Προς το περιεχόμενο

HTC M4: Η συνταγή του HTC One σε μια πιο οικονομική πρόταση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το HTC One έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές ειδικά για το σχεδιασμό της συσκευής, κάτι που όπως φαίνεται η Ταϊβανέζικη εταιρεία θέλει να επεκτείνει και σε άλλα μοντέλα που προορίζει για κυκλοφορία.Από τον γνωστό @evleaks, έχουμε μια πρώτη γεύση από ένα νέο μοντέλο που ετοιμάζει η HTC και το οποίο έχει μέχρι στιγμής την προσωρινή ονομασία M4. Το HTC M4 όπως φαίνεται και από τη φωτογραφία, διαθέτει παρόμοιο σχεδιασμό με το HTC One και κατά πάσα πιθανότητα ακόμα και το ίδιο υλικό κατασκευής (αλουμίνιο) ενώ οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η τιμή του πρόκειται να είναι σημαντικά χαμηλότερη από αυτή του One.

 

Σε αυτό συμβάλουν και τα συγκριτικά μικρότερα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως οθόνη 4.3 ιντσών με HD ανάλυση, διπύρηνος επεξεργαστής 16GB αποθηκευτικού χώρου διατηρώντας όμως τα 2GB RAM. Η κύρια κάμερα όπως φαίνεται θα είναι η ίδια με αυτή στο One και την οποία η HTC την ονομάζει UltraPixel.

 

Το HTC M4 αναμένεται προς το καλοκαίρι, θα τρέχει το Android 4.2 Jelly Bean και θα κυκλοφορήσει σε διάφορες εκδόσεις, μία από τις οποίες θα υποστηρίζει συνδέσεις με LTE δίκτυα.

 

Link.png Site: phonearena.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπράβο στην HTC, σωστή κίνηση! Και πάνω που ήμουν σε αναζήτηση συσκευής αλλά η τιμή του ΟΝΕ ήταν λίγο (πολύ) πάνω από το budget μου! Υπέροχη η ποιότητα κατασκευής, αν διατηρήσουν το αλουμίνιο θα είναι άψογο. Να τα ακούνε κάτι άλλοι που βάζουν πλαστικό σαν καπάκι απο τάπερ για 700 € κινητά (ονόματα δε λέμε)...

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θεωρω λαθος να συνεχισει να κινειται στα ultrapixels στην καμερα.

 

Ειδαμε απο το one οτι χανει σε σχεση με αλλες ναυαρχιδες, και βασικο κριτηριο θεωρω την καμερα οταν καποιος δινει τοσα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οι 4.3 ιντσες ειναι η καλυτερη διασταση για κινητο. Βεβαια ειναι υποκειμενικο το ζητημα... Καλη κινηση γενικως!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οι 4.3 ιντσες ειναι η καλυτερη διασταση για κινητο. Βεβαια ειναι υποκειμενικο το ζητημα... Καλη κινηση γενικως!

Ακριβώς! Συμφωνώ μαζί σου για τη διάσταση, είναι πραγματικά ιδανική ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ. Αν κρατήσει και το περίβλημα το οποίο σπέρνει, το χτύπησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα έχω καταλάβει. Όλοι αυτοί που κράζανε τις 4,3 ίντσες υπέρ των 3,5 τώρα κάνουν το ίδιο με τις 4,7 για τις 4.

 

Η γνώμη μου οτι για casual Smartphone είναι πολλές οι 4,7 και το κατάλαβα οταν έδωσα το Desire HD για να πάρω το One X. Θα μου πεις, για 0,4 ίντσες κάνεις έτσι ρε φίλε; δεν ειναι μονο η οθόνη, είναι και τα γύρω γύρω πλαστικά-αλουμινια-γυαλιά κτλ.

 

Μου αρέσει το design του One αλλά ήθελα κάτι μικρότερο και αυτή ειναι η τέλεια είδηση για εμένα. Σβήνω όλα τα bookmarks με συγκριτικά smartphone που ηθελα να πάρω και περιμένω για αυτό το συγκεκριμένο.

 

Well Done HTC.

 

Ελπίζω μόνο να μην ξεφευγει πάνω απο 400 ευρώ (άσε μας κουκλίτσε μου) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ώριμη κίνηση εδώ και πάρα πολύ καιρό. Σωστά χαρακτηριστικά σε μια πολύ όμορφη συσκευή.

 

Δεν είναι τυχαίο που όλα τα μηνύματα είναι θετικά!

 

Μπράβο στην HTC.

 

Το βλέπω να γίνεται best seller και για να το θέσω καλύτερα, το εύχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχει μια λογική τιμή θα τα πάει πολύ καλά! Τα χαρακτηριστικά του είναι ακριβώς αυτά που πρέπει.

Από την HTC όμως δεν έχουμε συνηθίσει σε καλές τιμές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...