Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein: The New Order


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενω sli profile απο nvidia γιατι μεχρι τωρα παιζω με την μια gpu. 

 

Μην περιμένεις πολύ γιατί το Rage με την ίδια μηχανή γραφικών δεν πήρε ποτέ sli/crossfire support.

Νομίζω ότι είναι ένα limitation της id tech 5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δοκιμασε με ati 7870 o.c. ediiton με 14.3 και το παιχνιδι εκτος οτι εχει frames drops μου το εμφανιζει το κατω μερος με ασπρα πιξελιασμενα τετραγωνακια..ειτε τοχω στο low ειτε στα high..

περναω απογευμα τους 14.4 και ελπιζω ναναι μια χαρα -.-

τελικα ηταν οι drivers,εβαλα τους 14.4 και ειναι κομπλε,μονο που εχω καποια κολληματακια σε πολλες στιγμες το οποιο

πιστευω θα φτιαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένεις πολύ γιατί το Rage με την ίδια μηχανή γραφικών δεν πήρε ποτέ sli/crossfire support.

Νομίζω ότι είναι ένα limitation της id tech 5.

Μπηκα στην Νvidia και διαβασα οτι θα βγουν καποιοι beta που θα το περιεχουν.Ναι οντως η id ειναι τσακωμενη με οτι εχει να κανει με sli/cf κτλ.

Δεν παρατηρω τα pop ups που αναφερθηκαν πιο πανω οσο γρηγορα και να γυρισω γυρω απο εμενα.Οσοι εχετε 2gb και κατω gpu μηπως δεν εχετε το vt compress στο enabled και για αυτο μηπως σας το κανει.Οσο πειραματιστηκα στο δικο μ συστημα με αυτη την επιλογη στο disabled και με τις σκιες στο 8 κολλαει και ειναι unplayable.Με τη δικια μ καρτα πρεπει στο 4 να μπουν οι σκιες για να εχω το vt compress στο disabled. Χρησιμοποιω επισης ενα profile μεσω του nvidia inspector, νομιζω βοηθαει και αυτο και τρεχω το παιχνιδι με game booster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένεις πολύ γιατί το Rage με την ίδια μηχανή γραφικών δεν πήρε ποτέ sli/crossfire support.

Νομίζω ότι είναι ένα limitation της id tech 5.

Σίγουρα? Γιατί εγώ το έτρεχα 1080p όλα τέρμα (χωρίς φίλτρα) με 60fps, και δε νομίζω πως μια 4850 μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα? Γιατί εγώ το έτρεχα 1080p όλα τέρμα (χωρίς φίλτρα) με 60fps, και δε νομίζω πως μια 4850 μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.

 

Σε εμένα μέσα στο driver profile η επιλογή SLI ήταν μόνιμα κλειδωμένη σε single performance mode.

 

Το Rage ήταν πολύ ελαφρύ παιχνίδι από μεριάς gpu πάντως. Τα προβληματάκια με το stuttering είχαν να κάνουν περισσότερο με drivers και με το streaming των textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τερμάτισα, φοβερό, είχα φτάσει σε σημείο να παρακαλάω να μην τελειώσει.

 

Irony or not?

 

Μία διαβάζω άσχημα σχόλια, μια διαβάζω καλά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα, φοβερό, είχα φτάσει σε σημείο να παρακαλάω να μην τελειώσει.

 

ωραιος !!

 

δεν μου λες, πως το ειδες σαν παιχνιδι ?

τι καρτα θελει για 1200p με ολα στο τερμα εκτος ΑΑ....  ?

 

σε ρωταω γιατι καθε πιστα εχει το δικο της βαρος σε gpu και vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν benchmarks που μπορείς να μάθεις..

 

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

 

κιτα να δεις, εχω την 6870, η photo μου λεει οτι δεν εχω θεμα !!!

ποτε ομως δεν εχω ? οταν ειμαι μονος μου στο παιχνιδι η οταν γινεται της κακομοίρας !!! ???? 

εκει ειναι το θεμα !!! το να υπαρχει μεγαλη μαχη και να min 30fps το λιγοτερο!!!

σε τετοια φαση θα φτασει το 1GB vram της καρτας η θα φαω ακυρο τρελο !!!???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...