Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein: The New Order


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά οπτικά είναι λες και παίζεις παιχνίδι του 2007.

 

Και μάλιστα το 07 είχε κυκλοφορήσει το... Crysis. Λίγο ατυχής χρονολογία!

 

Το παιχνίδι οπτικά είναι όντως πάααρα πολύ πίσω. Αυτή η idTech 5 πρέπει να είναι η πρώτη μεγάλη αποτυχία της id στο χώρο.

Έχω πολύ χαμηλές προσδοκίες για το Doom 4 (πάντα τεχνικά μιλάμε βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά να πάθεις,επειδή είσαι πρόβατο και αναπαράγεις ότι διαβάζεις!Και όχι μόνο εσύ,αλλά όσοι αρέσκονται να το κάνουν αυτό,παρά να κάτσουν να το δοκιμάσουν πρώτα!

Ενώ είδες τώρα;

Ναι, δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν έχει προβλήματα..Απλά τα PC είναι περίεργα, και ακριβώς ίδια να είναι τα specs, διαφορετικά θα συμπεριφέρεται το ένα και διαφορετικά το άλλο.

Και μάλιστα το 07 είχε κυκλοφορήσει το... Crysis. Λίγο ατυχής χρονολογία!

 

Το παιχνίδι οπτικά είναι όντως πάααρα πολύ πίσω. Αυτή η idTech 5 πρέπει να είναι η πρώτη μεγάλη αποτυχία της id στο χώρο.

Έχω πολύ χαμηλές προσδοκίες για το Doom 4 (πάντα τεχνικά μιλάμε βέβαια).

Άμα βάλω το C1 στη μέση, πολλά παιχνίδια που βγαίνουν ακόμα και τώρα είναι outdated..Η ID Tech 5 κάποιος είπε ότι αν ας πούμε το παιχνίδι ήταν μόνο για PC και μπορούσε να δεσμευτεί απεριόριστο Vram από την GPU, τα textures θα ήταν πολύ μπροστά..Απλά λόγω κονσόλας δεν το έκαναν έτσι..Τώρα δεν ξέρω πόσο βάση έχουν αυτά, σημασία έχει τι βλέπουμε εμείς τώρα όπως είναι τα πράγματα και το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό, και σκέψου να έχεις και τεχνικά θέματα όπως χαμηλά FPS..Σου γυρνάνε τα μυαλά ή δεν σου γυρνάνε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ID Tech 5 κάποιος είπε ότι αν ας πούμε το παιχνίδι ήταν μόνο για PC και μπορούσε να δεσμευτεί απεριόριστο Vram από την GPU, τα textures θα ήταν πολύ μπροστά..Απλά λόγω κονσόλας δεν το έκαναν έτσι..Τώρα δεν ξέρω πόσο βάση έχουν αυτά, σημασία έχει τι βλέπουμε εμείς τώρα όπως είναι τα πράγματα και το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό, και σκέψου να έχεις και τεχνικά θέματα όπως χαμηλά FPS..Σου γυρνάνε τα μυαλά ή δεν σου γυρνάνε ;

 

Φαντάσου ότι το παιχνίδι με αυτά τα απαίσια textures είναι ήδη 40+Gb... Δηλαδή με γαμάτα PC textures πόσο θα πηγαίναμε? 150+Gb?

Εδώ το πρώτο GoW στο 360 (άσε το PC) σε θέμα textures τα κάνει σκόνη τα Rage και Wolf.

 

Εγώ πάντως έχω θεματάκι με το v-sync. Και μάλιστα σε συγκεκριμένες σκηνές (ακόμα και σε τούνελ χωρίς όυτε έναν npc) μπορεί να πέσω στα 30fps χωρίς να συμβαίνει και τίποτα. Πρόβλημα με triple buffering υποψιάζομαι... Και αν κάνω force μέσω drivers έχω παντού white flickering. Ό,τι να ναι δηλαδή.

 

 

Και μη ξεχνάμε ότι η συγκεκριμένη μηχανή δεν υποστηρίζει ούτε καν sli/crossfire. Τρομερή εξέλιξη που με κάνει να αναρωτιέμαι τι θα χρειαζόμασταν αν όντως είχε μέσα textures υψηλής ανάλυσης + εφέ της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι 40+GB επειδή δεν έχουν ρίξει συμπίεση..Θα μπορούσε να είναι 20GB αλλά βαριούνται πολύ μάλλον..Το V-sync του έχει πρόβλημα, wait for patch.Για το SLI/CF ισχύει, σκέψου ότι μέχρι και το Doom 3 υποστηρίζει SLI/CF..

 

Επίσης, πως να βάλουμε MSAA, at your own risk γιατί είναι performance killer στο συγκεκριμένο.

