Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein: The New Order


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αλλάζει κάτι στο gameplay. Προσωπικά δεν είχα αρκετά σημεία με κάτω από τα 60fps στο σύστημά μου οπότε δοκιμάστε το και πείτε αν όντως κάνει δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σκέφτομαι ότι το παιχνίδι είναι αδικαιολόγητα βαρύ, ή υπάρχει κάτι που δε βλέπω, οπότε μπορεί να είναι θέμα προγραμματισμού.

Ειναι οντως αδικαιολογητα βαρυ, η engine εχει τα θεματα της με το PC platform. *Looks at rage* Με drivers και patches θα στρωσει πιστευω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι εμένα απλά μου στρεσσάρει αρκετά τον επεξεργαστή(ο ένας πυρήνας στο 100% και οι άλλοι πάνω από 70 συνεχώς) , μου πιάνει σχεδόν όλη τη ram, η κάρτα αραζει εκεί στο ούτε 50% και γύρω στη μισή vram και τα fps κολλημένα στα 60

 

Ναι κάτι πάει στραβά με αυτό το παιχνίδι αλλά αφού είμαι στο 60αρι ακατεβατο δε θα ασχοληθώ επιπλέον

 

Αυτό που με χαλάει είναι μόνο ότι αργεί (σχετικά) να φορτώσει οπότε πεθαίνω και φαντάζομαι πόσο χειρότερη θα ήταν η κατάσταση δίχως ssd

 

Θυμάμαι και στο rage που δεν είχα τότε ssd μου έσπαγαν τα νεύρα

 

Πάντως το παιχνίδι αξίζει και για τους περισσότερους η απόδοση δεν είναι θέμα, οπότε δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να το ψάξουμε και πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σκέφτομαι ότι το παιχνίδι είναι αδικαιολόγητα βαρύ, ή υπάρχει κάτι που δε βλέπω, οπότε μπορεί να είναι θέμα προγραμματισμού.

Megatexture..Τι περίμενες..

Εαν κάνω rename το executable το steam μου βγάζει ότι λείπει το αρχείο... Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Δοκίμασες με steam σε offline mode ;

Βγάλαν κανένα patch;

Nope.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κυκλοφορεί κανένα παιχνίδι πλέον έτοιμο για να παιχτεί ; Από την άλλη φταίει ο θείος.

Εγώ ο αφελής έχω καταλάβει ότι πρέπει να έχεις τουλάχιστον 6 μήνες διάφορα φάσης μεταξύ κυκλοφορίας και αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιε εμενα επιασε το κολπο με την αλλαγη του ονοματος..  60fps σταθερα ενω μεχρι τωρα ειχα θεμα cpu bottleneck και ανεβοκατεβαινα συνεχως.. Κραταω επιφυλλαξεις ομως γιατι επαιξα πιστα κλειστη και οχι μεγαλη.. (q6600, 760 gtx, 6GB ram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το προχώρησα λίγο παρατήρησα το εξής: Έχω 30 FPS μερικές φορές και η χρήση της GPU είναι 70-90% ή ποιο λίγο. Είναι φυσιολογικό αυτό για το σύστημα της υπογραφής μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...