Προς το περιεχόμενο

Πανευρωπαική καταγραφή κρουσμάτων ομοφοβικής βίας


Τοξοβόλος__UK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από γκέτσι είμαι κ αριστερίζουσας ιδεολογίας ρε συ.Δε βγαίνω

Αν δε βγαίνεις, έχεις απονομιμοποιήσει ό,τι ζητάς και το ανάγεις στο επίπεδο της προσωπικής επιθυμίας. Κάνεις μεγάλη ζημιά σε ό,τι προσπαθείς να υποστηρίξεις. Δύο μέτρα και δύο σταθμά στα ανθρώπινα δικαιώματα δε χωρούν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάρε ένα λαικ γιατί μου άρεσε ο λυρισμός σου.

Σε ότι αφορά το προκείμενο τώρα,όσοι μπορείτε να σκεφτήτε οποιοδήποτε περιστατικό πληζ,πριτι πληζ συμπληρώστε το ερωτηματολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

I need your help bitches! :rolleyes:

 

 

Μιας και έχω το ελεύθερο από ΕΣΕΝΑ να γράψω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου την ελευθερία λόγου ...

 

... αν θεωρώ το παραπάνω ετεροφοβιτκή βία τι πατάω ... 

 

 

με λίγα λόγια ανα εσύ έχεις το δικαίωμα να αποκαλέις των άλλο "bitch" γιατί θεωρείς βία να σε αποκαλεί ο άλλος αδελφή/πούστη/φτερού ?

 

Είναι κάποιος κανόνας στο Scrabble ?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολείσαι.

 

 

Πρώτα ήρθαν για τους κομμουνιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής. 

Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν Εβραίος. 

Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής. 

Μετά ήρθαν για τους Καθολικούς, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί ήμουν προτεστάντης. 

Μετά ήρθαν για μένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να διαμαρτυρηθεί...

 

Μπρέχτ (έλα πάρε πάρε πάρε πάρε, κουλτούρα στο ινσόμνια απογευματιάτικα!)...έτσι, έτσι έχει καταντήσει η κενονία μας, "Δεν assholeίσαι..".έτσι απλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα ήρθαν για τους κομμουνιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.

Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν Εβραίος.

Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής.

Μετά ήρθαν για τους Καθολικούς, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί ήμουν προτεστάντης.

Μετά ήρθαν για μένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να διαμαρτυρηθεί... εγώ δεν ήμουν μόνο λόγια.

 

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρέχτ (έλα πάρε πάρε πάρε πάρε, κουλτούρα στο ινσόμνια απογευματιάτικα!)...έτσι, έτσι έχει καταντήσει η κενονία μας, "Δεν assholeίσαι..".έτσι απλά..

Πρώτα ήρθαν για τους κομμουνιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής. 

Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν Εβραίος. 

Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής. 

Μετά ήρθαν για τους Καθολικούς, αλλά δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί ήμουν προτεστάντης. 

Μετά ήρθαν για μένα, αλλά δεν ήμουν ούτε κομμουνιστής, ούτε Εβραίος, ούτε συνδικαλιστής, ούτε Καθολικός.

Όλα κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πω ότι όλα πιάνονται προφανώς.Κρούσματα στο σχολείο,νετ κοκ όσο παλιά κ να έχουν λάβει χώρα.Αρκεί να τα θυμηθήτε κ να μας βοηθήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κομπλέ.

 

Τώρα το είδα, τέτοια απάθεια μας έχει φέρει εδώ που μας έχει φέρει, είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε Στελάρα υποθέτω συμπλήρωσες κ εσύ το ερωτηματολόγιο ναι?

 

Δεν έχω δει κρούσματα ομοφοβικής βίας, σόρρυ, αν δω, που μακάρι να μην, θα συμπληρώσω, θα ήταν λάθος να συμπληρώσω κάτι που έχω ΑΚΟΥΣΕΙ και δεν έχω διασταυρώσει (pun intended) ο ίδιος, νες πα;

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 32909843.jpg

Πέρα από την πλακα ποιος είναι ο σκοπός της ερευνας εννοώ τι θα κερδηθεί αν καταλάβουν τα ποσοστά ομοφοβικής βίας (υπάρχει κάτι τέτοιο γενικά σαν έννοια? )

 

 

P.S: Δεν γίνετε να είναι κάποιος και μαρτυρας αλλα και θύμα (σε άλλη φάση) ομοφοβικής βίας? γιατί μονο ένα από τα 2 γίνετε να επιλέξεις..

Επεξ/σία από UncleBens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...