 

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4821774&postcount=842

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κυκλοφορουν και κατι repack εκδοσεις στα torrents με μια γλωσσα στα 7-8 GB και καποιες στα 15 GB, στα 20 και στα 40 full rip

 

Αναρωτιεμαι τι λειπει στις μικροτερες εκτος των γλωσσων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει το παιχνίδι πρόβλημα με το v-sync, τότε στις radeon κάρτες ίσως να μπορεί να διορθωθεί αυτό αν γίνει disable το v-sync μέσα στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού και ρυθμιστεί ξανά μέσα από το πρόγραμμα radeon-pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγο το εβαλα και εγω!!το παιχνιδι παει σφαιρα ολα Ultra και τα fps να μην πεφτουν ποτε κατω απο 60.επισης δεν εχω κανενα θεμα με τα textures!μεχρι στιγμης με αρεσει αρκετα!!οριστε και μερικα screenshots!!

 

Ud9ibiV.jpg

lkAX4Zb.jpg

v7tNwtD.jpg

oexXhNc.jpg

EuU3iOr.jpg

fngLK4Z.jpg

oedyLH1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασε με ati 7870 o.c. ediiton με 14.3 και το παιχνιδι εκτος οτι εχει frames drops μου το εμφανιζει το κατω μερος με ασπρα πιξελιασμενα τετραγωνακια..ειτε τοχω στο low ειτε στα high..

περναω απογευμα τους 14.4 και ελπιζω ναναι μια χαρα -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποοοολυυυ smooooooth το παιχνίδι!Με το dxtory ingame να μην δείχνει fps για να σας πω,αλλά ούτε ένα κόλλημα σε high settings.

 

Όμορφο run n gun παιχνίδι.Αρκετά διασκεδαστικό μέχρι στιγμής.Δεν ξέρω που έχουν κολλήσει οι κολημένοι με τα γραφικά!Είναι όμορφα και αποδεκτά!Στο steam μου υπάρχουν μερικά printscreens να δείτε αν θέλετε.

Στα του gameplay απλό,και γρήγορο,η χαρά να σκοτώνεις ναζί!Χωρίς να κουράζεσαι γιατί οι πίστες,είναι ανοιχτές και έχεις διάφορες προσεγγίσεις στον στόχο σου.Το overboost στο health βοηθάει να κάνεις slide run μέσα σε κάνα τσούρμο εχθρούς,και να σπείρεις τις σφαίρες σου.

Έχει fun στοιχεία καθώς προχωράει η υπόθεση,έχει και φικι-φικι στα cut scenes!Έχει αίμα!Έχει σφαίρες,πολλές σφαίρες και ακόμα περισσότερα παλικάρια με την σβάστικα στα μπράτσα!Έχει ωραία μουσική στα σημεία που πρέπει!Έχει και τα collectables που τα ψάχνω σα τρελός να τα πάρω..

Τα 50€ δεν το δικαιολογούν βέβαια!Αλλά το 7αρι του μπορεί άνετα να το πάρει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και όμορφα αυτά τα γραφικά..Τα textures είναι άθλια τελείως(Ενώ έχει λεπτομέρεια φουλ, είναι χαμηλής ανάλυσης)..Τα μοντέλα των ανθρώπων outdated όσο δεν παίρνει και τέλος πάντων οπτικά δεν είναι για τα σημερινά δεδομένα.Τουλάχιστον είναι διασκεδαστικό σαν παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και όμορφα αυτά τα γραφικά..Τα textures είναι άθλια τελείως..Τα μοντέλα των ανθρώπων outdated όσο δεν παίρνει και τέλος πάντων οπτικά δεν είναι για τα σημερινά δεδομένα.Τουλάχιστον είναι διασκεδαστικό σαν παιχνίδι.

καλά @Psycho_Warhead QQ εσύ και τα γραφικά σου.

Τα κριτήρια σου κατα εμέ είναι άνευ σημασίας και υποκειμενικά,και οδηγείς την κάθε κουβέντα στο χάος,γιατί βάζεις πάντα σα γνώμονα τα γραφικά και το hardware.Και αποθαρρύνεις τον καθένα..Να ναι καλά οι εταιρίες από κάποιους σα και σένα,βγάζουν φράγκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για τα γραφικα ισχυει ολοι περιμεναμε κατι καλυτερο, μας εχουν κακομαθει καποια games και ειναι δυσκολο πλεον να εντυπωσιαστουμε απο κατι.Ειναι πολυ διασκεδαστικο το game και με κανει και ξεχναω τα γραφικα που ενα game του 2008 ή του 2009 δεν εχει να ζηλεψει πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...