πολυ φθηνο, ποτε δεν το αγορασα

Το θεμα με τα παιχνιδια που εχουν ακριβες καρτες τωρα, ειναι οτι δεν ειμαστε μονο εμεις οι εξυπνοι που θα αγορασουμε ενα παιχνιδι σε προσφορα για να τις πουλησουμε ακριβα. Και το αντιστροφο βεβαια. Οποτε ειναι θεμα τυχης, ταχυτητας κλπ.

 

Το γεγονος οτι ειναι μια ψηφιακη εξελισσόμενη αγορα με ανησυχει γιατι δεν ξερουμε ακομα πως θα εξελιχθει. Δεν εχουν μπει ακομα ολοι στο παιχνιδι του market, δεν εχει τελειοποιηθει το συστημα οποτε απο τις κινησεις που θα κανουμε ή θα βγουμε κερδισμενοι εμεις οι early businessmen ή θα χασουμε λεφτα επειδη στο μελλον μπορει να πεσουν δραματικα οι τιμες απο την μεγαλη αγορα

 

Edit: @squall5000 το θεμα ειναι οτι αν δεν εχεις σκοπο να παιξεις ενα παιχνιδι δεν ειναι κερδοφορο να το αγορασεις εστω και με 3 ευρω για να σου δωσει 3-4 καρτες. Αν τις αγορασεις ξεχωριστα θα σου βγει πιο φθηνα. Απλα τα παιχνιδια που εχουν καρτες ειναι ενας παραπανο λογος να τα αγορασεις αν τα θες και δεν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και λέγαμε για φτηνούς τρόπους να ανέβει το Steam level... με τιμές μεταξύ €0,18 και €0,25, το Offspring Fling badge κοστίζει "μόνο" €1,68 με €2,25. Κάπως απογοητευτικό η ταχύτητα με την οποία έπεσαν οι τιμές πάντως... Ήταν σε κανένα bundle φαντάζομαι και πέσαν πολλοί στην αγορά ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λέγαμε για φτηνούς τρόπους να ανέβει το Steam level... με τιμές μεταξύ €0,18 και €0,25, το Offspring Fling badge κοστίζει "μόνο" €1,68 με €2,25. Κάπως απογοητευτικό η ταχύτητα με την οποία έπεσαν οι τιμές πάντως... Ήταν σε κανένα bundle φαντάζομαι και πέσαν πολλοί στην αγορά ταυτόχρονα.

 

Μου κανει τεραστια εντυπωση... Και οι καρτες του magicka ειναι πολυ φθηνες. 

Αντιθετα το borderlands 2 παραμενει στα υψη. 0.57-0-75 ευρω. Ειναι σχεδον απαγορευτικο μιας και μπορεις να φτιαξεις 2 badge αντι για αυτο. (Το θελω ομως)

 

Edit: Μιας και εκανα ποστ... Επειδη δεν το καταλαβα απολυτα, οταν ξεπερασουν τις 200 συναλλαγες στο μαρκετ τι θα πρεπει να κανουμε για να μας αφησει να συνεχισουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λέγαμε για φτηνούς τρόπους να ανέβει το Steam level... με τιμές μεταξύ €0,18 και €0,25, το Offspring Fling badge κοστίζει "μόνο" €1,68 με €2,25. Κάπως απογοητευτικό η ταχύτητα με την οποία έπεσαν οι τιμές πάντως... Ήταν σε κανένα bundle φαντάζομαι και πέσαν πολλοί στην αγορά ταυτόχρονα.

Όπως πάει foil badge θα κάνουμε!

 

Edit: Μιας και εκανα ποστ... Επειδη δεν το καταλαβα απολυτα, οταν ξεπερασουν τις 200 συναλλαγες στο μαρκετ τι θα πρεπει να κανουμε για να μας αφησει να συνεχισουμε;

Λένε οτι κάνεις μια επιβεβαίωση οτι δεν είσαι us citizen και είσαι οκ. Και άν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τεταρτη 26/6 θα τελειωσει η beta και θα ειναι γινει διαθεσιμο για ολους. Την ιδια μερα θα βγαλουν παραπανω παιχνιδια που υποστηριζουν καρτες αντι για το κανονικο μεχρι τωρα τριτη - πεμπτη

Κακο timing για μενα... πολυ κακο μιας και δεν θα ειμαι παλι εδω. Στα φορουμ αναφερουν κατι που λεγετε Steam Trading card game. Δεν ξερω τι ειναι. 

