Προς το περιεχόμενο

Το Viber περνάει πλέον στο Desktop των Windows και OS X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα οταν ερχονται τα μηνυματα στο pc δεν μου ερχεται ειδοποιηση στο κινητο, αλλα αν το ανοιξω τα εχει στο ιστορικο..

+1 αν και μερικές φορές δεν λειτουργεί αυτό τέλεια (θα το διορθώσουν πάντως σίγουρα κυβερνητική υπηρεσία του israil είναι δεν θα το αφήσουν έτσι ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενω εκανα κληση γραφοντας τον αριθμο δε μου χει συχρονησει τις επαφες....ολο δειχνει οτι φορτωνει αλλα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστεί κανείς ότι πριν μερικές μέρες έψαχνα πως να το βάλω στο pc και είχα σπαστεί!

 

Πάρα πολύ καλή κίνηση μπράβο τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, να σκεφτόμαστε πριν πούμε ό,τι θέλουμε. Το Skype ξεκίνησε ως εφαρμογή για επικοινωνία από PC σε PC. Αντίθετα το Viber είναι εφαρμογή για επικοινωνία μεταξύ smartphones. Άρα προφανώς το δεύτερο θα έχει λιγότερη κατανάλωση σε data. Επίσης, για όσους μιλάνε για χρεώσεις, μπορώ εγώ μέσω Viber να καλέσω κάποιο σταθερό ή κάποιο κινητό (που δεν έχει το Viber) χωρίς χρέωση;

 

Δεύτερον, η είδηση αφορά ένα συγκεκριμένο προϊόν (desktop Viber) και αντί για συγκρίσεις θα έπρεπε να μιλάμε μόνο γι' αυτό και όχι πάντα να χαλάει η κάθε είδηση από ορισμένους. Βέβαια την μεγαλύτερη ευθύνη γι' αυτό που γίνεται κάθε φορά την έχουν άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγώ το εγκαθηστώ και μου λέει ότι είναι απαραίτητη η σύνδεση στο internet και να τσεκάρω τη σύνδεσή μου. Το έκανε και σε κανέναν άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ποτέ τί καλύτερο μπορώ να κάνω με το Viber που δεν το κάνω ήδη με Skype, με δεδομένο ότι το Skype το έχει η μισή γη, μπορείς να μιλήσεις με τον άλλο είτε αν είναι σε κινητό (και έχει skype app), είτε αν εσύ είσαι στο mobile app και ο άλλος στο desktop Skype...

 

Προσωπικά, πέρασε και δεν με ακούμπησε, είδικα στην desktop έκδοση που δεν θα κατεβάσω κάν.

 

Δεν είμαι η φωνή της αντίδρασης, σίγουρα ο καθένας χρησιμοποιεί αυτό που τον βολεύει, αλλά αν κάποιος έχει την εναλλακτική του Skype γιατί να χρησιμοποιήσει viber?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επειδή πολλοί έχουν viber στο κινητό το οποίο είναι always on (εν αντιθέσει με το Skype που πρέπει να κάνεις login) μπορείς να πάρεις τηλ από το desktop σου και να μιλάς στον άλλο στο κινητό..

 

Για αυτήν τη χρήση και μόνο οκ... αλλά 2 φορές που χρειάστηκε στη ζωή μου να θέλω να μιλήσω σε φίλο μου στο εξωτερικό απλά του έστειλα μήνυμα να ανοίξει skype και τον πήρα εκεί τηλ...

 

Όπως και να έχει, ανάλογα με τη βολεύεται ο καθένας, έχει τη χρήση του, απλά για μένα προσωπικά δεν μου καλύπτει κάποια ανάγκη για να το εγκαταστήσω στο desktop.. να πω την αλήθεια και στο κινητό έχω να το χρησιμοποιήσω πάνω από 2-3 μήνες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστείο?

Tο αντίθετο, πάρα πολύ σοβαρό και επικίνδυνο. Όσο χρησιμοποιούμε τέτοια προγράμματα τόσο το χειρότερο. Όταν μια μέρα μας συμβεί το ο,τιδήποτε, ας μην απορήσουμε μετά... Ο νοών νοείτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμένα κι από μενα, το viber σε 3g καταναλώνει πολύ λίγα από τα mb του data plan. Δεν ξέρω τι γίνεται με το skype, αλλά εγώ τουλάχιστον έχω σχεδόν καταργήσει τις κανονικές κλήσεις, αφού εγκαθιστώντας το, είδα ότι το 90% των επαφών μου το είχαν ήδη εγκατεστημένο. Ούτε τα 300mb δεν έχω καταφέρει να "φάω" από το 1.5gb που έχει το πακέτο μου σε ένα μήνα. Το skype πλέον δεν το χρησιμοποιώ. Με wifi στο σπίτι/ στη δουλειά και 3g για το δρόμο, για μένα είναι η απόλυτη λύση και έτσι το χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...