Προς το περιεχόμενο

[info] Debian Wheezy Συμβουλές, απορίες, συζητήσεις


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το steam το ξεχνας, μιας και η libc6 ειναι απο τις θεμελιωδεστερες βιβλιοθηκες του συστηματος και αν την αναβαθμησεις με το χερι, σιγουρα θα πηδηξεις κατι αλλο.

Επεσες σε ενα απο τα χαλια του desktop λινουξ που ελεγα καποτε και τα fanboy με λεγανε προκατειλημμενο.

 

Το ahci ειναι αναγκαιο για το trim? Δεν γνωριζω, γιαυτο ρωταω. Δεν μπορει πχ να γινει με το χερι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επεσες σε ενα απο τα χαλια του desktop λινουξ που ελεγα καποτε και τα fanboy με λεγανε προκατειλημμενο.

Αυτό το σατανικό Steam δεν θέλω να το ξαναδώ στα μάτια μου... Ακούς εκεί να μην υποστηρίζει Debian Sarge!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αυτο καταλαβες απο το παραπανω, τοτε τι να πω...

Κατάλαβα ότι βρήκες μία ακόμη ευκαιρεία-πάτημα να τρολλάρεις για το "τι κακό που είναι το Linux Desktop" γιατί δεν υποστηρίζεται μια διανομή με πακέτα από το 2012

Επεξ/σία από Oxygene
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμίζετε: έβλεπα στη Γερμανική τηλεόραση το παρακάτω σκέτς

 

 

 
Είναι ο πιτσιρικάς στην κουζίνα που την μπάνει στην τύπισσα ντυμένη wonderwooman για τις δυνάμεις της. Αφού τη ζάλισε για τον superman, τον spiderman και τον batman η "θεα" κατεβάζει το μπούστο και τον ρωτάει εάν με τα @μεμε του μπορεί να υπνωτίσει ο batman τους αντιπάλους του :-P Απόλαυση!
 
Τελικά αναγκάστηκα λόγω της βιβλιοθήκης να πάω σε xubuntu 12.04. Δεν είναι μηχάνημα mission critical οπότε θα συμβιβαστώ με κάτι εντελώς εκτός εποχής! Από τη στιγμή που παίζει μουσική, ταινίες και retro παιχνίδια δε χρειάζομαι τις αναβαθμίσεις μετά το 2018 που δεν ξέρω καν αν λειτουργεί το μηχάνημα!
 
@jim_p Αν κατάλαβα καλά τα ποστ στα φόρα, ναι! Αλλά και πάλι δεν είμαι πολύ γνώστης, οπότε ό,τι και να πω θα είναι απλά εξυπνάδα! Με το χέρι να έβαζα discard στο fstab στο δίσκο; Το σκέφτηκα αλλά δε μου αρέσει η ιδέα!
 
Κ. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...