Το θεμα ειναι οτι σημερα τελειωσε οτι ξεραμε και οτι απο την τεταρτη θα ανοιξει η αγορα. Δεν ξερω ποσο θα ανοιξει μιας και οσοι ασχολουνται με το steam νομιζω οτι ειναι ηδη στην beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έδωσε και εμένα ένα booster card του Trine 2 μιας και έφτασα τα 10 lvl χθες. Σίγουρα είναι τόσο σπάνιο? :huh: Το πουλάω και πάω να πάρω τις κάρτες που μου έμειναν ξεχωριστά. Κέρδος 10-15 λεπτά θα έχω και θα είμαι σίγουρος ότι θα πάρω τις κάρτες που μου λείπουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έδωσε και εμένα ένα booster card του Trine 2 μιας και έφτασα τα 10 lvl χθες. Σίγουρα είναι τόσο σπάνιο? :huh: Το πουλάω και πάω να πάρω τις κάρτες που μου έμειναν ξεχωριστά. Κέρδος 10-15 λεπτά θα έχω και θα είμαι σίγουρος ότι θα πάρω τις κάρτες που μου λείπουν :P

 

Ναι... Το εχουν κανει και θεμα στο φορουμ του steam. Λενε ναι μεν οτι ειναι σπανιο αλλα ειναι και ακριβο. Και δεν κανει κατι ξεχωριστο απο το να παρεις ξεχωριστες 3 καρτες απο το μαρκετ. Βγαινει και πιο φθηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... Το εχουν κανει και θεμα στο φορουμ του steam. Λενε ναι μεν οτι ειναι σπανιο αλλα ειναι και ακριβο. Και δεν κανει κατι ξεχωριστο απο το να παρεις ξεχωριστες 3 καρτες απο το μαρκετ. Βγαινει και πιο φθηνα...

 

Υπάρχει περίπτωση να ρίξει και foil? Αν είναι έτσι συμφέρει περισσότερο να το ανοίξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι σημερα τελειωσε οτι ξεραμε και οτι απο την τεταρτη θα ανοιξει η αγορα. Δεν ξερω ποσο θα ανοιξει μιας και οσοι ασχολουνται με το steam νομιζω οτι ειναι ηδη στην beta.

 

Εντάξει μην το λες. Τι σημαίνει όσοι ασχολούνται με το στημ είναι ήδη στην beta;

 

Εγώ δεν είμαι στην beta, αλλά σίγουρα ασχολούμαι με το στημ. Πλησιάζω 250 παιχνίδια σε λιγότερο από χρόνο ενασχόλησης με στημ, έχω 3 badges, έχω ανεβάσει 2-3 screenshots, συμμετέχω στο activity, έχω αρκετούς "friends", είμαι σε γκρουπς, κυνηγάω εκπτώσεις, διαβάζω community και ασχολούμαι αρκετά με το greenlight, παίζω σχεδόν καθημερινά και το τελευταίο εξάμηνο τουλάχιστον μόνο παιχνίδια που έχω στο στημ, και άλλα πολλά. Απλά δεν μου έκανε κλικ η όλη φάση με το steam trading cards. Τώρα που θα γίνει σε όλους μπορεί να το επεξεργαστώ αλλιώς το θέμα, δεν ξέρω, θα δείξει. Το ίδιο μπορεί να ισχύει και για πολλούς άλλους.

 

Άσχετο, αλλά greygore, τώρα είδα ότι γράφεις εδώ ρε. Bathory εδώ από στημ.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να ρίξει και foil? Αν είναι έτσι συμφέρει περισσότερο να το ανοίξω..

Απο το Trading Card FAQ:

 

Once you have received all of your card drops, you become eligible for a booster pack, which is a set of 3 trading cards that may include both basic and foil cards.

 

Μάλλον είναι και ο λόγος που τα booster είναι πιο ακριβά απο τις ανάλογες κάρτες, αλλά φαντάζομαι θα έχει το ίδιο χαμηλό chance να βρεις foil με τα κανονικά card drops.

 

Bathory εδώ από στημ.

Ohai :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε σήμερα διαθέσιμο για όλους το σύστημα με τις κάρτες και τα νέα προφιλ και το market κυριολεκτικά σέρνεται και άλλες φορες δεν ανοιγει καν. Θα επρεπε να τα προσεξουν περισσοτερο αυτα τα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...