Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein: The New Order


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαρέθηκα να μαζεύω σφαίρες, ζωή και πανοπλία από τα πτώματα. Τόσο δύσκολο να το βάλουν στο Auto?

 

A και η 660GTX  είναι καρφί στα 60fps σε 1080p και όλα high (disabled κάτι με space reflections-> βαρύ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2870ΜΒ μέσο VRAM Usage και 2970MB max με 7950 σε 1440p.

 

Και το γράφημα του GPU Usage δεν είναι ιδιαίτερα ομαλό.

 

αμα δεν σου κανει κόπος βαλτο μια σε 1200Ρ και πες μας την vram και τα sets απ τα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα tweak για να μειωσουμε το framedrop και το λαγκ υπαρχει;

Eχει δωσει ο phycho πιο πανω ενα link και υπηρχε και αυτο http://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/wolfenstein-the-new-order-pc-performance-analysis/

 

Tα εχω δοκιμασει αυτα τα tweaks, not impressed κατα την αποψη μου,ουτως η αλλως το δυνατο σημειο του παιχνιδιου δεν ειναι τα γραφικα του.Τωρα για το lag που λες.Τι gpu εχεις?Γιατι εκει πεφτει το βαρος.Το framedrop υπαρχει αλλα δεν ειναι ιδιατερα αντιληπτο και δεν ενοχλει στο gameplay.Πες μ να σου προτεινω καποια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο είναι να διορθωθεί το ανύπαρκτο triple buffering.

Ίσως κι αυτός είναι ο λόγος που το παιχνίδι χρησιμοποιεί ως default μια μορφή adaptive v-sync. Αν και δεν αναφέρεται αυτό στις ρυθμίσεις!

 

Όσοι κάνουν force v-sync μέσω drivers θα δουν πολλές βουτιές στα 30 εαν παίζουν ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει δωσει ο phycho πιο πανω ενα link και υπηρχε και αυτο http://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/wolfenstein-the-new-order-pc-performance-analysis/

 

Tα εχω δοκιμασει αυτα τα tweaks, not impressed κατα την αποψη μου,ουτως η αλλως το δυνατο σημειο του παιχνιδιου δεν ειναι τα γραφικα του.Τωρα για το lag που λες.Τι gpu εχεις?Γιατι εκει πεφτει το βαρος.Το framedrop υπαρχει αλλα δεν ειναι ιδιατερα αντιληπτο και δεν ενοχλει στο gameplay.Πες μ να σου προτεινω καποια πραγματα.

ati 7870 o.c. edition,4gb ram ddr3,amd phenom ii x4 965 και εναν hdd wd 500αρη πρασινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασει των specs σου δεν νομιζω να το παιζεις χειροτερα απο εμενα στα ultra.Τα fps μου κυμαινονται στα 45 -55 δεν εχω σταθερα 60 αλλα οπως ειπα δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο μεσα στο παιχνιδι.Σου παει παρακατω απο 40fps?Στα options εχεις το VT compress στο disabled?Επισης το space screen reflections δημιουργει καποια μικρα drops σε μερικες περιοχες του παιχνιδιου.Δοκιμασε να το κανεις disable.Aπο εκει και περα αν εχεις αλλα θεματα πχ pop ups κτλ οπως εχουν αναφερει αρκετα ατομα απλα βαλε το FOV στο 100.Οτι αλλο εχεις αν εχεις λογικα ειναι θεμα drivers.Λογικα θα βγουν και για nvidia και για amd κοντα στο τελος του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμασω να δω παντως ναι εχω αρκετα κολληματα σε μικρη συχνοτητα με αποτελεσμα να το βγαζω το παιχνιδι συνεχεια γιατι 

μου σπαει τα νευρα,θα επειχηρησω τελευταια φορα με τις συμβουλες σας

ευχαριστω btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμασω να δω παντως ναι εχω αρκετα κολληματα σε μικρη συχνοτητα με αποτελεσμα να το βγαζω το παιχνιδι συνεχεια γιατι 

μου σπαει τα νευρα,θα επειχηρησω τελευταια φορα με τις συμβουλες σας

ευχαριστω btw

Το vt compress ειναι για τις gpu που δεν ειναι 3gb καλυτερα να ειναι enabled αλλα κανε μερικα τεστ και πες μας.Εδω ημαστε. : )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...